/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
تاریخ ارسال:۱۳۹۷ جمعه ۶ مهر
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت‌الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان به تاریخ ششم شهریور ماه 1397 نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت‌الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان به تاریخ ششم شهریور ماه 1397
بسم الله الرحمن الرحیم
درود و رحمت و رضوان واسعه پروردگار بر شما مردان و زنان مؤمن و موحد
الحمدالله نحمده و نؤمن به و نستعينه و نستهديه و نستغفره و نتوکل عليه و نثني عليه أحسن الثناء و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريک له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله، اللهم صل علي محمد و آل محمد صلوةً تامةً ناميةً زاکيةً ترفع بها درجتهم و تبين بها فضلهم.
اوصيکم و نفسي يا عبادالله بتقوي الله
برادران و خواهران مؤمن و موحد؛ خودم و شما را به تحصیل و توسعه و تقویت تقوای خدای سبحان سفارش می‌کنم.
مهم‌ترین عامل و عنصر تأثیرگذار در تقویت تقوای خدای سبحان دو چیز است.
1- معرفت الله و ذکر و یاد و نام خدای سبحان در همه لحظات و حالات زندگی که انسان موحد اگر در همه حالات به یاد خدا باشد شیطان نمی‌تواند او را تسخیر کند.
2- به یاد مرگ بودن. یکی از چیزهایی که انسان را از گناه و خطا و لغزش بازمی‌دارد این است که باور داشته باشد و به یاد داشته باشد که این عمر یک روزی به پایان می‌رسد و از دنیا و همسر و فرزندان و دوستان و پست و سمت و صندلی و مقام و منصب جدا خواهد شد و در یک مکان بسیار محدود تا قیام قیامت بایگانی و محبوس خواهد شد. اگر انسان در دوران زندگی‌اش سالم و صالح زندگی کند عاقبتش نورانی است. اگر خطا و گناه و لغزش و چپاول اموال دیگران و ظلم به دیگران داشته باشد آینده و آخرت سختی خواهد داشت.
لذا در بعضی از آثار و ادعیه و مناجاتی که از ائمه معصومین سلام الله علیهم اجمعین به ما رسیده است یاد و ذکر مرگ بسیار توصیه و تأکید شده است. این جمله دعا از ائمه رسیده است: «اللَّهُمَّ ارْزُقْنِي التَّجَافِيَ عَنْ دَارِ الْغُرُورِ وَ الْإِنَابَةَ إِلَى دَارِ الْخُلُودِ وَ الاسْتِعْدَادَ لِلْمَوْتِ قَبْلَ حُلُولِ الْفَوْتِ» خدایا به من توفیقی عنایت کن که از دنیاطلبی و دنیاخواهی برکنار باشم. غرق در حب دنیا و دنیاپرستی و دنیا محوری و دنیاخواهی نشوم. 
«اللَّهُمَّ ارْزُقْنِي التَّجَافِيَ عَنْ دَارِ الْغُرُور» دنیا دار غرور است. غرور یعنی چه؟ یعنی فریب. ظاهر دنیا زیبا است. انسان‌ها را به طمع می‌اندازد؛ چه مال دنیا و چه مقام دنیا و چه سایر لذت‌های دنیا؛ انسان را فریب می‌دهد. در این دعا امام معصوم سلام الله علیه می‌فرماید «اللَّهُمَّ ارْزُقْنِي التَّجَافِيَ عَنْ دَارِ الْغُرُور» تجافی یعنی برکنار بودن، در مرز دنیا قرار نگیریم. «وَ الْإِنَابَةَ إِلَى دَارِ الْخُلُودِ وَ الاسْتِعْدَادَ لِلْمَوْتِ قَبْلَ حُلُولِ الْفَوْتِ».  «وَ الْإِنَابَةَ إِلَى دَارِ الْخُلُودِ» انابه یعنی توبه و توجه به قبر و مرگ و حساب و صراط. «وَ الاسْتِعْدَادَ لِلْمَوْتِ» آماده شدن و آمادگی داشتن برای مردن.
