/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد
تاریخ ارسال:۱۳۹۷ جمعه ۵ بهمن
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت‌الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان به تاریخ پنجم بهمن ماه 1397 نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت‌الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان به تاریخ پنجم بهمن ماه 1397
السلام عليكم و رحمه الله
درود و رحمت و رضوان واسع پروردگار بر شما مردان و زنان مؤمن و موحد.

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله نحمده و نؤمن به و نستعينه و نستهديه و نستغفره و نتوکل عليه و نثني عليه أحسن الثناء و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريک له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله، اللهم صل علي محمد و آل محمد صلوةً تامةً ناميةً زاکيةً ترفع بها درجتهم و تبين بها فضلهم.

برادران و خواهران مؤمن و متعهد، خودم و شما را به تحصيل، توسعه و تقويت تقواي خداي سبحان سفارش مي‌كنم. يكي از آثار و برکات و دستاوردهای تقوا، حسن سلوک است با انسان های دیگر، خوش برخورد بودن با بندگان خدا. در آیه شریفه خدای سبحان به وجود مبارک نبی اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) دستور می دهد: قل لعبادی یقولوا التی هی أحسن: پیامبر من به بندگان من بگو سخن خوب بگویند، با زبان خوش، با روی خوش، با روی باز، با احترام، با تکریم با یکدیگر برخورد کنند : قل لعبادی یقولوا التی هی أحسن؛ ان الشیطان ینزع بینهم؛ ان الشیطان کان للانسان عدواً مبیناً: بدرستی که شیطان میان بندگان جدایی می اندازد؛ اختلاف ایجاد می کند، تناقض و تنازع ایجاد می کند و شیطان دشمن دیرینه انسان است: ان الشیطان کان للانسان عدواً مبیناً:. شیطان سوگند یاد کرده است به عظمت و عزت خداوند سبحان که بندگان خداوند را گمراه کند. در آیه 17سوره اعراف: لأقعدنّ لهم صراطک المستقیم: راه مستقیم را بر بندگان تو خواهم بست، راهزنی خواهم کرد و آن ها را گمراه می کنم: ثم لآتینهم من بین أیدیهم و من خلفهم و من أیمانهم و عن شمائلهم: از هر سمت و از هر سو به بندگان صالح تو حمله ور می شوم تا آن ها ر ا در محاصره خودم و سپاهم در آورم و آن ها را گمراه کنم و میان آن ها اختلاف و نزاع ایجاد کنم. در روایات وجود مبارک امام سجاد(صلواه الله و سلامه علیه) توصیه می فرماید: که با یکدیگر خوش زبان باشید، خوش کلام باشید، خوش برخورد باشید، خوش برخوردی برکاتی دارد، می فرمایند که: القول الحسن یثری المال و ینمی الرزق و ینسئ فی الأجل و یحبب الی  الأهل و یدخل الجنة. سخن نیک برکاتی دارد، پنج آثار را امام سجاد(ع) برای خوش برخوردی بیان می کند: 1- اینکه مال را افزایش می دهد. 2- روزی را توسعه می دهد. 3- مرگ را عقب می اندازد.( باعث طول عمر می شود) 4- موجب محبت و دوستی بین اعضای خانواده، بین زن و شوهر، بین والدین و فرزندان می شود. 5- وسیله ورود به بهشت می شود. باید سعی کنیم این حالت، این صفت را در جامعه اسلامی که مظهر دولت کریمه است؛ اللهم إنا نرغب الیک فی دوله الکریمه تعز به الاسلام واهله: این خوش برخوردی باعث عزت جامعه، عزت مومنین، عزت برادران، عزت اعضای جامعه اسلامی می شود. و امت اسلامی و پیروان مکتب اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین باید الگو باشند برای دیگران؛ ما نمونه هایی را داشتیم که در بعضی از کشورهای آفریقایی یک مسلمان هم وجود نداشت، وقتی که بعضی از طلاب از حوزه علمیه به آفریقا اعزام شدند تا الان چندین میلیون مسلمان شیعه پیرو مکتب اهل بیت به دلیل همین برخورد های اخلاقی که اهل بیت توصیه فرموده اند که معالم دین ما را به مردم بیاموزید تربیت شدند؛ انشا الله که در جامعه توحیدی، در انقلاب وجمهوری اسلامی دل ها با هم مهربان باشند، روابط با هم حسنه باشند، گروه های سیاسی ضمن رعایت اخلاق اسلامی ، کارهای سیاسی، فعالیت های سیاسی خودشان را در چارچوب دین و اخلاق، انجام دهند. 
