/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد
تاریخ ارسال:۱۳۹۷ جمعه ۲۶ بهمن
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حجت الاسلام والمسلمین اسلامی تبار امام جمعه موقت کاشان به تاریخ بیست و ششم بهمن ماه ۱۳۹۷ نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حجت الاسلام والمسلمین اسلامی تبار امام جمعه موقت کاشان به تاریخ بیست و ششم بهمن ماه ۱۳۹۷
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
سلامٌ علیکم و رحمه الله
الحمدلله رب العالمين باري الخلائق أجمعين باعث الانبياء و المرسلين ثم الصلاة و السلام علي النير الأعظم البشير النذير و السراج المنير سيدنا و مولانا أبي القاسم المصطفي محمد صلي الله عليه و آله و علی آله الطیبین الطاهرین المعصومین الهداه المهدیّین سیّما بقیه الله فی الأرضین 
 اوصيکم و نفسي يا عبادالله بتقوي الله
خود و شما برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی سفارش می‌کنم.
یکی از ویژگی‌های اهل‌بیت عصمت و طهارت(علیهماالسلام) این است که آن عزیزان مفسران قرآن هستند. لذا خدای متعال این گوهرهای تابناک را در کنار قرآن قرار داده است. فرمود: انّی تارک فیکم الثقلین؛ کتاب الله و عترتی: اهل‌بیت در کنار قرآن، مفسّر قرآن. لذا ما باید برای تفسیر قرآن و برای فهم معانی بلند قرآن، حتماً از فرمایشات آن عزیزان هم استفاده کنیم. خداوند متعال در قرآن در ارتباط با بهشت، فرموده است؛ بهشت دو شرط دارد: ان الذین آمنوا و عملوالصالحات: این مطلب را خدای متعال مکرر در قرآن بیان نموده است. شاهراه بهشت از این مسیر می‌گذرد، نقشه راه این است، ایمان و عمل صالح. حالا آن عزیزان در ارتباط با عمل صالح و ایمان، توضیحی برایمان داده‌اند، کمی مطلب را بازکرده‌اند، یک نمونه از ایمان و عمل صالح و معنای آن را. وجود مقدس امیرالمؤمنین(ع) در این روایت که مرحوم آیه الله مشکینی(رحمه الله علیه) در کتاب المواعظ العددیه، آنجا بیان فرموده است، این روایت را از وجود مقدس امیرالمؤمنین(ع) که آن حضرت فرمودند: مَن جُمِعَ فيه سِتُّ خِصالٍ ما يَدَعُ للجَنّةِ مَطْلَبا و لا عنِ النّارِ مَهْرَبا : هرکس شش خصوصیت را در خود جمع کند، حالا به تعبیر بنده، تمام درهای بهشت به روی او باز است، تمام راه‌های به وصول به  بهشت را پیموده است، و تمام راه‌های به جهنم روی او بسته است، هرکس که این شش خصوصیت را داشته باشد.
1- مَن عَرَفَ اللّه َ فأطاعَهُ : کسی که نسبت به خدا معرفت پیدا کند و از او پیروی کند،معرفه الله و اطاعه الله. این خصلت اول. که خود قرآن مجید کتاب معرفه الله است. که امام رحمه الله علیه فرمود که اگر قرآن نبود باب معرفه الله به روی بشر بسته بود. پس خصوصت اول: شناخت خدا و اطاعت از اوست.
2- و عَرفَ الشَّيطانَ فعَصاهُ : شیطان را بشناسد و با او مخالفت کند. خدای متعال در قرآن می‌فرماید: انه لکم عدو مبین: او دشمن آشکار شماست، یعدکم الفقر و یأمرکم بالفحشاء و المنکر: به شما وعده فقر می‌دهد و شما را أمر به فحشا و منکر می‌کند. خداوند در روز قیامت به همه انسان‌ها می‌فرماید: ألم أعهد الیکم ألّا تعبدوالشیطان: آیا من با شما عهد و پیمان نبستم که از شیطان پیروی نکنید! و أن اعبدونی هذا صراط مستقیم: نگفتم به شما و پیمان نبستم با شما که مرا اطاعت کنید که این راه مستقیم است.
