/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۸ جمعه ۱ آذر
تاریخ ارسال:۱۳۹۵ جمعه ۹ مهر
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان مورخ نهم مهر ماه 1395 نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان مورخ نهم مهر ماه 1395
بسم الله الرحمن الرحیم
درود و رحمت و رضوان واسعه پروردگار بر شما مردان و زنان مؤمن و موحد
الحمدلله نحمده و نؤمن به و نستعينه و نستهديه و نستغفره و نتوکل عليه و نثني عليه أحسن الثناء و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريک له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله، اللهم صل علي محمد و آل محمد صلوةً تامةً ناميةً زاکيةً ترفع بها درجتهم و تبين بها فضلهم.
اوصيکم و نفسي يا عبادالله بتقوي الله
برادران و خواهران مؤمن و موحد؛ خودم و شما را به تحصیل و توسعه و تقویت تقوای خدای سبحان سفارش می کنم.
یکی از عوامل مهم و مؤثر در تحصیل تقوا و پاکی و پاکدامنی، ازدواج پسران و دختران جوان است و یکی از عوامل مؤثر در آلودگی های اخلاقی و جنسی، مجرد بودن پسران و دختران جوان است. کسانی که متأهل هستند از فشار هوای نفس و شهوت مصون می مانند و کسانی که مجرد هستند اگر مسلح به سلاح پاکی و تقوا نباشند، گرفتار و آلوده خواهند شد.
از نظر فقهی، فقهای اسلام فتوا می دهند اگر جوانی؛ چه پسر و چه دختر؛ نتواند هوای نفس خود را مدیریت و کنترل کند و دامان پاکش به گناه و فساد آلوده شود، اگر تمکن مالی داشته باشد ازدواج بر او واجب است. ازدواج زمانی واجب می شود که انسان دچار گناه و معصیت شود. البته ازدواج یکی از سنت های رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم است.
در روایت نبوی آمده است که فرمودند: تَنَاکَحُوا تَنَاسَلُوا؛ پیروان من ازدواج کنید و نسل زیاد کنید. نه اینکه ازدواج کنید و از تولید فرزندان جلوگیری کنید. تَنَاکَحُوا تَنَاسَلُوا ازدواج کنید برای افزایش نسل. الآن دنیا میدان جنگ بین اسلام و کفر شده است. هر چه آمار مسلمانان روی کره زمین افزایش پیدا کند قدرت مسلمانان هم افزایش پیدا خواهد کرد. افزایش کمیّت موجب افزایش کیفیت می شود. به همین دلیل یکی از سیاست های استکبار و صهیونیست ها این است که جلوی تکثیر نسل مسلمانان را از راه های مختلف بگیرند. حتی از راه مواد غذایی و یا داروهای درمانی. ممکن است داروهایی که برای بیماران تجویز می شود را به موادی آلوده کنند که باعث ناباروری شود. کشورهای غربی و اروپایی افرادی را به عنوان پزشکان بدون مرز به عنوان دفاع از حقوق بشر اعزام می کنند که بگویند ما آمده ایم شما بیماران را معاینه و معالجه کنیم؛ و آمپول هایی که غربی ها در برخی از کشور های آفریقایی تجویز می کنند باعث قطع نسل آنان می شود.
لذا یکی از سیاست های اسلام، تشویق به ازدواج است. ازدواج دو اثر و دستاورد دارد. اول اینکه آمار مسلمانان افزایش پیدا می کند و می توانند در برابر جبهه کفر مقاومت کنند و دوم اینکه ازدواج باعث طهارت و پاکی و تقوا و عامل امنیت اجتماعی می شود. بیشتر جرم ها و جنایاتی که در جامعه پدید می آید به وسیله افراد مجرد است.
بنابراین در مکتب توحیدی جوانان به ازدواج تشویق شده اند که انشاءالله در بحث های آینده درباره ازدواج آیات و روایات در این زمینه را بیان خواهم کرد.