اولیای خدا و صالحین کارنامه‌شان روشن است. همه چیزشان را در زمان مقرر انجام می‌دهند. نماز واجبشان، روزه واجبشان، حقوق زن، حقوق همسر، حقوق فرزندان، حقوق ارحام و سایر واجبات را درست انجام می‌دادند. هیچ حق‌الناسی بر ذمه‌شان نیست. کسی پستی دارد، سمتی دارد، منصبی دارد، ارباب رجوعی دارد، کار مردم را به موقع و در زمان قانونی و مقرر انجام می‌دهد و گره‌گشایی می‌کند. اما اگر برخلاف این باشد باید توبه کند.
در روایت کسی از امام علیه‌السلام سؤال می‌کند که نحوه مرگ چگونه است و انسان‌ها چگونه از دنیا می‌روند. امام علیه‌السلام می‌فرماید انسان‌ها دو دسته هستند. دسته اول کسانی هستند که مرگ برای آن‌ها آغاز آرامش است. یعنی وقتی از دنیا می‌روند آرام می‌شوند و مشکلی ندارند. شما ملاحظه می‌فرمایید که روی سنگ قبرها می‌نویسند آرامگاه. اهل ایمان وقتی از دنیا می‌روند دیگر آن طرف دنیای محدودیت و دنیای ارز و گرانی و این خبرها نیست. آنجا دار آخرت است و خداوند اولیا و بندگان صالح خودش را به درستی پذیرایی می‌کند. لذا امام علیه‌السلام می‌فرماید چند دسته هستند.
دسته اول کسانی هستند که وقتی از دنیا می‌روند آرام می‌شوند، هیچ مشکلی ندارند و آن جا هم فرشتگان از او به خوبی استقبال می‌کنند.
دسته دوم کسانی هستند که وقتی از دنیا می‌روند نه تنها آرام نمی‌شوند بلکه بازماندگان و دیگران احساس راحتی می‌کنند. آدم‌های ناجور و نادرست و گناهکار و ظالم و ستمکار وقتی از دنیا می‌روند نه تنها آرام نمی‌شوند بلکه دیگران آرام می‌شوند. فرض کنید اگر خدای ناکرده مردی در محیط خانواده همسر را اذیت و آزار می‌کند، ضرب و شتم می‌کند، آزار می‌رساند، اگر او از دنیا برود همسر راحت می‌شود. 
دسته سومی هستند که وضعیت آنان خیلی روشن نیست.
این روایت از وجود مبارک آقا امام جوادالائمه سلام الله علیه است که اگر دوستان می‌خواهند مراجعه کنند در کتاب شریف بحارالانوار جلد 6 صفحه 155 آمده است.
«إِنَّمَا اَلنَّاسُ رَجُلاَنِ» انسان‌ها دو دسته هستند. «مُسْتَرِيحٌ بِالْمَوْتِ» دسته اول کسانی هستند که وقتی می‌میرند راحت می‌شوند. از همه مشکلات و قسط‌ها و وام‌ها و گرفتاری‌ها راحت می‌شوند. «إِنَّمَا اَلنَّاسُ رَجُلاَنِ مُسْتَرِيحٌ بِالْمَوْتِ وَ مُسْتَرَاحٌ مِنْه» بعضی هستند که وقتی از دنیا می‌روند دیگران از دست او راحت می‌شوند. بنابراین مرگ انتقال به نعمت ابدی است برای صالحان و انتقال به عذاب ابدی است برای ناصالحان.