3- و عَرفَ الحقَّ فاتَّبعَهُ  و عَرفَ الباطلَ فاتَّقاهُ: سوم این است که حق را بشناسد  از آن پیروی کند. برادران عزیز و خواهران گرامی، انسان مومن واقعی کسی است که یک : حق جو باشد. حق‌طلب باشد، دنبال پیدا کردن حق و شناخت حق باشد.  دوم: حق گو باشد. حرف حق را هم بزند ولو بر خلاف میلش باشد. سوم: حق پذیر هم باشد، اگر کسی حرف حق به او زد بپذیرد که این هم ولو بر خلاف میلش باشد. خیلی از این اختلافات و چالش‌هایی که در زندگی بین مردم هست، در خانواده یا خارج از خانواده، عزیزان؛ حق مشخص است، طرف زیر بار حق نمی‌خواهد برود. لذا بحث دادگاه پیش می‌آید، نزاع و درگیری پیش می‌آید، طلاق پیش می‌آید. اگر انسان این ویژگی‌ها را دارا باشد شناخت حق زیاد مشکل نیست، مشکل حق پذیری است، حق‌گویی است. می‌فرماید سومین خصلت این است که حق را بشناسد و از آن پیروی کند.
4- و عَرفَ الباطلَ فاتَّقاهُ: باطل را هم بشناسد و از آن پرهیز کند.
5- وعَرَفَ الدُّنیا فَرَفَضَها: دنیا را بشناسد و آن را ترک کند، زهد بورزد. البته دو جور تعبیر داریم، در فرهنگ دین نسبت به دنیا، هم تعابیر خوب داریم و هم تعابیر منفی داریم. به تعبیر دیگر ؛ما  دنیای مذموم داریم، مذمت شده و دنیای ممدوح، مدح شده و ستایش شده. دنیا وقتی که هدف واقع شود می‌شود مذموم، دنیایی که هدف واقع شود یعنی چه؟ یعنی ریاست‌طلبی، قدرت‌طلبی، ثروت طلبی، شهرت‌طلبی، شهوت طلبی، این‌ها می‌شود دنیا، که انسان به خاطر این‌ها دست به هر کاری بزند. که فرمود: حب الدنیا رأس کل خطیئه؛ دنیا به این معناست. ولی اگر انسان دنیا را به عنوان یک وسیله قرار داد، وسیله‌ای برای کسب درجات آخرت، این خوب است، این مورد ستایش است، ک انسان از  این دنیا برای رسیدن به مقام قرب پروردگار استفاده کند. این جمله اشاره دارد به آن قسمت اول؛ که دنیا را بشناسد، ترک کند دنیای به معنای ریاست‌طلبی و این‌هایی که عرض کردم.
6- و عرف الآخره فطلبها: آخرت را هم بشناسد و دنبال طلبش باشد. بداند ما چه عالمی در پیش داریم، چه جهنمی در پیش است، و چه بهشتی در پیش است. دنبال طلب آن مقام باشد. امام صادق علیه السلام فرمود: به تعبیر بنده، یک وجب از مساحت بهشت، تعبیر روایت این است، جای یک تازیانه، شما وقتی یک تازیانه،شلاق را روی زمین می‌اندازید چه میزان جا اشغال می‌کند؟ حضرت فرمود: به همین مقدار از مساحت بهشت به همه این دنیا و عالم می‌ارزد. انسان مومن کسی است که آخرت، مقامات آخرت و بهشت را بشناسد و دنبال طلب آن باشد. این آیه که می‌فرماید: ان الذین آمنوا و عملوالصالحات: عمل صالحش این است، چه؟ خداشناسی و پیروی از خدا، شیطان شناسی و مخالفت با او، حق‌شناسی و پیروی از حق، باطل شناسی و پرهیز از باطل، دنیا شناسی و ترک آن، آخرت شناسی و طلب آن. این همان ان الذین آمنوا و عملوالصالحات است. منتهی شرط اول و مهم آن معرفت است، ببینید در تمام این شش مورد اول کلمه معرفت آمده است، یعنی انسان هر گامی که می‌خواهد بردارد باید با معرفت باشد. وجود مقدس امیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید: العلم اسّ الفضائل: یعنی ریشه همه فضیلت‌ها، یعنی به هر خوبی که بخواهی برسی منشأ آن  باید با علم و آگاهی باشد. انسانی که بصیرت ندارد عزیزان، به هیچ جا نمی‌رسد. لَا تَرَى الْجَاهِلَ إِلَّا مُفْرِطاً أَوْ مُفَرِّطاً: فرمود انسان جاهل را نمی‌بینی مگر اینکه دائماً یا در حال افراط است یا در حال تفریط. در راه صراط مستقیم نمی‌تواند حرکت کند. فرمود: العامل علی غیر بصیره : کسی که بدون بصیرت و آگاهی وارد میدان عمل شود :کالسائر علی غیر الطریق لا یزیده سرعه السیر الا بُعدا: مثل کسی است که وارد مسافرت می‌شود، مشغول سفر می‌شود ولی حرکتش بر خلاف مقصد است، می‌خواهد برود تهران، می رود سمت اصفهان. لا یزیده سرعه السیر الا بُعدا: هرچه با سرعت بیشتر حرکت کند، بیشتر از مقصد دور می‌شود. این اهمیت معرفت است. لذا انسان در عرصه خدا شناسی، حق شناسی، باطل شناسی، در همه این عرصه ها عزیزان، نیاز به گوهر معرفت دارد. خداوند انشالله به همه ما معرفت کامل در همه عرصه ها مرحمت بفرماید. خداوند به همه ما توفیق بندگی خالصانه، اطاعت از حق، و کسب درجات بهشت مرحمت بفرماید.
