/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد
تاریخ ارسال:۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت الله نمازی مورخ بیست و سوم فروردین ماه 1397 نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت الله نمازی مورخ بیست و سوم فروردین ماه 1397
السلام عليكم و رحمه الله
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله نحمده و نؤمن به و نستعينه و نستهديه و نستغفره و نتوکل عليه و نثني عليه أحسن الثناء و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريک له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله، اللهم صل علي محمد و آل محمد صلوةً تامةً ناميةً زاکيةً ترفع بها درجتهم و تبين بها فضلهم.

برادران و خواهران مؤمن و متعهد، خودم و شما را به تحصيل و توسعه و تقويت تقواي خداي سبحان سفارش مي‌كنم. يكي از صفات فاضله که عامل رعایت و حفظ تقوا در نفس انسان‌ها می‌شود، صفت فاضله صبر است. صبر را همه می‌دانیم یعنی چه. معنا و مفهوم صفت صبر را همه می‌دانیم. اما اگر سؤال شود که صبر را تعریف کنید، نمی‌توانیم تعریف کنیم ولی می‌دانیم چیست. مرحوم محقق نراقی(رضوان الله علیه) در کتاب اخلاقشان صبر را این‌طور تعریف کرده‌اند؛ صبر:  عبارت است از مدیریت نفس و ثبات و پایداری و عدم اضطراب در سختی‌ها و دشواری‌ها و مشکلات. الصبر عندالجزع. صبر یک حالت و یک ملکه است که انسان را در مصیبت‌ها، در سختی‌ها و در راه عبادت و بندگی خدا و جهاد با نفس یاری می‌کند و از  انسان یک شخصیت توانا و مقتدر و مسلط در فراز و نشیب‌های زندگی می‌سازد. انسان‌های صبور در زندگی مانند ناودان بزرگی است که در سینه اقیانوس‌ها حرکت می‌کند و امواج خروشان دریا را می‌شکند. انسان‌های بزرگ این‌چنین هستند. رمز موفقیت یک فرد و یک جامعه و یک ملت و یک امت به صبوری و پایداری و مقاومت در برابر مشکلات است. صبوری عامل دریافت پاداش بی‌پایان پروردگار است. خدای سبحان در سوره زمر آیه 10 می‌فرماید: انما یوفی الصابرون اجرهم بغیر حساب: انسان‌های صابر اجر   بی‌پایان که نمی‌شود محاسبه کرد و نوشت. صبوری عامل نزول رحمت پروردگار می‌شود. فرد و جامعه‌ای که صبور باشند در برابر سختی‌ها و مشکلات رحمت پروردگار بر آن امت و آن جامعه نازل می‌شود؛ که در آیه شریفه فرمود: و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون، اولئک علیهم صلوات من ربهم و رحمه. بقاء اسلام و عمر طولانی 1440 ساله اسلام در سایه و پرتو صبوری پیامبر و پیروان او تحقق پیدا کرده است. آقای ترامپ و اصحابش و کابینه‌اش و نتانیاهو که تلاش می‌کنند نظام اسلامی و مقاومت ملت ایران را در هم بشکنند در اشتباه‌اند، باید عبرت بگیرند.1440 سال موتور قوی و محرک و نیرومند  توحید در حال حرکت است و هر لحظه و هرزمان مناطقی از جهان را تحت نفوذ خود قرار می‌دهد. بنابراین بیهوده حرکت می‌کنند، و در برابر ملت ایران محکوم به شکست خواهند بود انشا الله (تکبیر نمازگزاران).

ما این حقیقت را، خروجی و دست آورد صبوری را که قرآن می‌فرماید به وجود پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) که: واصبر لأمر ربک: پیامبر؛ برای تحقق و اجرای امر پروردگار پایداری کن. ما این حقیقت را در تجربه انقلاب اسلامی مشاهده کردیم. این همه توطئه‌ها، شیطنت‌ها و فشارها، ترورها، ولی نتوانستند ملت ایران را به زانو درآورند و هر روز ملت ایران با جهان دیگر آشنا می‌شود. شما مشاهده کردید در سیل خوزستان، برادران ما در عراق که یک زمانی به فرماندهی صدام مقابل ملت ایران ایستادند و جنگیدند امروز صد و هشتاد درجه معکوس شده است.کاروان‌های بصره و عراق راه افتادند به کمک برادران  خواهران ما در خوزستان. بنابراین این وعده‌ای که خدای سبحان فرموده است: ان مع العسر یسراً:  پایان شب سیه سفید است و اینکه مقام معظم رهبری و حضرت امام همیشه توصیه  می‌کردند که آینده  از آن اسلام است، این شعار نیست؛ یک حقیقت برگرفته از وعده‌های خدای سبحان است که وعده داده است که در آینده اهل تقوا مسلط و حاکم خواهند بود.

