/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
تاریخ ارسال:۱۳۹۵ شنبه ۱۰ مهر
چاپ خبر
بیانات حضرت آیت الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان در دیدار با فرماندهان پادگان شهید کبریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس به تاریخ 10/7/1395 بیانات حضرت آیت الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان در دیدار با فرماندهان پادگان شهید کبریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس به تاریخ 10/7/1395

بسم الله الرحمن الرحیم
خیلی خوش آمدید؛ خیر مقدم عرض می کنم به همه شما عزیزان؛ هفته ناجا را هم به شما عزیزان تبریک عرض می کنم. فرصت زمانی در خطبه های نماز جمعه محدود است و دیروز فقط به اختصار از خدمات و زحمات عزیزانمان در ناجا تشکر کردیم.
تعبیری که مقام معظم رهبری حفظه الله دارند این است که پلیس مظهر اقتدار حاکمیت است. ما هنوز با جایگاهی که در حکومت اسلامی برای نیروی انتظامی دیده شده فاصله داریم و باید انشاءالله در سایه وحدت و پشتیبانی و حمایت و توسعه تشکیلات و تجهیزات و امکانات و بالا بردن آموزش کارکنان و پرسنل به جایی برسیم که رعب پلیس در دل افراد جانی و اشرار آن چنان باشد که عامل بازدارندگی داشته باشد. وقتی نام یا حتی فکر پلیس را کرد دچار وحشت شود. ما باید به این نقطه برسیم. ولی متاسفانه به دلایل مختلفی که لازم نیست من اشاره کنم و خود شما بهتر می دانید هنوز به این جایگاه نرسیده ایم. چند بار هم زمانی که آقای قالیباف فرمانده نیروی انتظامی بودند و بعد از ایشان سردار احمدی مقدم و حالا هم سردار اشتری که از همکارانی خیلی اسبق ما در تشکیلات سپاه بودند این مطالب را عرض کرده بودم.  ما به دوستان گفته ایم که جایگاه نیروی انتظامی در کاشان بالاتر از وضعیت فعلی است. هم از نظر ساختار و هم از نظر نیروی انسانی و پرنسل و تجهیزات. به هر حال انجام ماموریت نیاز به ابزار دارد و مهم ترین ابزار هم دانش پلیسی برای کنترل و مدیریت و تعقیب است.
الحمدالله کشور ما از نظر امنیت نسبت به کشور های مجاور خیلی امن است ولی هنوز هم انتظار بیش از این هاست. معمولاً عزیزان ما در راهنمایی رانندگی در صدا و سیما گزارش می دهند و اظهار خوشحالی می کنند از کاهش میزان جرائم و تصادفات در مقایسه با ماه و سال قبل؛ این درست است اما همان درصد حوادث و کشته های تصادفات رانندگی هم مایه تأسف و ناراحتی است. بالاخره آمار کشته در جاده ها بالا است. سال های قبل تعداد کشته های تصادفات جاده ای حدود بیست تا بیست و پنج هزار بود و بعد کاهش پیدا کرد و به شانزده هزار نفر رسید. الان فکر می کنم حدود دوازده هزار نفر باشد. دوازده هزار نفر جمعیت زیادی است. معمولاً در مسافرت ها پیرمرد ها و پیرزن ها که مسافرت نمی کنند، معمولاً جوان ها به مسافرت می روند. آمار زیادی است. دوازده هزار نفر خیلی زیاد است. یعنی دوازده هزار خانواده عزادار می شوند. یک نفر از خانواده فوت می کند اما کل خانواده آسیب می بیند به خصوص اگر نان آور خانواده هم باشد. پدر خانواده یا مادر خانواده.
اگر خاطرتان باشد در دوران دفاع مقدس، عملیات که انجام می شد دویست یا سیصد شهید داشتیم. بعضی ها می گفتند جنگ را تمام کنید. این همه جوانان شهید می شوند. الآن کشته های خاموشی داریم و کسی هم اطلاعی از تعداد آن ها ندارد. چون فقط اورژانس و راهنمایی رانندگی مطلع می شود و مردم متوجه نمی شوند.