اللهم صلی علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلاً وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلاً
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد٭ الله الصمد٭ لم يلد و لم يولد٭ و لم يکن له کفواً أحد * صدق الله العلي العظيم

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله رب العالمين نحمده و نستعينه و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله، اللهم صل علي محمد عبدک و رسولك و امینک علی وحیک و صل علي اميرالمؤمنين، وصي رسول رب العالمين و صل علي فاطمه الزهرا سيده نساء العالمين و صل علي الحسن و الحسين سيدا شباب أهل الجنه اجمعین و علي علي بن الحسين زین العابدین و محمد بن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمد بن علي و علي بن محمد و الحسن بن علي و الخلف الصالح القائم المهدي صلواتک علیهم اجمعین حججك علي عبادك و امنائک في خلقك.
اوصيکم بنفسی یا عبادالله بتقوي الله
بار دیگر خود و شما برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی سفارش می کنم.
در این خطبه در مرحله اول تسلیت عرض می کنیم شهادت جمعی از پاسداران عزیز را، به ملت ایران به مقام معظم رهبری، به خانواده های این عزیزان. خداوند انشالله به همشون صبر و اجر مرحمت بفرماید. البته عزیزان شهادت مقام بالایی است، بسیار والا و بسیار با افتخار، و این توفیق شامل حال هر کس نمی‌شود. لیاقت می‌خواهد، ولی از دست دادن این گوهرهای پاک، برای ما و خانواده های آن ها، برای ملت ما سخت است. هرچند نه تنها این حوادث، در عزم پولادین ملت ایران سستی ایجاد نمی‌کند بلکه ملت ما را در ادامه دادن راه آن عزیزان، مصمم تر می‌کند. حضرت امام در جریان حادثه هفتم تیرماه، فرمود: بکشید ما را، ملت ما، بیدارتر می‌شود (تکبیر نمازگزاران). ولکن دشمنان بدانند، به فرموده مقام معظم رهبری؛ دوران بزن در رو تمام شده است، و این دشمنان بدانند همانطور که مسوولین سپاه هم اعلام کردند، پاسخ ملت ایران، پاسخ سپاه، کوبنده خواهد بود و بدانند این نکته را، عزیزان، این نکته خیلی مهم است و ما از کنار آن راحت رد می شویم، ولی دشمن روی آن حساب می‌کند، و این نکته نشانه قدرت و اقتدار ایران است. گفتند دشمنان ما بدانند پاسخ ما محدود به مرزهای جغرافیایی ایران نیست، محدوده پاسخگویی ما محدوده تمام انقلاب اسلامی است، یعنی آن ها بدانند هرکجا که بروند ما با ضربات کوبنده به آن ها پاسخ خواهیم داد(تکبیر نمازگزاران). انشالله عزیزان سپاه، نیروهای قدرتمند سپاه و ارتش، با پاسخی شایسته و کوبنده، دل ملت ایران و مقام معظم رهبری و خانواده های آن ها را شاد خواهند کرد. نکته دومی که عرض می کنیم تشکر می کنیم از ملت ایران، ملت فهیم و بصیر ایران، برای راهپیمایی 22بهمن، راهپیمایی اعجاز آمیز، دشمن شکن، که خصوصاً ملت ایران امسال که از یک حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود، جشن چهلمین سال انقلاب، به قول مقام معظم رهبری، ملت هایی که زیر ستم هستند، رهبر معظم انقلاب در پیامی که اخیراً فرمودند، یا اصلا قیام نمی کنند، یا اگر قیام کنند در یک محدود زمان خاصی، بعد رنگ عوض می کنند. ملت ایران با قدرت