"اللهم صل علي محمد و آل محمد" استغفرالله ربی و اتوب الیه" 

پروردگارا: ما را بیامرز.
پروردگارا: فرزندان ما را، جامعه ما را، نسل ما را، ذریه ما را، مدیران ما را از متقيان حقيقي قرار بده.
پروردگارا: دل های جامعه ما را با یکدیگر مهربان قرار بده.
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد٭ الله الصمد٭ لم يلد و لم يولد٭ و لم يکن له کفواً أحد
صدق الله العلي العظيم 
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله الذي يؤمن الخائفين و ينجي الصالحين و يرفع المستضعفين و يضع المستکبرين و يهلک ملوکاً و يستخلف آخرين و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله اللهم صل علي محمد عبدک و رسولك و خيرتک من خلقک و حافظ سرّک و مبلغ رسالاتک و صل علي اميرالمؤمنين و وصي رسول رب العالمين و صل علي فاطمه الزهرا سيده نساء العالمين و صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب أهل الجنه ؛ الهم و صل علی ائمه المسلمین علي بن الحسين و محمد بن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمد بن علي و علي بن محمد و الحسن بن علي و الخلف الصالح القائم المنتظر المهدي حججك علي عبادك و خلفائك في ارضك.
"أعوذ بالله من شرور أنفسنا و من سيئات أعمالنا"
"عبادالله اوصيکم و نفسي بتقوي الله واتّباع امره و نهیه فانه امان من النار و مفتاح للجنة"

و اما اهم مناسبت ها:

اولین مناسبت، فردا شنبه، ششم بهمن ماه؛ سالروز امضای قرارداد ننگین کمپ دیوید در سال1357 یعنی چهل سال قبل، مبنی بر صلح، میان رژیم مصر به رهبری سادات انور رئیس جمهور مصر و نخست وزیر وقت اسرائیل، مناخیم بگین. با میانجی گری و توصیه رئیس جمهور آمریکا جیمی کارتر صورت گرفت. نتیجه این پیمان، پیمان صلح بین دولت مصر و رژیم اسرائیل؛1- جدا کردن دولت مصر از پیکره جهان اسلام 2- جدایی ملت مصر از دولت مصر 3- آغاز رسمیت یافتن روند صلح با اسرائیل 4- فراموش شدن آرمان ملت فلسطین در جهان عرب 5- فرو ریختن قبح دوستی با اسرائیل؛ که امروز شما شاهدید در رسانه ها مرتب گفته میشه که وزیر خارجه فلان کشورعربی، رئیس جمهور، سلطان، شیوخ عرب، تو نوبت ایستاده اند برای رفتن به اسرائیل و قرارداد بستن.  17 کشور از 22 کشور اتحادیه عرب، این مسأله را تأیید نکردند و جدا شدند. روابط سیاسی خود را با دولت مصر قطع کردند. قبل از انور سادات رئیس جمهور مصر، آقای جمال عبدالناصر بود که یک فرد مقتدر و متعصبی نسبت به اسلام بود و هیچ موضع سازشی با اسرائیل نداشت و رهبر جهان عرب خودش را می دانست. ولی بعد از جمال عبدالناصر، انور سادات آمد که یک افسر لیبرال بود و او این مسأله را افتتاح کرد و پیمان با اسرائیل را امضاء کرد. کشورهای عربی روابط سیاسی خود را کشورهای عربی با دولت مصر قطع کردند و موجب ایجاد اختلاف بین کشور های اسلامی شد.
