/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
تاریخ ارسال:۱۳۹۵ شنبه ۱۰ مهر
چاپ خبر
بیانات حضرت آیت الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان در دیدار مدیر عامل و پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان به مناسبت روز آتش نشان به تاریخ 10/7/1395 بیانات حضرت آیت الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان در دیدار مدیر عامل و پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان به مناسبت روز آتش نشان به تاریخ 10/7/1395
بسم الله الرحمن الرحیم
خیلی خوش آمدید. خیر مقدم عرض می کنم؛ و روز آتش نشانی را هم خدمت همه عزیزان زحمتکش تبریک عرض می کنم. ما واقف هستیم و اطلاع داریم که شغل آتش نشانی یکی از مشاغل دشوار و سخت و آسیب پذیر است و بر اساس گزارشاتی که در رسانه ها مطرح می شود مواردی داشته ایم که کارکنان شریف و زحمتکش آتش نشانی خودشان هم آسیب دیده اند؛ گاهی تا پای جان سپردن و شهادت هم پیش رفته اند. لذا ما برای دوستانمان در سازمان آتش نشانی؛ چه شهرستان کاشان؛ چه استان اصفهان و چه در سطح کشو؛ احترام دیگری قائل هستیم و همینطور دوستان ما در اورژانس که آن هم از مشاغلی است که همیشه با مشکلات مواجه بوده است.  انشاءالله که خداوند به همه شما توفیق بدهد و این لباس خدمتی که شما بر اندام شما پوشانده است؛ تا پایان عمر بر تن مبارک شما باشد و  چشم و دل و مردم متوجه شما هست.
حادثه آتش سوزی هم حادثه ای سخت است که واقعاً کسانی که منازلشان، مغازه، پاساژ و ... دچار حریق می شود و در آتش محاصره می شوند امیدشان از همه جا قطع می شود. در آتش سوختن مصیبت بسیار سنگینی است. در ماجرای حضرت ابراهیم علیه السلام که وقتی نمرود دستور داد کوهی از آتش را ایجاد کردند و حضرت ابراهیم علیه السلام را با منجنیق در آن پرتاب کردند. چون آنقدر حرارت آتش افروخته شده زیاد بود که نمی شد به فاصله نزدیکی آن رسید و حضرت ابراهیم علیه السلام را با منجنیق در آتش پرتاب کردند. در آن لحظه حساس بود که جبرئیل بر حضرت ابراهیم علیه السلام نازل شد و عرض کرد که یا رسول الله اگر فرمان و دستور و تقاضایی دارید بفرمایید اجابت کنیم. حضرت ابراهیم علیه السلام فرمود خیر من از شما درخواستی ندارم. عِلْمُهُ بِحاليْ کفائه مَقاليْ؛ من مأمور خدا هستم و او می داند من در چه شرایطی هستم و علم او برای من کافی است چون می دانم او بی تفاوت نیست. لذا فرمان اطفای حریق نازل شد. خداوند فرمودند قُلْنا يا نارُ كُونِى بَرْداً وَ سَلاماً عَلى إِبْراهِيمَ. فرمان خاموش شدن از سوی خداوند صادر شد. ای آتش خاموش شو. بَرْداً یعنی خنک شو؛ بَرْداً وَ سَلاماً؛ بعضی از علما و مفسرین گفتند کوه آتش اگر یخ می زد ابراهیم علیه السلام منجمد می شد. خداوند فرمود بَرْداً وَ سَلاماً هم خنک شود و هم نماینده ما که در آغوشت هست به سلامت تحویل ما بده. 
بنابراین این نکته ظریفی است. آتش نشان ها در رشته خودشان شباهتی به خداوند پیدا می کنند. خداوند هم خاموش کننده آتش ها است. آتش عذاب چه در دنیا و چه در آخرت؛ و این ابراز آلات آتش نشانی که شما دارید به فرمان خدا این ماموریت را انجام می دهند. آن موادی که آتش نشان روی حریق وارد می کند، خداوند استعداد خاموش کنندگی را در آن قرار داده است. 
بنابراین این کار مبارکی است که بر عهده شما عزیزان گذاشته شده است و مایه امید مردم هستید. مردم چشم امیدشان به شما است. آن خانواده، مغازه، منزل و یا انبار که محل تراکم کالا و اجناس هست دچار حریق می شود، تنها امیدش سازمان آتش نشانی است.
به هر حال ما به سهم خودمان تشکر می کنیم از تلاش شبانه روزی و اینکه شما با تمام وجود آمادگی دارید برای خدمت رسانی به مردم و کار شما کاری است که مورد رضایت خداوند و مورد تایید ملت و مردم هست. خداوند انشاءالله همه شما را از آسیب ها در هنگام انجام ماموریت حفظ کند.
والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته
برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.