در بیان دیگری آقا جوادالائمه از جد بزرگوارشان امیرالمؤمنین صلوات الله و سلامه علیه نقل فرمودند که کسی از محضر آقا امام امیر مؤمنان سؤال کرد: «صِفْ لَنَا الْمَوْتَ» مرگ را برای ما تعریف کنید. مرگ چیست؟ حقیقت مرگ چیست؟ سرانجام مردن کجا است؟ حضرت فرمودند: «عَلَى الْخَبِيرِ سَقَطْتُمْ» مرگ وارد شدن به خدای خبیر است؛ خدایی که مطلع است، پرونده عملکرد شما از حسنات و سیئات در رایانه خداوند وجود دارد. بنابراین آنجا نمی‌شود بازارگرمی کرد و بگوییم من خیلی آدم خوبی هستم. آنجا به شعارها نگاه نمی‌کنند. به حقیقت نگاه می‌کنند. «عَلَى الْخَبِيرِ سَقَطْتُمْ، إِمَّا بِشَارَةٌ بِنَعِيمِ الْأَبَدِ» یا این‌گونه است که  بشارت و مژده می‌دهند به نعمت‌های ابدی و به خلود در بهشت. «وَ إِمَّا بِشَارَةٌ بِعَذَابِ الْأَبَدِ» و یا اینکه بشارت می‌دهند به عذاب ابدی. «وَ إِمَّا بِتَحْزِينٍ  وَ تَهْوِيل» و یا اینکه ترس است و نگرانی است برای افرادی که پرونده روشنی ندارند، عملکردشان در دنیا خیلی مشخص نیست. این‌ها را موقت معطل می‌گذارند تا تکلیفشان مشخص شود. سپس بشارتی داده‌اند به شماها؛ به کسانی که ولایتمدار هستند، با ولایت اهل بیت سازگار هستند. فرمودند: «أَمَّا وَلِيُّنَا» کسانی که اهل ولایت امیرالمؤمنین و ائمه معصومین هستند یعنی دوازده امامی هستند «فَهُوَ الْمُبَشَّرُ بِنَعِيمِ الْأَبَدِ» ولایت امیرالمؤمنین و یازده فرزندشان را پذیرفته‌اند این‌ها مبشر به نعیم ابد هستند. در نعمت و ناز پروردگار پذیرایی می‌شوند. «وَ أَمَّا عَدُوُّنَا» کسانی که مخالف اهل بیت هستند مثل تکفیری‌ها و آل سعودها و آل خلیفه‌ها «وَ أَمَّا عَدُوُّنَا وَ الْمُخَالِفُ لِأَمْرِنَا، فَهُوَ الْمُبَشَّرُ بِعَذَابِ الْأَبَدِ» آن هایی که با اهل بیت ناسازگار هستند و اهانت می‌کنند و قبول ندارند، این‌ها در عذاب ابد گرفتار می‌شوند.
کسی از وجود مبارک آقا امام حسن مجتبی سلام الله علیه سؤال کرد. خیلی از ما از مرگ ترس و هراس داریم. حتی از مرده‌ای هم که روح از تنش خارج شده است و قادر به حرکت هم نیست می‌ترسیم. یعنی اگر در خانه‌ای جسد و جنازه‌ای باشد که فردا بخواهند او را تشییع کنند هیچ کس حاضر نیست تنها کنار آن مرده باشد. یک امر روان‌شناسی است. لذا همه از مرگ می‌ترسند. از آقا امام حسن مجتبی سلام الله علیه سؤال شد: «مَا الْموْتُ الَّذى جَهِلُوهُ؟» آقا جان مرگ چیست؟ حقیقت مرگ چیست؟ مرگی که انسان‌ها نسبت به آن جاهل هستند. حضرت فرمودند «أعْظَمُ سُرُورٍ عَلَى الْمُوْمِنينَ، إذْ نُقِلُوا عَنْ دارِ النَكَدِ إلَى النَّعيمِ الْأبَدِ» مرگ بهترین لحظه است، بهترین حالت است، زیباتر از لحظه شب زفاف است برای جوانی که عروسی کرده است. «أعْظَمُ سُرُورٍ» بالاترین خوشحالی است؛ البته برای مؤمن، نه برای غیر مؤمن. در زمانی که مؤمن از دار دنیا انتقال پیدا می‌کند به عالم برزخ و عالم قبر، بهترین لحظات برای او لحظات مرگ است که در خلود نعمت‌های الهی قرار می‌گیرد.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد
اللهم عجل لوليك الفرج والنصر و العافية
اللهُمَّ اغْفِر لِلْمُؤمِنینَ وَ الْمُؤمَناتِ وَ الْمُسلِمینَ وَ الْمُسْلِماتِ
استغفرالله ربي و اتوب اليه
پروردگارا؛ گناهان ما را بیامرز؛
بارالها؛ ما و فرزندان و جوانان و جامعه و مردان و زنان و مدیران و مسئولان و کارگزاران ما را از متقیان حقیقی قرار بده؛
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد٭ الله الصمد٭ لم يلد و لم يولد٭ و لم يکن له کفواً أحد * صدق الله العلي العظيم


بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله الذي يؤمن الخائفين و ينجي الصالحين و يرفع المستضعفين و يضع المستکبرين و يهلک ملوکاً و يستخلف آخرين و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله اللهم صل علي محمد عبدک و رسولك و خيرتک من خلقک و حافظ سرّک و مبلغ رسالاتک و صل علي امیرالمؤمنین وصي رسول رب العالمين و صل علي فاطمه الزهرا سيده نساء العالمين و صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب أهل الجنه و علي علي بن الحسين و محمد بن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمد بن علي و علي بن محمد و الحسن بن علي و الخلف الصالح القائم المنتظر المهدي حججك علي عبادك و خلفائك في ارضك.