وَأَنكِحُوا الأَيامى مِنكُم وَالصّالِحينَ مِن عِبادِكُم وَإِمائِكُم إِن يَكونوا فُقَراءَ يُغنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ وَ اللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿سوره مبارکه النور آیه ۳۲﴾ ای مسلمانان، پسران و دختران جوان را ازدواج دهید، از فقر و نداشتن مال نگران نباشید، خداوند غنی است و برکات را در زندگی نازل می کند. این بحث مفصلی است که انشاءالله در آینده به آن خواهیم پرداخت اما آن چیزی که در روایات وارد شده است محکوم کردن عزب بودن است. می فرمایند جوانان عزب نمانند، یعنی مجرد نباشند.
روایات زیادی در این زمینه وارد شده است. من به بعضی از آن روایات اشاره می کنم.
قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: شرار موتاکم العزاب؛ بدترین شما مُردگانِ شما کسانی هستند که در حال عزوبت و تجرّد از دنیا بروند. چون مجرد هستند آلوده به فساد و فحشا و منکرات شده اند.
در روایت دیگری فرمودند: رذال موتاکم العزّاب؛ رذل ترین مُردگانِ شما کسانی هستند که عزب هستند و از دنیا می روند. 
در روایت دیگری شخصی محضر مبارک پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم شرفیاب شد و حضرت از او سوال کرد: الک زوجة؟ آیا شما همسر دارید؟ عرض کرد: خیر، من مجرد هستم. حضرت (ص) فرمود: آیا شما از نظر مالی تمکن داری؟ عرض کرد: بله. پیامبر (ص) فرمود: تزوج؛ ازدواج کن. مجرد هستید، پول هم دارید، پس معطل چه هستید؛ ازدواج کنید. سپس فرمودند: و الا فانت من المذنبین؛ اگر ازدواج نکنید شما جزو گناهکاران خواهید بود. همه که نمی توانند هوای نفس را کنترل و مدیریت کنند.
در روایت دیگری فرمودند: تزوج و الا فانت من اخوان الشیاطین؛ عزب ها ازدواج کنید، در غیر این صورت شما برادر و رفیق و هم نشین و همرزم شیطان خواهید شد. 
در روایت دیگری فرمودند: خيار امتی المتاهلون؛ بهترین افراد امت پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و سلم کسانی هستند که ازدواج کرده اند. جوانانی که ازدواج می کنند دنبال ناموس دیگران نمی روند. در زندگی متأهلی هم اینقدر کار و زندگی و دغدغه وجود دارد که فرصت این کارها را هم پیدا نمی کنند.
بنابراین توصیه مکتب توحیدی و پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) به جامعه اسلامی این است که هر خانواده ای که جوانی در آن هست؛ چه پسر جوان و چه دختر جوان؛ زمینه ازدواج آنان را فراهم کنند. خانواده ها بهانه گیری نکنند؛ مهریه های زیاد و جهیزیه های سنگین در اسلام جایی ندارد. این موضوعات مشکلاتی است که خانواده ها برای خودشان درست کرده اند و نتیجه اش هم این می شود که دختران و پسران از سن مناسب ازدواج خارج می شوند.
اللهم صل علي محمد و آل محمد
اللهم عجل لولیک فرج و النصر و العافیه
اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنينَ وَالْمُؤْمِناتِ وَالْمُسْلِمينَ وَالْمُسْلِماتِ الْاَحْيآءِ مِنْهُمْ وَالْاَمْواتِ تابِعْ بَيْنَنا وَ بَيْنَهُمْ بِالْخَيْرات
استغفرالله ربی و اتوب الیه
پروردگارا؛ گناهان کبیره و صغیره ما را با رحمت و مغفرت واسعه خودت ببخش و بیامرز؛
بارالها؛ ما و فرزندان و همسران و ذریه و جامعه و جوانان و مدیران و مسئولان و کارگزاران ما را از متقیان حقیقی قرار بده؛

أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد٭ الله الصمد٭ لم يلد و لم يولد٭ و لم يکن له کفواً أحد
صدق الله العلي العظيم
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله الذي يؤمن الخائفين و ينجي الصالحين و يرفع المستضعفين و يضع المستکبرين و يهلک ملوکاً و يستخلف آخرين و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله اللهم صل علي محمد عبدک و رسولك و خيرتک من خلقک و حافظ سرّک و مبلغ رسالاتک و صل علي اميرالمؤمنين و وصي رسول رب العالمين و صل علي فاطمه الزهرا سيده نساء العالمين و صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب أهل الجنه و علي علي بن الحسين و محمد بن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمد بن علي و علي بن محمد و الحسن بن علي و الخلف الصالح القائم المنتظر المهدي حججك علي عبادك و خلفائك في ارضك.