قیام کرد و با قدرت ادامه داد و هنوز ایستاده است، و اگر عزیزان دقت کنید، ذره ای از شعارهای انقلاب دور نشده است، شعارهای انقلاب هنوز بعد از چهل سال در بین مردم پر رنگ است. این عظمت ملت ایران را می رساند، ما تشکر می کنیم از مردم. این راهپیمایی مردم عزیزان، یک پیام دارد، و یک پیامد، که هر دو باید تحلیل شود. پیام ملت ایران در یک کلمه اگر بخواهیم خلاصه کنیم، عزیزان، امروز، آمریکا و دشمنانی که در مقابل ملت ایران هستند، نماینده تمام طاغوت های تاریخ هستند، گویا تمام طواغیط تاریخ در آن ها جمع شده اند. و با تمام وجود در مقابل حق جبهه گرفته اند. و ملت ایران هم نماینده تمام مظلومان تاریخ و مجاهدان راه حق هست که گویا همه جمع شده اند و در این ملت خلاصه شده اند. و این ملت  امروز در این چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در مقابل دشمن رژه رفت و یک پیام داد به دشمن، و آن نه،  این نه یعنی چه؟ این نه گفتن ملت ایران این است که دشمن بداند، ما درب خانه را به روی دشمن باز نمی کنیم، ما دست از راه انقلاب و شهداء و راه امام بر نمی داریم، ما دست از راه اسلام وقرآن بر نمی داریم، ما دست از اطاعت ولایت فقیه بر نمی داریم، ما دست از حمایت مظلومان بر نمی داریم، ما دست از مبارزه با دشمن، بر نمی داریم، ما از شهادت فرزندانمان نمی ترسیم، ما تحت تأثیر تحریم ها و تبلیغات و فشارها واقع نمی شویم، ما زیر بار ذلت نمی رویم، ما دست از ارزش های انقلاب بر نمی داریم، ما می میریم ولی ذلت نمی پذیریم(تکبیر نمازگزاران). این پیام ملت است که عرض کردم، که این‌ها در یک کلمه خلاصه شد است، یک نه به وسعت همه تاریخ.
   و اما این حضور آگاهانه ملت، یک پیامدی هم دارد، این پیامد در دوقسمت خلاصه می‌شود. یک: تضعیف دشمن، تضعیف روحیه دشمن، عقب نشینی دشمن، شکست دشمن، تحقیر دشمن، دشمن احساس می‌کند هر سال با هر راهپیمایی، تمام تبلیغات یکساله، تمام دلارهایی که خرج کرده است، تمام هزینه ها، تمام فشارها، تمام تحریم ها، همه خنثی می‌شود. احساس حقارت می‌کند. روحیه اش تضعیف می‌شود. لذا هر چه حضور بیشتر تضعیف دشمن هم بیشتر. این سیلی است عزیزان به دشمن. دشمن، ببین! چهل سال است هر غلطی خواسته کرده است، ولی در واقع هیچ غلطی هم نتوانسته بکند. ما چهل سال است به فرموده مقام معظم رهبری، مثل یک قهرمان سربلند، مقابل تو ایستاده ایم. یک قدم از شعار های انقلاب و اهداف انقلاب عقب نشینی نکرده ایم. یک قدم به سوی تو نیامده ایم برای سازش! این خیلی حرف است، چهل سال از این انقلاب می‌گذرد، با این فشارها و تحریم ها و سختی ها، ملت ایران بداند که با این راهپیمایی یک عمل صالح بزرگ در نامه اعمالشان در پیشگاه خدا ثبت و ضبط کردند. بدانید مردم، خدا از این حرکت شما خشنود، تمام انبیاء الهی خشنود، 14 معصوم خشنود، ارواح طیبه شهداء خشنود، روح امام خشنود، خدا شاهد است غیر از این نیست. خیلی این حرکت ارزش داشت. بعد دیگر این پیامد این بود، همانطور که این حرکت سبب تضعیف دشمن است و برعکسش، سبب تقویت روحیه جبهه مبارزه با دشمن است در میان مظلومان عالم، همه احساس سربلندی می کنند، آن‌هایی که دارند با آمریکا می جنگند، در یمن در فلسطین، در سوریه، در عراق، در همه جا. احساس می کنند پشتوانه دارند، از ما یاد می گیرند، اراده شان برای مبارزه جدی تر می‌شود. استقامتشان در مقابل سختی ها بیشتر می‌شود، انقلاب ما صادر می‌شود عزیزان، در واقع دشمن در این عرصه، دوبار از ما سیلی می خورد. یکی سیلی مستقیم از خود ما، یک سیلی هم که ما به آن ملت ها حواله می دهیم و آن‌ها می زنند. آن‌ه ااز ما یاد می زنند و میزنن. دوبار سیلی می خورد دشمن. این پیامد حضور مردم و راهپیمایی بود.