أعوذ بالله من شرور أنفسنا و من سيئات أعمالنا
عبادالله اوصيکم و نفسي بتقوي الله فانه امان من النار و مفتاح للجنة

و اما اهمّ مناسبت‌های ایام:
همان‌طور که در خطبه هفته گذشته اشاره شد مسئله عاشورا و واقعه کربلا یک حادثه صرف تاریخی نیست. در تاریخ بشر حوادث فراوانی به وجود آمده است. جنگ‌های بسیار گسترده مانند جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم، جنگ‌های صلیبی و انواع آن وجود داشته است اما به مرور زمان همه این‌ها در دل تاریخ بایگانی شده است. تنها حادثه‌ای که تاریخ نتوانست آن را بایگانی کند و به نسیان و فراموشی بسپارد واقعه عاشورا است. بنابراین عاشورا یک حادثه صرف تاریخی نیست؛ یک مکتب است. عاشورا یک دانشگاه بزرگی است که برای تربیت نسل بشر با حکمت و تدبیر خدای سبحان به وجود آمده است و در عاشورا اسرار فراوانی هست و این کربلا و عاشورا تا ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و حتی بعد از ظهور امام عصر ارواحنا فداه فرهنگ و تفکر توحیدی کربلا و عاشورا تداوم خواهد داشت.
اساس عاشورا را ما باید در فرهنگ شیعه تعریف کنیم و تفسیر کنیم. فرزندان ما، نسل‌های آینده باید بدانند که فلسفه عاشورا چیست؟ فرهنگ عاشورا متکی به کجا است؟ دستاوردها و برکات و غنائم عاشورا چیست؟ این‌ها باید تعریف شود. در ایام سوگواری حضرت ابی عبدالله الحسین علیه‌السلام آقایان خطبا باید اسرار نهفته در دل تاریخ عاشورا را برای جوانان بیان کنند که عزاداری‌ها بر اساس آگاهی و بصیرت باشد. صرفاً فقط جنبه‌های شعاری و لباس مشکی پوشیدن و دیوارها را سیاه‌پوش کردن و مساجد و تکایا را سیاه‌پوش کردن و سینه زدن و نوحه خواندن نباشد؛ این‌ها خیلی خوب است؛ در روایات هم توصیه شده است اما هدف چیز دیگری است. این‌ها همه مقدمه است. هدف پرورش و تربیت جامعه اسلامی و آشنایی با فرهنگ و تفکر توحیدی است.
در خطبه‌های گذشته اشاره شد که در عاشورا چند چیز خیلی برجسته است؛ پیام‌های عاشورا تا حدود بیست و سه موضوع وجود دارد. هم در سخنرانی‌های آقا امام حسین در تاسوعا و عاشورا و در مسیر حرکت از مدینه به مکه و از مکه به عراق حضرت بیانات و فرمایشاتی دارند که در جای خودش قابل بحث است. اما آن چیزی که می‌توان به اختصار به آن اشاره کرد فلسفه قیام عاشورا است که اشاره کردیم فلسفه قیام عاشورا احیای امر به معروف و نهی از منکر است. امروز که خداوند نعمت حکومت اسلامی را به ملت ایران عنایت فرموده جامعه به خصوص مسئولان فرهنگی و متصدیان امور و سران سه قوه باید توجه داشته باشند که موضوع امر به معروف و نهی از منکر علت‌العلل است. امر به معروف و نهی از منکر متأسفانه در جامعه ما غریب و مظلوم است. بنابراین یکی از اسرار عاشورا و پیام‌های عاشورا احیای امر به معروف و نهی از منکر است.