أعوذ بالله من شرور أنفسنا و من سيئات أعمالنا
عبادالله اوصيکم و نفسي بتقوي الله فانه امان من النار و مفتاح للجنة

و اما مناسبت های ایام:
اولین مناسبت؛ امروز دومین جمعه مهر ماه، سالروز برگزاری مراسم سنتی مذهبی قالیشویان است که این مراسم نماد و ذکر و یادآوری شهادت مظلومانه حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر علیه السلام است.
در چنین زمانی مردم متدین فین و کاشان و خاوه وقتی مطلع شدند که دشمنان و نظامیان بنی امیه حضرت علیه السلام را محاصره کرده اند با سرعت با ابزارهایی که آن روز برای دفاع در دست داشتند به سمت مشهد اردهال حرکت کردند. متأسفانه زمانی که به مشهد رسیدند حضرت (ع) و یارانش به شهادت رسیده بودند و پیکر مطهر حضرت (ع) را در فرش گرانبهایی قرار دادند و غسل دادند و دفن کردند.
حضرت سلطانعلی بن محمد امام محمد باقر علیه السلام به عنوان سفیر ولایت و مهاجر از مدینه طیبه به فرمان پدر بزرگوارشان و به دعوت اهالی منطقه فین و کاشان به این منطقه تشریف آوردند و سه سال در این منطقه حضور داشتند و نماز جمعه را در کاشان اقامه می کردند و مردم از برکات وجودی این عالم بزرگوار استفاده می کردند. این یکی از عطایای ویژه آسمانی است که خداوند متعال نصیب ملت ایران و به خصوص نصیب مردم کاشان و فین و منطقه کرده است. لذا باید قدر ایشان را دانست.
امروز مراسمی در آستان مقدس حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر علیه السلام بود که بنده هم توفیق داشتم تا دقایقی در زیارت باشم. سخنران مراسم برادر عزیزمان حاج آقای رئیسی، تولیت آستان مقدس حضرت رضا علیه السلام بودند. ایشان در سخنرانیشان به مردم خطاب کردند که من به آقا ارادت داشتم ولی ارادتم بیشتر شد. چون در یک سفر به مشهد اردهال آمدم و حضرت (ع) را زیارت کردم، شب هنگام در عالم خواب قبری را دیدم که گفتند این قبر، قبر آقا امام حسین علیه السلام است. لذا گفته شده است که مشهد اردهال کربلای ایران است و نحوه شهادت حضرت (ع) هم دقیقاً شبیه شهادت آقا امام حسین (ع) جد بزرگوارشان بوده است. سر این بزرگوار را هم همانند امام حسین علیه السلام از بدن جدا کردند.
بنابراین توصیه این است که قدر آقا را بدانید. سه هفته پیش بود که به من اطلاع دادند مقام معظم رهبری امام خامنه ای حفظه الله ساعت هفت و نیم صبح با خانواده به زیارت حضرت سلطانعلی علیه السلام آمده اند و حدود یک ساعت در حرم بودند و سپس به زیارت آقا علی عباس (ع) رفته اند. وقتی که مقام ولایت و رهبری این چنین نسبت به امامزادگان اظهار ارادت می کنند ما باید بیاموزیم.
حضرت سلطانعلی علیه السلام امتیازاتی دارد که باعث برجستگی مقام ایشان شده است. 
1. امامزادگان بزرگوار با چند واسطه به امام می رسند؛ اما حضرت سلطانعلی (ع) فرزند بلافصل امام محمد باقر علیه السلام است و هیچ واسطه ای با امام معصوم ندارد.