  مناسبت بعدی چهارشنبه گذشته؛ مسوولان و محققان ستاد توسعه علوم و فن آوری با مقام معظم رهبری دیدار کردند. در این دیدار مانند همه ملاقات های آقا مطالب و تدابیر مهمی را ایشان توصیه فرمودند که قابل توجه است برای دانشگاهیان ما:
1- هیچگاه به برنامه ها و توصیه ها ی غربی اعتماد نکنید، همواره باید به توصیه غربی ها، با سوءظنّ نگریسته شود چون کینه شما را در دل دارند.
2- کشورهای غربی که بیشترین پیشرفت ها را در زمینه علوم جدید دارند بیشترین جنایات را در طول تاریخ بر ضد ملت ها مرتکب شده اند.
3- دانشمندان و محققان و مراکز علمی و پژوهشی برای حرکت پرشتاب علمی کشور بخصوص در زمینه علوم جدید باید با توکل به خدا و با نیت الهی از جان مایه بگذارند.
4- برای پیشرفت علمی از همه توانایی های غربی ها استفاده کنید و از شاگردی کردن و یاد گرفتن هرگز پرهیز نکنید، این نکته را تقاضا دارم جوانان توجه فرمایند؛ زیرا از شاگردی کردن ننگمان نمی آید، چون دستور اسلام است که علم را بیاموزید هرچند که در مسافت های طولانی در چین باشد، بلکه از همیشه شاگرد ماندن ننگمان می آید که انسان همیشه جاهل باشد و چشمش به دست دیگران باشد.
  مطلب دیگر از نماینده محترم مجلس و فرماندار محترم کاشان، تشکر می کنم که با اقدامات و پیگیری ها با وزراء و دعوت از آنان برای سفر به کاشان و حل و فصل مشکلات مردم در هفته های گذشته و آینده اقدامات خوبی انجام داده اند.
   توصیه ای به اصناف و کسبه دارم، توصیه می کنم  انصاف را در معاملات، در خرید و فروش و فروختن مایحتاج مردم بخصوص کالاهای اصلی و مواد غذایی رعایت انصاف را داشته باشند. برای جامعه اسلامی، برای ملتی که در راه خدا، برای احیای احکام الهی، هزاران و صدها هزار شهید داده اند این خوب نیست که در بازار وضعیت خرید و فروش را به هم تحمیل کنند، ظلم کنند، گرانفروشی کنند، احتکار کنند بلکه انصاف را رعایت کنند. توصیه می کنم سازمان تعزیرات، دادستان محترم، نظارت جدی بر عملکرد بازار داشته باشند.
   چند موضوع هم در ارتباط با جهان اسلام و غرب:
   خانم مرضیه هاشمی، خبرنگار آمریکایی الأصل در فرودگاه توسط پلیس دستگیر و بدون هیچگونه سند و مدرکی بازداشت می شود که باعث تحریک احساسات ملت ها، مسلمانان و غیر مسلمانان در کشورها شد. اقشار مختلف در کشورها تظاهرات و راهپیمایی ها جهت محکومیت دولت آمریکا نمودند که نهایتاً پس از یازده روز بدلیل فشارهای عمومی دولت آمریکا تسلیم و ناگزیر او را آزاد کرد.