اللهم صلی علي محمد و آل محمد؛  استفرالله ربی و اتوب الیه.
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلاً وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلاً
پروردگارا: ما را بیامرز.
پروردگارا: ما را، فرزندان ما را، نسل ما را، ذریه ما را، مسئولان ما را، مدیران و کارگزاران ما را، از متقیان حقیقی قرار بده.
 پروردگارا: ملت ما، امت و نسل ما را از صابران قرار بده.

أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد٭ الله الصمد٭ لم يلد و لم يولد٭ و لم يکن له کفواً أحد
صدق الله العلي العظيم 
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله الذي يؤمن الخائفين و ينجي الصالحين و يرفع المستضعفين و يضع المستکبرين و يهلک ملوکاً و يستخلف آخرين و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله اللهم صل علي محمد عبدک و رسولك و خيرتک من خلقک و حافظ سرّک و مبلغ رسالاتک و صل علي اميرالمؤمنين و وصي رسول رب العالمين و صل علي فاطمه الزهرا سيده نساء العالمين و صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب أهل الجنه ؛ الهم و صل علی ائمه المسلمین علي بن الحسين و محمد بن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمد بن علي و علي بن محمد و الحسن بن علي و الخلف الصالح القائم المنتظر المهدي حججك علي عبادك و خلفائك في ارضك.
"أعوذ بالله من شرور أنفسنا و من سيئات أعمالنا"
"عبادالله اوصيکم و نفسي بتقوي الله واتّباع امره و نهیه فانه امان من النار و مفتاح للجنة"

و اما مناسبت‌های فراوانی که در گذشته و پیش رو داریم که به خاطر رعایت حال شما  خودم، با توجه به اینکه بعد از نماز هم راهپیمایی داریم مختصر به اهم مناسبت‌ها اشاره می‌کنم. 

سال98 هم‌زمان با بهار معرفت و بندگی و استغفار، یعنی ماه‌های شریف رجب و شعبان؛ و رمضان که در پیش است تقارن پیدا کرده است این ایام را به شما ملت بزرگ تبریک عرض می‌کنم، ان‌شاءالله با عنایت و لطف و فضل پروردگار امسال، سال سربلندی و عزت و اقتدار و اتحاد ملی و پیشرفت و توسعه باشد. این ایام را تبریک عرض می‌کنم؛ روز پاسدار، روز جانباز و ولادت امام سجاد(ع). تقدیر مقام معظم رهبری در هفته گذشته این بود که نمایندگان مقام معظم رهبری در استان‌ها و ائمه جمعه در روز جانباز، به دیدار جانبازان بروند، که ما هم در کاشان این توفیق را داشتیم که بنده و همکاران از بعضی از جانبازان زیارت کردیم و خداوند برای همه آن‌ها عافیت و سلامت و همسرانشان عنایت بفرماید. 