دومین مورد ولایتمداری است. یکی از پیام‌های عاشورا حرکت بر محور ولایت و رهبری است که در شب عاشورا وجود مبارک امام حسین سلام الله علیه همه یاران را خواست و فرمود که فردا جنگ خواهد شد و هدف دشمن هم شهادت من است و با شما کاری ندارند. من ولایت و بیعتم را از شما برداشتم شما بروید. از تاریکی و خلوت شب استفاده کنید و اینجا نمانید. عکس‌العملی که یاران امام حسین نشان دادند پیامش این است که باید بر محور ولایت ایستادگی کرد. همه یاران یکی‌یکی آمدند و سخنرانی کردند. گفتند آقا شما می‌فرمایید ما برویم؛ کجا برویم؟ به خانه‌ای که خراب خواهد شد؛ نزد همسری که خواهد مرد؟ به کجا برویم؟ به خدا سوگند اگر هزار بار هم ما را بکشند و جسد ما را آتش بزنند و خاکستر ما را منتشر کنند و مجدداً زنده شویم دست از یاری تو بر نخواهیم داشت. همه یاران یکی پس از دیگری آمدند و همین پیام را دادند. بنابراین در اسلام محکم‌ترین ستون، ستون امامت است که خداوند هم می‌فرماید «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ» این ستون امامت و رهبری است. «وَالَّذينَ مَعَهُ» مسئله امت اسلامی است؛ که این دو رکن فونداسیون سقف اسلام است. بر اساس این دو پایه امامت و ولایت اسلام استوار است. باید بدانیم علت پیروزی انقلاب اسلامی وحدت و پیروی ملت ایران از حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه بود. امروز هم در ادامه حیات طیبه انقلاب خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار و نظام صهیونیست بین‌الملل یک راه و فرمول بیشتر ندارد و آن وحدت ملت با ولایت است. (تکبیر نمازگزاران)
دشمن هم این را کشف کرده و می‌داند که رمز موفقیت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی در خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار در یک کلمه است و آن انسجام ملی و وحدت ملت با امامت و رهبری است. لذا دشمن تلاش می‌کند از راه‌های مختلف در رسانه‌های مکتوب و شفاهی بین این وحدت شکاف ایجاد کند که تا الآن موفق نشده است و در آینده هم با هوشیاری مردم تمام توطئه‌ها خنثی خواهد شد. (تکبیر نمازگزاران)
پیام سوم نهضت عاشورا و کربلا احیای نماز است در جامعه اسلامی. عزیزان، پدران، برادران، مادران، اولیاء، اساتید، آموزگاران، دبیران تا می‌توانید جوانان و نوجوانان را تشویق کنید به احیای نماز، به اقامه نماز؛ نه به نماز خواندن. اقامه نماز با نماز خواندن فرق دارد. «الَّذينَ إِن مَكَّنّاهُم فِي الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاةَ» اقامه یعنی احیا. تفکر نمازمحوری باید حاکم باشد در خانواده‌ها. اگر جوانان و نوجوانان ما با اسرار و پیام نماز آشنا شوند همه دستگاه‌های انحرافی جامعه که دشمنان تعبیه و جاسازی کرده‌اند برای گمراه کردن جوانان محکوم به شکست است. نماز یک حقیقت بازدارنده از فساد و گناه است. اگر جوانان ما معرفت داشته باشند و به نماز اهمیت بدهند دستگاه‌های فساد نمی‌توانند آن‌ها را جذب کنند. قلیان و تریاک و مواد مخدر نمی‌تواند آن‌ها را گمراه کند. این هم پیام سوم عاشورا است که آقا امام حسین علیه‌السلام در آن شب فرمود لانی اُحب الصلاة و تلاوة القرآن. دشمن امشب را به ما مهلت دهد که ما نمازی بخوانیم و تلاوت قرآن داشته باشیم و بعد از آن سخنرانی که امام حسین علیه‌السلام داشتند اصحاب متفرق شدند. بچه‌های جبهه خاطرشان هست در دوران دفاع مقدس شب عملیات بچه‌ها جدا می‌شدند تک‌وتنها در تاریکی بیابان لباسشان را بالای سرشان می‌کشیدند و شروع می‌کردند به خواندن زیارت عاشورا و دعای توسل؛ و این عوامل هم بود که ما را در دفاع مقدس پیروز کرد والا جنگ‌افزاری به آن صورت نداشتیم و دشمن هم توسط آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها و غرب و شرق حمایت می‌شد. آن چیزی که باعث پیروزی رزمندگان اسلام شد توجه به خداوند و نماز و ذکر و توسلات بود.