2. ایشان برادر امام صادق علیه السلام است.
3. همچنین ایشان پدر همسر امام موسی بن جعفر علیه السلام است.
4. نماینده امام (ع) بوده است. امام باقر علیه السلام ایشان را به عنوان سفیر و وکیل و نماینده خودشان اعزام کرده است. کسی که به عنوان نماینده امام (ع) اعزام می شود مشخص است که عالم و محدث و راوی بوده است.
بنابراین سعی کنید از این فرصت ها و مناسبت ها به خوبی استفاده کنید.
مناسبت بعدی؛ فردا شنبه دهم مهر ماه روز جهانی سالمندان است. این روز را به همه سالمندان و خانواده هایی که در آن پدر بزرگ و مادر بزرگ هست تبریک عرض می کنم. غربی ها و اروپایی ها وقتی کسی در خانه پیر و افتاده حال شد آنان را در سازمان های بهزیستی نگهداری می کنند. خودشان از آنان نگهداری نمی کنند. اما در اسلام سفارش شده پدر و مادر پیر را در خانه نگه دارید. آن ها باعث برکت و نزول رحمت الهی در خانواده می شوند. روایات زیادی هم در این خصوص داریم. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: الشّیخ فی أهله کالنّبیّ فی امّته؛ شیخ در عربی به معنای پیر است؛ حضرت (ص) فرمودند جایگاه و موقعیت پیر در خانواده همانند پیامبر است در میان امتش. همانطور که پیامبر در میان امت جایگاه رفیع و بلندی دارد؛ پدر و مادر پیر هم در میان خانواده چنین جایگاهی دارند. سپس فرمودند: البرکة مع اکابرکم؛ برکت همراه با پیرمردها و پیرزن ها است. آنان در زندگی منشأ آثار و برکات هستند و باعث رفع خیلی از بلاهایی است که انسان متوجه آن نیست.
در روایت دیگری پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: مَنْ عَرَفَ فَضْلَ شَیْخٍ کَبِیرٍ فَوَقَّرَهُ لِسِنِّهِ آمَنَهُ اللَّهُ مِنْ فَزَعِ یَوْمِ الْقِیَامَةِ؛ هر کسی که شخصیت پیرمرد و پیرزن را بشناسد و او را تعظیم کند و به او احترام بگذارد؛ فَوَقَّرَهُ یعنی تعظیم؛ و او را بزرگ بشمارد و احترام کند؛ خداوند در صحرای محشر که روز بسیار سختی است يَوْمَ يَفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِيهِ وَأُمِّهِ وَأَبِيهِ وَصَاحِبَتِهِ وَ بَنِيهِ در آن روز سخت به پاداش اینکه شما در دنیا پدر و مادر پیر و یا هر شخصی را تعظیم کرده اید خداوند شما را از سختی ها و تهدید های روز قیامت حفظ می کند. انشاءالله که در جامعه ما این فرهنگ بیشتر شود. البته این سنت مسلمانان و ایرانی ها است اما گاهی دیده شده و مواردی هست که پدر بزرگ و مادر بزرگ و یا حتی پدر و مادر را در خانه های سالمندان می گذارند که این آثار بدی دارد.
مناسبت بعدی؛ دوشنبه آینده دوزادهم مهر ماه آغاز سال هزار و سیصد و سی و هشت قمری و آغاز ماه محرم الحرام و هفته امر به معروف و نهی از منکر است. در این زمینه بحث فراوان است. 
توصیه ما به رؤسای هیئات عزاداری این است که رعایت حال همسایگان را بکنند؛ صدای بلندگو به گونه ای نباشد که مزاحم همسایگان باشد؛ چون عزاداری تعظیم شعائر دینی است، مستحب است؛ اما آزار رساندن و اذیت کردن و مزاحمت ایجاد کردن برای دیگران حرام است. انسان برای انجام کار مستحب نباید مرتکب حرام شود. صدای بلندگو به میزانی باشد که همان فضا و محدوده ای که مجلس هست و مردم حضور دارند را پوشش دهد. نه اینکه صدا را آنقدر زیاد کنیم که خانه های اطراف هم از صدای آن رنج ببرند. گاهی افراد در خانه ها مریض دارند، ناراحتی دارند، سر و صدا مزاحمت ایجاد می کند، در برخی خانه ها دانش آموز و دانشجو هست می خواهند درس بخوانند؛ نباید موجب مزاحمت دیگران شد.
