/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۸ جمعه ۱ آذر
تاریخ ارسال:۱۳۹۵ جمعه ۲۳ مهر
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان مورخ بیست و سوم 1395 نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان مورخ بیست و سوم 1395
بسم الله الرحمن الرحیم
درود و رحمت و رضوان واسعه پروردگار بر شما مردان و زنان مؤمن و موحد
الحمدلله نحمده و نؤمن به و نستعينه و نستهديه و نستغفره و نتوکل عليه و نثني عليه أحسن الثناء و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريک له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله، اللهم صل علي محمد و آل محمد صلوةً تامةً ناميةً زاکيةً ترفع بها درجتهم و تبين بها فضلهم.
اوصيکم و نفسي يا عبادالله بتقوي الله
برادران و خواهران مؤمن و موحد؛ خودم و شما را به تحصیل و توسعه و تقویت تقوای خدای سبحان سفارش می کنم.
یکی از عوامل و عناصر مؤثر در صیانت نفس و غلبه بر هواهای نفسانی و شهوت و پرهیز از گناهان، ازدواج پسران و دختران جوان است. ازدواج، آثار و برکات زیادی دارد، ضمن اینکه تکثیر نسل اهل ایمان در روی کره زمین و باعث فخر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می شود. 
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید: تَنَاكَحُوا تَكْثُرُوا فَإِنِّی أُبَاهِی بِكُمُ الْأُمَمَ يَوْمَ الْقِيَامَةِ حَتَّى بِالسِّقْطِ؛ ای امّت من؛ ازدواج كنيد تا جمعيت شما افزون شود، زيرا من در روز قيامت به وجود شما بر ساير امّت ها می بالم.
مشخص می شود که یک نوع مقایسه بین امّت ها وجود دارد که آیا آمار مسلمانان بیشتر است و یا آمار امّت موسی (ع) و یا آمار امّت عیسی (ع) و یا سایر انبیاء. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید من در قیامت به دلیل کثرت آمار امّتم افتخار می کنم و باعث سربلندی من در میان صد و بیست و چهار هزار پیامبر است. امروز روی کره زمین حدود هفت میلیارد و نیم انسان زندگی می کنند که از این تعداد بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان هستند که اهل فرق مختلفی مثل شیعه و اهل تسنن و شش امامی و هفت امامی و اسماعیلیه و فرق مختلف هستند که بیشتر آن شیعه و اهل سنت هستند و استکبار جهانی هم از کثرت و بالا بودن جمعیت مسلمانان عصبانی و ناراحت است و قصد دارند با سیاست ها و روش های مختلف آمار مسلمانان را کاهش دهند؛ از طریق اعتیاد، فساد اخلاقی و مسائل جنسی، توسعه فیلم های خلاف اخلاق، شیوع بیماری ها در مسلمانان به خصوص در کشورهای آفریقایی که محروم هستند. یکی از اهداف جنگ هایی که در خاورمیانه به راه انداخته اند کاهش آمار مسلمانان است. دولتمردان نادانی مثل آل سعود را تشویق می کنند و  دلارها و نفتشان را می گیرند و آن ها  را مجبور می کنند ملت مظلومِ مسلمان یمن را شبانه روز مورد تجاوز هوایی و زمینی و دریایی قرار دهند. این توطئه دشمنان است. اسلام هم پیشاپیش این توطئه را می دانسته و لذا پیامبر (ص) می فرماید: تَنَاكَحُوا تَكْثُرُوا فَإِنِّی أُبَاهِی بِكُمُ الْأُمَمَ يَوْمَ الْقِيَامَةِ حَتَّى بِالسِّقْطِ؛ حتی بچه هایی که قبل از تولد به هر دلیلی مثل بیماری سقط می شوند هم مایه افتخار من است.
یکی دیگر از برکات و آثار و دستاوردهای ازدواج، کنترل هوای نفس و شهوت است. انسان جوان دارای غریزه نفسانی و شهوانی است؛ این غریزه باید از راه اصولی ارضا شود و خداوند هم این تدبیر را کرده و فرموده ازدواج کنید. ازدواج ضمن اینکه باعث افزایش آمار مسلمانان است باعث صیانت و کنترل نفس هم می شود.