   نکته دیگر اینکه هر چه زمان پیش می رود؛ حقانیت و اقتدار نظام اسلامی آشکارتر می شود و ضعف و سردرگمی استکبارو آمریکا و آقای ترامپ برای ملت ها  بویژه ملت آمریکا روشن تر می شود. در این ماه های اخیر شاخ به شاخ شدن ترامپ و کنگره موجب بیکاری هشتصد هزار کارمند دولت آمریکا شده است. عده زیادی از شهروندان آمریکایی با پشقاب های غذا ، پشقاب های خالی به خیابان آمدند بعنوان اعتراض به عملکرد ترامپ. ترامپ به ایستگاه استیضاح یا افتضاح نزدیک شده است(تکبیر نمازگزاران).   یا این است که توسط کنگره استیضاح می شود و عزل می شود و یا اینکه افتضاح می کند و ناگزیر به دلیل ناتوانی در اداره آمریکا باید اسعفا بدهد.نکته ظریف و لطیفی است، به صورت نامرئی، پشت صحنه حرکات آقای ترامپ، بصورت نامرئی در نقش عامل نفوذی جبهه حق در آمریکا عمل می کند. ما را یاد فرمایش امام صادق(ع) می اندازد که: ان الله یوید هذا الدین ولو بالرجل الفاجر: خداوند این دین خود را تأیید می کند ولو بوسیله دشمن؛ امروز ترامپ در موضع مخالفت با جمهوری اسلامی است، عملکردش بگونه ای است که در آینده ب نفع جمهوری اسلامی تمام می شود و بعضی از تحلیلگران غربی گفته اند که ترامپ نقش گورباچف در شوروی را که باعث شد اتحاد جماهیر شوروی متلاشی شود بای می کند، و این هم زمینه متلاشی شدن ایالات متحده آمریکاست انشالله.
   روزنامه نیویورک تایمز که یک نشریه آمریکایی است گفته است هیچ کشور مسلمانی به اندازه ایران برای ایفای نقش رهبری در منطقه، مناسب نیست. اگر ترامپ مدعی ثبات خاورمیانه است باید بجای خصومت ورزی با ایران با ایران وارد تعامل شود، این نصیحت نشریات آمریکایی است برای آقای ترامپ. نخست وزیر رژیم صهیونیست در یک کنفرانس خبری با اشاره به نفوذ روبه رشد جمهوری اسلامی در منطقه بویژه در عراق، سوریه، یمن، لبنان، فلسطین، اعتراف کرده است که ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است.
    نکته پایانی موضوع مهم این است که 28جمادی الثانی مصادف است با 14 اسفندماه، سالروز شهادت سلطان علی بن امام محمد باقر(ع) است که میهمان شما کاشانی ها و اهالی منطقه فین بوده است. باید مسوولان و هیآت مذهبی تلاش کنند با برنامه ریزی خوب این روز را به درستی با شکوه و باعظمت برگزار کنند که حق زیادی را اهل بیت بخصوص امامزادگانی که در منطقه هستند بر کاشانی ها دارند و این روز را گرامی بدارید، برنامه ریزی کنید، احیاناً هیئاتی که علاقه مندند آن روز را پیاده مشرف شوند، نیروی انتظامی امنیت را برقرار کند، مسیرها را فراهم کنند و راهنمایی کنند که حادثه ای پیش نیاید.
"اللهم صل علي محمد و آل محمد"
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلاً وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلاً
پروردگارا؛ در ظهور مولایمان، صاحب و سالارو امیر ما، امام عصر تعجیل بفرما؛
همه ما را،فرزندان ما را، نسل ما را، ذریه ما را، از عالمان و رزمندگان در رکاب حضرتش قرار بده ؛ اسلام و مسلمین قوت عنایت بفرما.
"استغفرلله الَّذِي لا اله الا هو، و هوالذی يُنَزِّلُ الْغَيْثَ مِنْ بَعْدِ ما قَنَطُوا وَ يَنْشُرُ رَحْمَتَهُ وَ هُوَ الْوَلِيُّ الْحَمِيدُ"
پروردگارا؛ باران رحمتت را بر منطقه ما نازل بفرما؛
مقام معظم رهبری، نظام مقدس جمهوری اسلامی، ملت و ميهن و مرزهای ما، جوانان ما، نواميس و جوانان  وعزیزان ما، نیروهای مسلح مقتدر  ما را از توطئه‌های دشمنان محافظت بفرما؛
إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَإِيتَاء ذِي الْقُرْبَى وَيَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَالْبَغْيِ يَعِظُكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
إنا أعطيناك الكوثر٭ فصل لربك و انحر٭ إن شانئك هو الابتر
صدق الله العلي العظيم

برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.