 مناسبت سوم و موضوع آخر؛ پیامی است که مقام معظم رهبری صادر نمودند به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، پیامی حکیمانه، عمیق، عالمانه بود. مردم ما باید قدر این رهبر را بدانیم، خداوند انصاف بدهد به بعضی ها، قدر این آقا را بدانید، گوهری مثل ایشان و حضرت امام در کجای تاریخ هست؟ غیر از انبیاء و معصومین، چه کسانی توانسته اند اینجوری قد علم کنند! در مقابل دشمن بایستند، حق بگویند، حق عمل کنند، آگاهانه ملتی را از زیرچنگ ظلم  استبداد خارج کنند، ما قدر نداریم آقا؛ نمی دانیم چه هدیه ای خدا به ما داده است. مقام معظم رهبری در این پیام، نقشه راه را در دهه پنجم انقلاب و در دهه های آینده، برای ملت ایران روشن کرد. حجت تمام شد. منتهی خطاب آقا بیشتر به جوانان است. در این پیام ابتدا برای جوانان یک بیان خلاصه وضعیت قبل از انقلاب را بیان کرده اند، که ملت ایران در چه وضعیتی بوده از نظر علمی، صنعتی، نظامی، فرهنگی، اقتصادی. صفر از نظر سیاسی صفر. حکومتش هم یک حکومتی زیر صفر. بسیار پست و ذلیل و خاسر و فاسد. مقام معظم رهبری در فصل دوم  اشاره دارد به برکات انقلاب که جوانان ما بداند انقلاب چه برکاتی داشت؟ امروز دشمن در عرصه تهاجم فرهنگی یکی از کارهایی که می‌کند این است به جوانان ما تلقین می‌کند انقلاب کاری نکرد، به درد نخورد، هرکس می‌خواهد از انقلاب دفاع کند، یکی از کارهایی که می‌کند  این است که برای جوانان تببین کند که انقلاب چه خدماتی به این کشور کرد. آن هم بر اساس مدرک. مقام معظم رهبری در فصل دوم  به برکات انقلاب اشاره کرده برای جوانان، که این برکات انقلاب است، در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی، استقلال، عزت، همه عرصه ها، تقسیم امکانات بین اقشار مختلف کشور، مکان های مختلف، در اقصی نقاط کشور، همه امکانات رفته و تقسیم شده است. ولکن در قسمت سوم، مقام معظم رهبری فرمودند جوانان عزیز؛ پرچم مسوولیت را شما باید به دوش بگیرید. چون شما موتور پیشران انقلاب و کشور هستید در آینده. برید زیر بار مسوولیت، و سر فصل هایی را آقا بیان کردند، که در این عرصه ها باید قدم بردارید. باید با شتاب بسیار زیاد در عرصه علمی حرکت کنید، دشمنان ما وقتی به مقداری از علم دسترسی پیدا کردند، بر ما مسلط شدند. و به کمک علم ما را خوار و ذلیل کردند، و مانع حرکت ما شدند در مسیر علم، خصوصاً در زمان پهلوی ملعون، خودشان پیشرفت کردند. باید به سرعت حرکت کرد که ملت ایران بحمدلله در این دو دهه اخیر سرعت باشتابی داشته است، دنیا تعجب کرده است از این حرکت سریع علمی ایران، ولی آقا می‌فرماید ما نباید به این مقدار اکتفا کنیم، باید به سرعت جبران عقب افتادگی ها را بکنیم. در عرصه اقتصاد مقاومتی باید تلاش کرد، در عرصه مسائل سیاسی، استقلال و تمامیت ارزی کشور باید بسیار هوشیار