خداوند در آیه شریفه فرموده است: وَ اَنْکِحُوا آلْاَيامي مِنْکُمْ وَ الصّالِحينَ مِنْ عِبادِکُمْ وَ اِمائِکُمْ اِنْ يَکُونُوا فُقَراءَ يُغْنِهِمُ اللهُ مِنْ فَضْلِهِ وَاللهُ واسِعٌ عَليمٌ ﴿سوره مبارکه نور آيه 32﴾ وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ﴿سوره مبارکه روم آیه ۲۱﴾ . خداوند می فرماید یکی از آیات الهی و نشانه های علم و حکمت و قدرت خداوند این است که برای شما انسان ها از جنس خودتان همسر آفریده است. مرد و زن آفریده است؛ لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا، سکون به معنای آرامش است. جوان مجرد نا آرام است؛ لذا جوانان در خانه نمی مانند؛ تا به خانه می آیند فوراً بیرون می روند. با پدر و مادر و برادر و خواهر خود زیاد صحبت نمی کند. این نا آرامی به دلیل تجرّد است اما انسان متأهل زمانی که به سر کار می رود لحظه شماری می کند که ساعت اداری کار تمام شود تا فوراً به خانواده برگردد. وقتی هم وارد خانه می شود بیرون نمی آید مگر اینکه کار ضروری داشته باشد.
بنابراین خداوند می فرماید لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا؛ مسکن محل آرامش انسان است. به دلیل اینکه همسر در آنجا است. جامعه توحیدی باید تلاش کنند که زمینه ازدواج آسان را برای خانواده ها فراهم کنند. الآن ازدواج برای پدر و مادر و خانواده ها خیلی هزینه دارد. ضمن اینکه مردم هم باید از توقعات بی حساب و کتاب چشم پوشی کنند. از سنگین گرفتن مهریه ها و بهانه ها و شرط گذاشتن که جوان اول باید خانه و خودرو و کار داشته باشد کوتاه بیایند. باید به آن پدر گفت وقتی خودتان ازدواج کردید این ها را داشتید؛ هیچ کس اینگونه نبوده است. اکثر افراد موقعی که ازدواج کردند نه خانه داشتند، نه خودرو داشتند و نه کاری داشتند. این ها به مرور درست می شود منتهی باید توقعات را پایین آورد.
مودّت و رحمت که در آیه شریفه آمده خیلی مهم است. یعنی زن و شوهر باید یکدیگر را بخواهند؛ همدیگر را دوست داشته باشند، برای یکدیگر جاذبه داشته باشند. این جعل الهی است. از نظر بحث تفسیری این جعل چه نوع جعلی است؟ جعل تکوینی است یا جعل تشریعی؟ مفسرین هم به این بحث نپرداخته اند و ساکت از کنار این بحث گذشته اند ولی برداشت من این است که این جعل هم تکوینی است و هم تشریعی که در جای خودش باید بحث کرد.
روایاتی که در زمینه ازدواج پسران و دختران جوان آمده فراوان است. به عنوان نمونه به یک روایت اشاره می کنم.
این روایت از وجود مبارک نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است. ما مِن شابٍ تَزَوَّجَ فى حَداثَةِ سِنِّهِ اِلاّ عَجَّ شَيطانُهُ: يا وَيلَهُ، يا وَيلَهُ! عَصَمَ مِنّى ثُلُثَى دينِهِ. پیامبر (ص) فرمودند: هیچ جوانی نیست که در آغاز جوانیش ازدواج کند مگر اینکه شیطانی که در وجود اوست عصبانی شود. زمانی که جوان ازدواج می کند، شیطانی که درون اوست عصبانی و مأیوس می شود و می گوید ای وای، ای وای که این جوان موفق شد دو سوم دینش را از من حفظ کند. پیامبر (ص) می فرماید با ازدواج دو سوم دین حفظ می شود و برای ثلث سوم باید فکری کند. عَصَمَ مِنّى ثُلُثَى دينِهِ، فَليَتَّقِ اللّهَ العَبدُ فِى الثُّلُثِ الباقى؛ برای یک سوم باقیمانده باید با تقوا خودش را حفظ کند. اینگونه نیست که هر کسی که ازدواج کرد نفسش او را تحریک نکند، ثلث سوم دینش را باید از راه تقوا کنترل کند.