محورهای دیگری هم هست که در این خطبه نمی‌رسیم به آن‌ها اشاره کنیم.

چند نکته هم راجع به مسائل روز خدمت شما عرض کنم.
اولاً حادثه تلخ و تأسف‌بار تروریستی اهواز در هفته گذشته دل ملت ایران را شکست؛ قلب مقدس و مبارک مقام معظم رهبری را آزرد؛ ملت ایران یکپارچه عزادار شدند. جنایت بزرگی بود. آن طاهای چهار ساله چه گناهی داشت؟ کسانی که آنجا تجمع کرده بودند برای یک مراسم ملی چیزی جز یک عملیات کور تروریستی چیز دیگری هم می‌شود نام‌گذاری کرد؟ و باعث شادی صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها و آمریکایی و دشمنان شد. و تازه از ما طلبکار هم می‌شوند که شما باید تولید موشک‌های بالستیک را هم متوقف کنید. بیشترین تهدید تروریستی برای ملت ایران است. ملت ایران هزاران شهید در این راه داده است. بنابراین دشمنان بدانند که سیاست نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران حفظ تمام توانمندی دفاعی و نظامی‌اش است. (تکبیر نمازگزاران)
توصیه ما به مسئولان امنیتی و نظامی و انتظامی این است که مراقب باشند. با توجه به توطئه‌های جهانی علیه ملت ایران امیدواریم که با دقت و مراقبت بیشتر این‌گونه حوادث تکرار نشود.
موضوع و مناسبت دوم حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل است که باعث اثبات حقانیت و مقبولیت مواضع بر حق ملت ایران و انزوای آمریکا و آقای ترامپ گردید و مورد تمسخر سران کشورهای دیگر قرار گرفت. بعضی از ناظران سیاسی آمریکا قبل از اینکه مجمع عمومی تشکیل شود انزوای رئیس‌جمهور آمریکا را پیش‌بینی کرده بودند که مراقب باشید در این نشست آقای رئیس‌جمهور آمریکا منزوی نشود. اما مورد تمسخر قرار گرفتن ترامپ را پیش‌بینی نکرده بودند که ضمن اینکه منزوی شد مورد تمسخر سران سایر کشورها هم قرار گرفت. یک مقام آمریکایی در تحلیل و تفسیری که کرده گفته است سخنرانی رئیس‌جمهور ایران نشان داد که ترامپ منزوی شده است.
موضوع دیگر جنایات جنگی آل سعود و کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان یمنی موجی از نارضایتی حتی در میان نظامیان آل سعود را به راه انداخته است. در رسانه‌ها این خبر منعکس شده است که 160 افسر سعودی که از درجه سرگردی تا سرتیپی بوده‌اند استعفای خود را تسلیم مقامات آل سعود کرده‌اند. رژیم صهیونیستی آل خلیفه در بحرین دو هزار شهروند بحرینی را به اتهام فعالیت برای تشکیل حزب‌الله بحرین دستگیر کرده‌اند.

اللهم صلی علي محمد و آل محمد
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلاً وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلاً

پروردگارا؛ اسلام و مسلمین قوت و عزت و نصرت عطا بفرما؛
پروردگارا؛ دشمنان اسلام، استکبار جهانی، صهیونیست جهانی، آل سعود، آل نهیان و آل خلیفه را باقدرت قاهره خودت هر چه سریع‌تر نابود و متلاشی بفرما؛
پروردگارا؛ مقام معظم رهبري را محافظت بفرما؛
پروردگارا؛ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، ملت، ميهن، مرزها، مراجع بزرگوار تقليد، حوزه‌های علميه، دانشگاهيان، جوانان، نواميس و نیروهای مسلح مقتدر ما را از توطئه‌های دشمنان محافظت بفرما؛
إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَإِيتَاء ذِي الْقُرْبَى وَيَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَالْبَغْيِ يَعِظُكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
إنا أعطيناك الكوثر٭ فصل لربك و انحر٭ إن شانئك هو الابتر
صدق الله العلي العظيم
والسلام علیکم و رحمة الله
برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.