بود. در عرصه مبارزه با فساد، فرموده اند باید هوشیار باشید. در عرصه تقویت معنویت و ارزش های اخلاقی. فرموده اند شما جوانان باید در این مسیر گام بردارید. و این مسوولیت مسوولان را سنگین تر می‌کند، باید بسیار به این قشر مهم توجه کنید. ولکن یک نکته ای هم حضرت آقا اشاره نمودند عرض کنم و بحثم تمام. که ما در مدت این چهل سال، چالش‌هایی داشتیم که اخیراً می بینید، فرمود این چالش ها مولود دو عامل است، از سوی خواص بیشتر. یک: غفلت، غفلت از انقلاب، غفلت از مردم، غفلت از توانایی های مردم، غفلت از اهداف انقلاب. دوم: حرف های بدون عمل از مسوولین؛ خیلی از حرف ها زده می‌شود ولی مردم هم حرف ها را می شنوند، و بعدش بدنبال آن نگاهم می کنند، خیلی راحت می‌شود گفت! کارگزاران محترم، باید! باید! خب باید چی؟ عمل می‌خواهد. مسوولین ما بدانند که ملت ما یک ملت نجیب است، ولی فهیم هم هست. آنطور که شما بعضی هاتون فکر می کنید نیستند، می فهمند. مردم ما در راهپیمایی شرکت کردند، ولی گفتند ما گلایه هم داریم، اگر شرکت کردند فقط بخاطر دفاع از دینشان بود. بخاطر دفاع از انقلاب و رهبری بود، بخاطر شهدا و خدا بود. ولی گله هم دارند، مردم از ضعف مدیریت و مدیر ناتوان گله دارند،از حرف بدون عمل گله دارند، ولی حرف خیلی خوب می‌شود زد.
خداوند انشالله به همه مسوولین ما توفیق خدمت به این ملت مرحمت بفرماید. مسوولین محترم خدا گواه است شما است باید شبانه روز بدوید برای این مردم. مردمی که اینچنین خالصانه عمل می کنند. این همه گرفتاری ها، مشکلات، باز هم به صحنه می آیند، انقلاب را رها نمی کنند، راه شهداء را رها نمی کنند، خیلی شما مسوولیت سنگینی دارید. این ملت سزاوار بالاترین خدمات است.
خدوند انشالله روز به روز بر عظمت و اقتدار ملت ایران بیفزاید. خدایا به حق اهل‌بیت عصمت و طهارت مشکلات مردم را برطرف بفرما. به مسوولین ما توفیق خدمت به ملت مرحمت بفرما.
خدایا به حق اهل‌بیت عصمت و طهارت هرکس در هر لباسی به ملت ایران خنجر می زند از پشت و خیانت می‌کند، اگر قابل هدایت نیست خوار و ذلیل  و رسوا بگردان.  خدایا گرفتاری ها و مشکلاتی که در خانواده ها هست به حق اهل‌بیت عصمت و طهارت به خوشی تبدیل بفرما. برای جوانان ما اسباب ازدواج آسان، مسکن مناسب، شغل حلال فراهم بفرما. خدایا قلب مقدس ولی عصر از همه ما راضی و خشنود بفرما. ارواح طیبه شهداء، شهدای اخیر، روح حضرت امام با شهدای کربلا محشور بفرما. خدایا به حق اهل‌بیت عصمت و طهارت به ما هم توفیق ادامه راه شهداء و پایان عمر ما را هم شهادت در راه خدا قرار بده.
بسم الله الرحمن الرحيم
إنا أعطيناك الكوثر٭ فصل لربك و انحر٭ إن شانئك هو الابتر
صدق الله العلي العظيم
اللهم اغفر للمؤمنين والمؤمنات و رحمه الله و برکاته
برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.