اللهم صل علي محمد و آل محمد
اللهم عجل لولیک فرج و النصر و العافیه
اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنينَ وَالْمُؤْمِناتِ وَالْمُسْلِمينَ وَالْمُسْلِماتِ الْاَحْيآءِ مِنْهُمْ وَالْاَمْواتِ تابِعْ بَيْنَنا وَ بَيْنَهُمْ بِالْخَيْرات
استغفرالله ربی و اتوب الیه
پروردگارا؛ گناهان ما را بیامرز؛
پروردگارا؛ ما و فرزندان و همسران و ذریه و جامعه و جوانان و مدیران و مسئولان و کارگزاران ما را از متقیان حقیقی قرار بده؛
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد٭ الله الصمد٭ لم يلد و لم يولد٭ و لم يکن له کفواً أحد
صدق الله العلي العظيم


بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله الذي يؤمن الخائفين و ينجي الصالحين و يرفع المستضعفين و يضع المستکبرين و يهلک ملوکاً و يستخلف آخرين و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله اللهم صل علي محمد عبدک و رسولك و خيرتک من خلقک و حافظ سرّک و مبلغ رسالاتک و صل علي اميرالمؤمنين و وصي رسول رب العالمين و صل علي فاطمه الزهرا سيده نساء العالمين و صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب أهل الجنه و علي علي بن الحسين و محمد بن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمد بن علي و علي بن محمد و الحسن بن علي و الخلف الصالح القائم المنتظر المهدي حججك علي عبادك و خلفائك في ارضك.
أعوذ بالله من شرور أنفسنا و من سيئات أعمالنا
عبادالله اوصيکم و نفسي بتقوي الله فانه امان من النار و مفتاح للجنة

و اما مناسبت های ایام:
امروز دوازدهم محرم الحرام، روز سوّم شهادت آقا ابی عبدالله الحسین علیه السلام و یاران و فرزندانش و برادرش است. در این دوازده روز همه شما و ملت ما و همه ملت مسلمان در سراسر جهان در شرق و غرب و شمال و جنوب کره زمین عزادار بودند. یکی از معجزات امام حسین علیه السلام این است که مرزهای جغرافیایی کشورها را پشت سر گذاشته است. علیرغم توطئه دشمنان، بنی امیّه و بنی عبّاس که می خواستند واقعه کربلا را کنترل کنند که از مرزها عبور نکند، امروز سر از قعر جهنم بیرون بیاورند و دنیا را نگاه کنند؛ حتی غیر مسلمانان، زرتشتی ها و مسیحیان و ارامنه در ایام عاشورای امام حسین علیه السلام عزادارند. آینده دراز مدت کره زمین متعلق به امام حسین علیه السلام است. امام حسین علیه السلام با مظلومیت خودش همه را فتح می کند. شما ملاحظه خواهید کرد که با فرا رسیدن اربعین چه خبر خواهد شد.
سربازان بنی امیّه در روز عاشورا امام حسین علیه السلام را مظلومانه به شهادت رساند و همه زنان و دختران و بچه ها را اذیت و آزار کردند. چه انسان های قسیّ القلب و سنگدل و شقی هستند که بچه ها را هم اذیت و آزار کردند. به بچه ها چکار دارید؛ به دختر بچه ها چکار دارید؛ این ها همه عزادار و دلسوخته هستند. عمر بن سعد لعنت الله علیه دستور داد به خیام امام حسین علیه السلام حمله کنید و هر چه دارند را به عنوان غنیمت جنگی غارت کنید. ناجوانمردان ریختند و لباس و وسائل بچه ها و بانوان و خلخال و گوشواره و دستبند را غارت کردند.
در مقاتل آمده است که یکی از دختران اهل بیت علیهم السلام که در آن صحنه بوده نقل کرده که یکی از سربازان دشمن وارد خیمه شد و خلخال را از پایش در آورد اما طرف گریه می کرد، من تعجب کردم گفتم چرا گریه می کنی؟ گفت به خاطر مظلومیت شما اهل بیت (ع)؛ گفتم اگر اینگونه است پس چرا خلخال را از پای ما در می آوری؟ گفت اگر من اینکار را نکنم کس دیگری می آید و اینکار را می کند و من ناچارم این کار را انجام دهم.
حرکت دیگری که این ها کردند، دستور دادند خیمه ها را آتش بزنند که هیچ کسی در خیمه نماند و همه بیرون آمدند و بچه ها در خارهای بیابان می دویدند.
