/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
تاریخ ارسال:۱۳۹۵ يکشنبه ۲۴ بهمن
چاپ خبر
بیانات حضرت آیت الله نمازی در دیدار پرسنل مخابرات شهرستان کاشان بیانات حضرت آیت الله نمازی در دیدار پرسنل مخابرات شهرستان کاشان

بسم الله الرحمن الرحیم
خیر مقدم عرض می کنم، خیلی خوش آمدید و تشکر می کنم. سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را هم تبریک عرض می کنیم. سالروز شهادت بانوی بزرگوار صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها را هم به همه شما عزیزن تسلیت عرض می کنم.
بحمدالله از آغاز تا به امروز تقریباً ده سال که در کاشان هستیم عملکرد مخابرات شهرستان مطلوب بوده است. علیرغم همه فراز و نشیب ها و پیش آمدها و مشکلات درون سازی و برون سازمانی اما الحمدالله گزارش منفی از عملکرد مجموعه مدیریت در ارتباطات شهرستان نداشتیم و جای تقدیر دارد. الحمدالله کسانی که متصدی انجام امور هستند تحصیل‌کرده و دارای تخصص و تعهد هستند. لذا ما نگرانی از مخابرات نداشتیم و جناب آقای سلوکی هم که مکرر برای مخابرات پیگیری می کردند می گفتیم الحمدالله مخابرات مشکلی ندارد که نیاز به گزارش داشته باشد. اما در عین حال دیدار دوستان برای ما غنیمت است. 
در خانواده که تشریف می برید می بینید به واسطه این تلفن های همراه همه تنها هستند و سرشان در موبایل است و مشغول هستند و نمی فهمند چه خبر است. در عین حالی که توسعه و پیشرفتی در زندگی انسان ها هست ولی عوارض منفی هم دارد. بالاخره انسان ها از هم اطلاع ندارند. به خصوص فضای مجازی که به وجود آمده است؛ و هنوز فرهنگ حسن استفاده از فضای مجازی در جامعه ما تعریف نشده است. به جای استفاده از محاسن از معایب آن استفاده می کنند و این یک خطر جدی است و یک تهدید جدی برای جامعه به خصوص جامعه جوان ما است که ابتدای زندگیشان هست، تجربه ای ندارند و از تهدیدها و آسیب ها خبری ندارند و همراه با فضای مجازی به جایی می روند که خدای ناکرده با بن بست روبرو شوند و بسیار جای نگرانی دارد. شما که تخصص این مسائل را دارید یکی از وظایف به نظر می رسد که باید در جلسات و دبیرستان ها و دانشگاه ها برای جوانان توضیح دهید که ارتباطات به خصوص فضای مجازی ضمن محاسنی که دارد معایب زیادی هم دارد و فرهنگ سازی شود در نحوه حسن استفاده از این ارتباطات.
در شهرستان خوشبختانه شورای فضای مجازی تشکیل شده است. کارشناسی هایی شده و کارگروه هایی برای پیشنهاد مطالعه و آگاهی دادن به نسل جوان چه در دبیرستان ها و چه در دانشگاه تشکیل شده است اما جای نگرانی جدی است. 
چند هفته پیش که جلسه ای داشتیم و آقایان توضیح می دادند می گفتند که قبلاً سوءاستفاده از فضای مجازی شانزده درصد بود الان غریب به شصت درصد شده است و این یک تهدید جدی است.
انشاءالله که خداوند به شما توفیق دهد. الحمدالله کسانی که در مخابرات چه از رأس و چه میانه و چه پایین هستند انسان های متعهد و متدین هستند. تعصبات دینی و ملی دارند و حتماً شما هم مثل ما درباره آینده جوانان نگران هستید و این یک حرکت عمومی را می طلبد که همه کسانی که در این ارتباط دانش و آگاهی و تخصصی دارند نباید نسبت به این تهدید و آسیب بی تفاوت باشند و شما می توانید نقش مهمی داشته باشید چون در تخصص شما هست.
به هر حال ما از زحمات شما و اینکه شبکه های ارتباطات در شهرستان در حد کامل توسعه داشته است تشکر می کنیم؛ انشاءالله که مردم از شما راضی هستند و خداوند هم از شما راضی باشد.
والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته 
برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.