نکته دیگر اینکه همکاران بنده، روحانیت بزرگوار و آقایان خطبا و ائمه جماعات مردم را راهنمایی و ارشاد کنند. برگزاری مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام باید در راستای اهداف عاشورا باشد.
مناسبت بعدی؛ سه شنبه آینده سیزدهم مهر ماه؛ سالروز هجرت حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه از نجف اشرف به کویت بود که کویت اجازه ورود به امام (ره) را نداد و امام (ره) ناگزیر شد به بغداد برگردد و ویزای فرانسه را گرفتند و رهسپار پاریس شدند که این باب، یک باب جدیدی در انقلاب بود. عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد. البته امام (ره) می خواستند به کویت بروند و از کویت عازم سوریه شوند. چون آن موقع بین عراق و سوریه اختلاف بود، ویزا نمی دادند و کویتی ها موافقت نکردند. وقتی امام (ره) به پاریس تشریف بردند تمام رسانه های غربی روی شخصیت امام (ره) متمرکز شدند که این آقا چه کسی است و حرفش چیست. تمام پیام ها و حرکات و بازدیدها و ملاقات های امام (ره) را زیر نظر داشتند و گزارش می کردند. غربی ها در این سفر امام رحمة الله علیه را شناختند. رسانه های غربی تا قبل از رفتن امام (ره) به پاریس ایشان را به عنوان رهبر مذهبی ایران می شناختند؛ نه سیاسی. از زمانی که امام (ره) به پاریس رفتند و مستقر شدند و دیدند که رجال سیاسی دنیا پیش امام زانو می زنند فهمیدند که امام (ره) یک مرد بزرگ و فقیه و دارای سیاست و فکر سیاسی و سیاستمدار بزرگی است. از آن تاریخ در رسانه ها امام (ره) را به عنوان رهبر سیاسی مذهبی ایران شناختند. بحث های زیادی در این خصوص وجود دارد که در خطبه ها فرصت مطرح کردن آن نیست.
مناسبت بعدی؛ سیزدهم مهر ماه؛ روز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که این روز به خدمتگذاران و فرزندان ملت ایران در ناجا، فرماندهان، درجه داران، افسران و سربازان وظیفه تبریک عرض می کنم و از زحماتی که شبانه روز برای برقراری امنیت و سلامت جامعه در جاده ها و در شهرها، مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر و مبارزه با سرقت و سارقین، مدیریت راه ها و رانندگی ها به خصوص موتورسواران متحمل می شوند قدردانی می کنیم؛ که انشاءالله اجر آنان با خدای سبحان است و عامل اقتدار و امنیت اجتماعی هستند؛ از همه عزیزان تشکر داریم.
مناسبت بعدی؛ هفته گذشته هفتم مهر ماه، روز آتش نشانی بود. این روز را به کارکنان زحمتکش و خدوم و فداکار سازمان آتش نشانی تبریک می گوییم. سازمان آتش نشانی یکی از خدمات پر خطر است که تا الآن تعداد زیادی شهید و مجروح داده است و ما برای شهدای سازمان آتش نشانی از درگاه خداوند سبحان طلب رحمت و مغفرت داریم.
چند موضوع هم در ارتباط با حوادث سیاسی جهان اسلام:
انقلابیون بحرین در برابر حکومت جائرِ ظالم و ستمکارِ آل خلیفه که بنا دارند شیخ عیسی قاسم رهبر بزرگ شیعیان در بحرین را محاکمه کند ایستاده اند. شیعیان به دولت آل خلیفه اولتیماتوم داده اند که اگر بخواهید ایشان را محاکمه کنید به معنای اعلان جنگ با ملت بحرین است و ما قیام خواهیم کرد. دولت آل خلیفه تا الآن دو هزار بحرینی را صلب تابعیت کرده است یعنی باید از بحرین خارج شوند و به جای آن از کشورهایی مثل پاکستان و هند افراد را به عنوان تابعین آل خلیفه جذب کرده اند.