کار سومی که انجام دادند این بود که عمر بن سعد گفت کیست که کاری را با امام حسین (ع) انجام دهد؟ ده نفر داوطلب شدند. به آن ها گفت که اسب هایتان را نعل بزنید و از روی بدن امام حسین (ع) آنچنان با اسب عبور کنید که استخوان هایش خرد شود و این نامردها و ناجوانمردها همین کار را هم کردند. در مقاتل نوشته اند که بیش از سیصد جراحت بر بدن مطهر امام حسین علیه السلام بود. بعد این ده نفر که سینه و دنده و پشت امام حسین علیه السلام را با اسب له کرده بودند پیش عبیدالله بن زیاد رفتند که هدیه بگیرند. به او گفتند که پاهای ما را طلا بگیر. عبیدالله گفت مگر چکار کردید؟ گفتند نحن رضضنا الصدر بعد الظهر؛ ما با اسبان قوی هیکل و تیزتاز پشت حسین (ع) را لگدمال کردیم و بعد از آن سینه حسین (ع) را در هم کوبیدیم.
السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ
اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ و عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

مناسبت بعدی؛ امروز دوازدهم محرم الحرام است؛ بنابر قولی از مورخین و محدثین روز دوازدهم سالروز شهادت آقا امام سجاد علیه السلام است که در سال نود و پنج قمری در سن پنجاه و هفت سالگی به شهادت رسید. آقا امام سجاد علیه السلام در واقعه عاشورا بیست و دو سال داشت. ذخیرة الله فی الارض بود. دشمنان به خیمه امام سجاد علیه السلام آمدند تا ایشان را هم به شهادت برسانند ولی حضرت زینب سلام الله علیها حائل شد و خودش را روی امام علیه السلام انداخت و تدبیر و تقدیر الهی این بود که آقا باید برای رهبری شیعه بماند و سی و چهار سال امام سجاد علیه السلام در منصب امامت و ولایت کبرای الهیه بود در عهد خلافت ولید بن عبدالملک بن مروان لعنت الله علیه توسط هشام بن عبدالملک با سم مسموم و به شهادت رسید.
امام صادق علیه السلام فرمودند: بَکى عَلىُّ بْنُ الحُسَینِ علیه السّلام عِشْرینَ سَنَةً؛ امام سجاد علیه السلام بیست سال بعد از واقعه عاشورا همچنان در حال گریه بودند. وقتی آبی برای آقا می آوردند، ایشان گریه می کردند و به یاد لبهای تشنه کودکان خیام امام حسین علیه السلام می افتادند. وقتی سفره غذایی جلوی امام پهن می کردند، آقا به گریه می افتاد. گاهی امام علیه السلام از جایی عبور می کرد و می دید گوسفندی را رو به قبله سر می برند، آقا می فرمود به این گوسفند آب داده اید؛ یکی از خدمتگزاران امام علیه السلام به ایشان عرض کرد اینگونه که شما گریه می کنید از بین خواهید رفت. اندکی کوتاه بیایید. آقا امام سجاد علیه السلام فرمودند وای بر تو، حضرت یعقوب علیه السلام دوازده پسر داشت، از این دوازده پسر یکی از آن ها غایب شد، آن هم زنده بود ولی آنقدر گریه کرد که چشمانش سفید شد و من چگونه آرام باشم در حالی که در چند ساعت شاهد شهادت پدرم، عمویم ابوالفضل العباس (ع)، برادرانم علی اکبر (ع) و علی اصغر (ع) و شهادت هفده نفر از اهل بیت علیهم السلام بودم. آنان در جلوی دیدگان من به شهادت رسیدند؛ من چگونه آرام باشم.
مناسبت بعدی؛ امروز بیست و سوم مهر ماه روز جهانی عصای سفید و روز جهانی ایمنی نابینایان است که در سال 1950 میلادی قانون عصای سفید در سازمان یونسکو که از سازمان های وابسته به سازمان ملل متحد است به تصویب رسید. کسانی که نابینا می شوند یک نعمت الهی را از دست می دهند اما در کنار آن استعدادها و ظرفیت ها و خلاقیت های دیگری به دست می آورند و تجربه هم نشان داده انسان هایی که بینایی را از دست می دهند، استعداد بصیرت و بینایی در حافظه آنان جایگزین می شود. بنابراین کسانی که تدبیر و برنامه ریزی می کنند توجه دارند که اینگونه نیست که نابینایان فاقد توانایی و ظرفیت باشند؛ بلکه دارای ظرفیت ها و توانایی های بالایی هستند که مسئولان باید از سازمان ها و نهاد هایی که به نابینایان خدمت می کنند، حمایت و پشتیبانی کنند.