خب دلایل فنی این تعداد حادثه هم مشخص است، وضعیت جاده ها، رانندگی ها، وضعیت خودرو ها، سرعت غیر مجاز. به هر حال ماموریتی که در کل بر عهده سازمان ناجا هست ماموریت های مهمی است. ایجاد امنیت و آرامش؛ مردم شب ها در خانه هایشان به اعتماد نیروی انتظامی می خوابند. نوعاً خانه ها را وقتی نگاه می کنید دیوارها کوتاه است و خیلی راحت می توان از دیوار وارد خانه شد.
لذا به سهم خودمان از همه شما عزیزان تقدیر و تشکر می کنیم و حسن انجام ماموریت نیروی انتظامی باعث آرامش ملت و امنیت کشور است و باعث یأس دشمنان برای ورود به کشور می شود به خصوص مسئله قاچاق که نظام اقتصادی کشور را مختل می کند. مدیریت اقتصادی در کشور را به گونه ای از قدرت برنامه ریزی و اجرا مأیوس می کند. وقتی میلیاردها کالا از مرزها وارد کشور می شود دیگر مدیریت اقتصادی کشور نمی توانند برنامه ریزی کنند. 
بنابراین ماموریت ناجا نقش بسیار مهمی دارد. شاید صدها کیلومتر مرز آبی در خلیج فارس داریم. خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، در دریای خزر؛ مدیریت این ها خیلی مهم است و مسئله قاچاق ضربه سنگینی برای کشور است.
بنده خاطر دارم سال هفتاد و پنج مقام معظم رهبری سفری به بندر عباس داشتند. نیروهای مسلح مانوری داشتند که ایشان برای بازدید تشریف برده بودند و ما هم به دلیل مسئولیتی که داشتیم در آن سفر بودیم. آقا سخنرانی که برای مردم داشتند اظهار نارضایتی کردند از ورود قاچاق به کشور. آن موقع آقا فرمودند مشکل قاچاق باید تا سال آینده حل شود. من به آقا عرض کردم فکر نمی کنم آقایان بتوانند یک ساله مسئله قاچاق را حل کنند. استانداران سه استان بوشهر و خوزستان و هرمزگان هم بودند. آقای فیروزآبادی هم بودند. به ایشان گفتند فرمایش آقا خیلی مهم است و اجرای آن بر عهده شما است حتماً جلساتی گذاشته و کارشناسی شود. وقتی فرمانده کل قوا تدبیر می کنند باید عمل شود. به هر تقدیر با توجه به شرایطی که الآن در منطقه داریم ماموریت سازمان های انتظامی و امنیتی ماموریت سنگینی است؛ کشورهای مجاور ما به هم ریخته است. 
انشاءالله خداوند به همه شما این توان را عنایت فرماید و امکانات را فراهم کند که بتوانید با اعتقاد و ایمان و با صلابت هر چه بیشتر راه را ادامه دهید. نکته دیگر احترام به مردم است. چون نیروی انتظامی با مردم سروکار دارد. ضمن اینکه با اشرار و افراد خطرناک باید با قاطعیت و قدرت برخورد کرد اما با مردم باید با کمال محبت و احترام و حفظ کرامت برخورد کرد که نکته مهمی است تا مردم از برخوردهای کلانتری ها گلایه نداشته باشند.
تشکر می کنیم و برای موفقیت و حسن انجام ماموریت شما دعا می کنیم و انشاءالله خداوند به شما سلامتی بدهد. کار برقراری امنیت، کار دشواری است. مواقعی که سازمان مجبور می شود آماده باش داشته باشد به خصوص ایام نوروز شاید یک ماه شما از خانواده جدا هستید و خانواده احساس تنهایی می کنند به خصوص پرسنلی که بومی منطقه نیستند و به خانواده شان در آن منطقه خیلی سخت می گذرد. البته خدوند هم جبران می کند.
خداوند به شما سلامتی و عافیت و توفیق خدمت به اسلام و ادامه راه شهدای عزیز را عنایت فرماید.
والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته
برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.