یک دانشمند غربی در مصاحبه ای مکتوب اعلام کرده است که حادثه یازده سپتامبر یک توطئه پنهان و مذبوحانه بوده که رژیم صهیونیستی صورت داده است. صهیونیست ها در منطقه فلسطین اشغالی برای دولتمردان آمریکا تصمیم گیری می کنند و ساختمان های دوقلوی تجاری نیویورک را به وسیله هواپیما منهدم می کنند. چقدر این ها روی دولتمردان آمریکا تاثیر و نفوذ دارند. این دانشمند غربی معتقد است که این توطئه توسط رژیم صهیونیستی بوده است و هدف از این حمله از ابتدا مشخص بود که می خواستند با این توطئه بهانه ای برای حمله به کشورهای اسلامی به دست بیاورند که اولین کشوری که مورد هجوم قرار گرفت افغانستان بود و سپس به کشورهای عراق، سوریه، لبنان، سومالی و سودان و ایران نظر داشتند. غرب با از بین بردن یا تضعیف این دولت ها می خواهد فضای رشد و توسعه اسرائیل را فراهم کند. بنابراین همه کشورهای اسلامی باید قربانی چند میلیون صهیونیست در اسرائیلی شوند.
داعشی ها یک فرمانده ارشد خودشان را با شانزده نفر از نیروهایش که در مقابل هجوم ارتش عراق نتوانستند مقابله کنند و عقب نشینی و فرار کردند را در آتش سوزاند. این ها کسانی هستند که به همکاران خودشان هم رحم نمی کنند.
شصت و چهار نفر از شخصیت های دانشگاهی و رسانه ای در آمریکا و اروپا نامه ای به دبیر کل سازمان ملل نوشتند و به جنایات رژیم بحرین که با حمایت قدرت های جهانی و مدعیان حقوق بشر صورت می گیرد اعتراض کردند و در پایان این شصت چهار شخصیت فرهنگی و رسانه ای از دبیر کل سازمان ملل که او هم هیچ عرضه و خاصیتی ندارد درخواست کردند:
1. توقف اعمال خلاف قانون و موازین بین المللی در بحرین در برخورد با مردم؛
2. فراهم کردن تمهیدات لازم و اطمینان آور در خصوص صلب تابعیت شخصیت ها و رهبران دینی به ویژه شیخ عیسی قاسم؛
3. آزادی زندانیانی که تحت شکنجه قرار می گیرند و به شهادت می رسند.
اللهم صل علي محمد و آل محمد
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلاً وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلاً
أللّهُمَّ انصُرِ الإسلَامَ وَ أهلَهُ وَ اخذُلِ الکُفرَ وَ أهلَهُ؛ أللّهُمَّ اَهلَکْ أعْداءَ الاِسْلام وَ أعْداءَ الْمُسْلِمین
پروردگارا؛ اسلام و مسلمین قوت و عزت و نصرت عطا بفرما؛ 
پروردگارا؛ دشمنان اسلام را مغلوب و منکوب بفرما؛
پروردگارا؛ مقام معظم رهبري را محافظت بفرما؛
پروردگارا؛ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، ملت، ميهن، مرزها، مراجع بزرگوار تقليد، حوزه هاي علميه، دانشگاهيان، جوانان، نواميس و نیروهای مسلح مقتدر ما را از توطئه هاي دشمنان محافظت بفرما؛

إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَإِيتَاء ذِي الْقُرْبَى وَيَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَالْبَغْيِ يَعِظُكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
إنا أعطيناك الكوثر٭ فصل لربك و انحر٭ إن شانئك هو الابتر
صدق الله العلي العظيم
والسلام علیکم و رحمة الله

برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.