مناسبت بعدی؛ بیست و سوم مهر ماه سالروز شهادت شهید محراب مرحوم آیت الله اشرفی اصفهانی، نماینده حضرت امام (ره) و امام جمعه شهر کرمانشاه است. مرحوم شهید آیت الله اشرفی در سن هشتاد سالگی در محراب نماز جمعه توسط منافقین به شهادت رسید. کسانی که دم از حقوق بشر می زنند کجا هستند و خودشان را به نافهمی می زنند. پیرمرد هشتاد ساله چه خطری برای شما داشت که او را مثل بقیه شهدای محراب آیت الله صدوقی در یزد، آیت الله مدنی در تبریز، آیت الله دستغیب در شیراز، آیت الله قاضی طباطبایی در تبریز به شهادت رساندید. این ها مدعی حقوق بشر هستند. مرحوم آیت الله اشرفی مردی بسیار بزرگ بود؛ فقیه توانمند و از شاگردان مرحوم آیت الله حائری یزدی مؤسس حوزه علمیه قم و از شاگردان مرحوم آیت الله کوه کمره ای و مرحوم آیت الله شیخ محمد تقی خوانساری بودند. شهادت ایشان روی امام (ره) خیلی تاثیر گذاشت چون امام (ره) با ایشان در دوران درس خیلی رفیق و دوست بود. رضوان خدا بر ارواح مطهر همه انبیاء و علما و صلحا و شهدا به خصوص مرحوم آیت الله اشرفی.
چند نکته هم راجع به حوادث جهان اسلام به اختصار اشاره می کنم:
جنگنده های سعودی در یکشنبه گذشته جنایت آفریدند. در سایه حمایت های آمریکا و اروپا با تجهیزات نظامی و بمب های ساخت آمریکا و اروپا به یک مراسم عزاداری حمله کردند و نهصد نفر غیر نظامی را به خاک و خون کشیدند که بیش از چهارصد نفر از آنان به شهادت رسیدند. (شعار مرگ بر آل سعود نمازگزاران) جنایت آنقدر بزرگ است که بعضی از مقام های اروپایی و آمریکایی به کنگره آمریکا نامه نوشتند که از فروش سلاح به آل سعود خودداری کنند ولی همین چند روز پیش مقام های انگلیسی با آل سعود برای فروش پنجاه میلیارد دلار سلاح های نظامی مذاکره کرده اند.
موضوع دیگری که باعث از بین رفتن حیثیت نداشته آمریکا شد؛ افشاگری دو کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا خانم کلینتون و آقای ترامپ بود که علیه یکدیگر وارد شده و همدیگر را رسوا کردند و آبروی نداشته آمریکا و کاخ سفید را بردند و بیچاره مردم آمریکا که باید به این ها رأی بدهند. در هفته گذشته فیلمی در سطح جهان منتشر شد که در این فیلم آقای ترامپ در مورد مسائل جنسی و رابطه اش با خانم ها صحبت می کرد و آبروی خودشان را بردند. روزنامه های چین نوشتند آمریکا با این نامزدهای ریاست جمهوریش حق ندارد درباره دموکراسی به دیگران موعظه کند.
مناسبت دیگر بحمدالله ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در یک عملیات جدید علیه تروریست ها بر ارتفاعات استراتژیک منطقه شیخ سعید که در شهر حلب است مسلط شدند. در عراق هم ارتش این کشور آماده حمله به موصل شده است. آمریکایی ها با این دو پیروزی هم در سوریه و هم در عراق به دست و پا زدن افتاده است و نیروی نظامی آورده و در منطقه پیاده کرده و در نتیجه آمریکا و رقیب او در صحنه بین الملل یعنی روسیه امروز رویاروی هم قرار گرفته اند. 
مسئله پایانی عرایض من مربوط می شود به مصلای بزرگ حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف؛ در هفته گذشته بعد از نماز جمعه و نماز عصر اتفاق تلخی توسط تعداد انگشت شماری از نمازگزاران جمعه به وجود آمد.
هفته گذشته میزبان بعضی از مسئولین تهران و اصفهان بودیم؛ دوستان ما در مصلی پذیرایی و احترام و تقدیر کردند ولی شعارهایی که توسط چند نفر داده شد حیثیت مصلی و نماز جمعه و کاشان و کاشانی ها و دارالمؤمنین کاشان را زیر سؤال برد.
من تقاضا می کنم عزیزان مراقب باشند؛ مصلای نماز جمعه مقدس است؛ حریم الهی و شعبه ای از کعبه است؛ همانطوری که در فقه و قرآن آمده هر کسی وارد حرم الهی شد در امان است، حتی اگر قاتل باشد. این موضوع را همه فقها فرموده اند. اگر قاتل پدر کسی وارد حرم شد کسی حق ندارد متعرض او شود، باید منتظر بمانند وقتی از حرم بیرون آمد او را دستگیر و محاکمه و مجازات کنند؛ اما تا زمانی که در محدوده و شعاع حرم هست از نظر فقه اهل بیت علیهم السلام هیچ کس مجاز نیست حتی متعرض قاتل شود.
مصلای جمعه محترم و مکان مقدسی است؛ جای شعارهای تفرقه انگیز نیست. در صورتی که آقای استاندار خیلی از مصلای نماز جمعه و مردم کاشان تعریف کرد و تعجب می کرد که با توجه به فاصله ای که مصلی تا شهر دارد چطور مردم کاشان با این جمعیت مقید هستند که در نماز جمعه حضور پیدا کنند؛ ولی حرکتی که انجام شد، حرکت تلخی بود.
هر گونه فعالیت و اقدام سیاسی، فرهنگی و تبلیغاتی که قرار است در مصلی انجام گیرد، حتماً باید با مجوز و هماهنگی ستاد نماز جمعه باشد. اینجا حساب و کتاب و چارچوب و مدیریت دارد. اگر این ضابطه رعایت نشود باعث هرج و مرج خواهد شد و هر کسی برای خودش هر کاری بخواهد می کند. کسی از این گروه شعار بدهد و عده ای هم از یک گروه دیگر شعار بدهند باعث هرج و مرج می شود؛ مصلی جای این کار ها نیست. اگر احیاناً مسئله ای به وجود می آید باید در جای خودش پیگیری شود.
توصیه بنده همیشه به گروه ها و تشکل های سیاسی و مسئولان و بچه های حزب اللهی این بوده است که وحدت را حفظ کنید، یکپارچگی را حفظ کنید، اقتدار ملت ایران در اتحاد آن است، اگر این اتحاد و انسجام آسیب ببینید دشمن هم جرأت پیدا می کند، می داند که بین ملت ما؛ و بین ملت و دولت شکاف است. در تهدید کردن ملت ایران قوی می شود و ما امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به اتحاد و انسجام داریم. شما شاهد هستید در منطقه چه خبر است؛ از مرز های ایران خارج شوید ببینید در عراق چه خبر است؛ ببینید در یمن و لبنان و فلسطین چه خبر است. این اقتداری است که ملت ایران در سایه ولایت مطلقه فقیه به دست آورده است. (تکبیر نمازگزاران)
بنابراین من به محضر مبارک همه عزیزان، جوانان، حزب اللهی ها، ولایتمداران تأکید می کنم که نباید از مقام ولایت جلو بیفتیم. مَثَلُ أهلِ بَيتي مَثَلُ سَفينَةِ نُوحٍ؛ مَن رَكِبَها نَجا و مَن تَخَلّفَ عَنها غَرِقَ. مثلِ ولایت، مَثلِ کشتی است؛ هر کسی می خواهد نجات پیدا کند باید در سفینه ولایت ساکن شود؛ جلو یا عقب بیفتد بیچاره می شود.
بنابراین توصیه بنده این است که مهمترین اصل برای ما در سطح کشور و در شهر ها به خصوص در شهری که پسوند دارالمؤمنین را به خود اختصاص داده است؛ حفظ آرامش، امنیت وحدت ملی و حل اختلافات است.
اللهم صل علي محمد و آل محمد
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلاً وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلاً

پروردگارا؛ اسلام و مسلمین قوت و عزت و نصرت عطا بفرما؛ 
پروردگارا؛ دشمنان اسلام را نابود بفرما؛
پروردگارا؛ مقام معظم رهبري را محافظت بفرما؛
پروردگارا؛ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، ملت، ميهن، مرزها، مراجع بزرگوار تقليد، حوزه هاي علميه، دانشگاهيان، جوانان، نواميس و نیروهای مسلح مقتدر ما را از توطئه هاي دشمنان محافظت بفرما؛

إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَإِيتَاء ذِي الْقُرْبَى وَيَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَالْبَغْيِ يَعِظُكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
إنا أعطيناك الكوثر٭ فصل لربك و انحر٭ إن شانئك هو الابتر
صدق الله العلي العظيم
والسلام علیکم و رحمة الله

برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.