مقام معظم رهبری از سال69 که آغاز رهبری ایشان بود بعد از رحلت حضرت امام، هر سال جدیدی را به‌عنوان یک سال با شعار برای مدیریت کشور تعیین کردند که امسال که سال98 است را "سال رونق تولید" معرفی کردند. اگر پژوهشگران در این عناوین 19 ساله‌ای که مقام معظم رهبری سال‌به‌سال تعین کرده توجه و تحقیق بکنند. اگر مسئولان و دولتمردان اهتمام می‌ورزیدند که این شعارهای سال به‌درستی و به‌طور کامل و جامع و صد در صد اجرا می‌شد امروز  انقلاب ما و ملت ما هیچ مشکلی نداشته‌اند. متأسفانه کوتاهی‌ها، نارسایی‌ها و عوامل مختلف باعث شده است که موتور محرک یک کشور با جایگاه و هدایت‌هایی که مقام معظم رهبری می‌کنند فاصله زیادی داریم. امیدواریم ان‌شاءالله این سال جاری جبران شود عقب‌افتادگی‌های  سال‌های گذشته.
مسئله دوم حادثه سیل در شمال و در جنوب کشور و آثار تخریب انسانی و مالی آن، ذائقه ملت و مسئولان را تلخ کرد. تفسیر و تحلیل حادثه سیل دوسویه است. جنبه اول جنبه آسمانی دارد، جنبه تکوینی، که نقش سرمایه آب و باران در حیات و عمران و توسعه کشاورزی و دامداری و صنعت از این زاویه باران عامل حیات و پیشرفت بشر است. اما از زاویه دیگر جنبه زمینی و بشری و مدیریت و صلاحیت و قدرت علمی و حق حسن بهره‌برداری و ذخیره‌سازی آب‌ها  توسط دولت‌ها و ملت‌ها نتوانستیم به نحو احسن از این سرمایه آسمانی و عرش خوب استفاده کنیم! در زمینه سقوط ساختمان‌ها، بناهای بزرگ و کوچک، این معلول ضعف سیاست‌ها و مدیریت سازمان‌های مهندسی در شهرها و روستاها و جاده‌ها و پل‌ها. امیدوارم متولیان و متصدیان نظام مهندسی کشور سیاست‌های مربوطه را طوری تنظیم نمایند که بناها در مقابل سیل‌های ویرانگر و زلزله‌های با ریشتر بالا مقاوم و استوار بمانند. ابعاد و آثار معنوی و اخلاقی سیل زمینه ظهور محبت و نو دوستی ملت بزرگ ایران را فراهم کرد. جای تقدیر و تشکر از فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (حفظه الله) که فرمان بسیج نیروهای مسلح را صادر کردند همچنین بسیج دولتمردان. حضور مؤثر نیروهای مسلح، دولت و وزرا، قوه مقننه و قوه قضاییه، همه ملت استان‌ها و شهرها به‌ویژه دارالمؤمنین کاشان که بحمدالله  یاری کردند و ایثار کردند و کمک‌های زیادی ارسال شده است.

   نکته دیگر جشن‌های نیمه شعبان است که شب نیمه شعبان عزیزان در فرهنگ مکتب اهل بیت توصیه شده است ک شب نیمه شعبان معادل شب قدر است و یک از اعمال شب نیمه شعبان احیاء به عبادت، نماز و دعا و مناجات است. من توصیه‌ام به برادران و خواهران این است که شب نیمه شعبان را به گذر در خیابان‌ها و محلات و کوچه‌ها مصرف نکنند، هیئت‌ها و روحانیون محترم ائمه جماعات برنامه‌ریزی داشته باشند که شب نیمه شعبان را احیاء کنیم به عبادت. البته هزینه‌هایی هم که در سال‌های گذشته بوده است توصیه ما این است که این هزینه‌ها تخصیص داده شود به پشتیبانی مناطق سیل‌زده.

سخن پایانی بنده با آقای ترامپ، رئیس‌جمهور ناشی و کودن و نادان آمریکا است که نزد همکاران خودش هم در کاخ سفید جایگاهی ندارد. آمریکا که خود تولید کننده و صادر کننده و پشتیبانی کننده تروریست در سطح بین‌الملل است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملت ایران را در لیست تروریست‌ها قرار داده است (مرگ بر آمریکای نمازگزاران). 

سپاه پاسداران یک نماد قانونی است که در قانون اساسی ما جزو نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است، پاسداران انقلاب و سپاه مولود انقلاب هستند. سپاه پاسداران مانند بقیه نیروهای مسلح بازوی مقتدر ولایت فقیه است. آقای ترامپ که خود  عامل خلق داعش در سوریه و عراق و افغانستان و اروپاست، کیست که نداند شما چه جنایتی را به بشریت در منطقه در این تاریخ چند ساله داشتید! آقای ترامپ مسئول حمله نظامی آل سعود و متحدانش به مردم مظلوم یمن و کشتار زنان و کودکان و حمله به مدرسه دخترانه این‌ها مسئولش کیست؟ این توسط شما انجام می‌شود یا توسط سپاه پاسداران؟! پاسداران انقلاب  مورد حمایت همه ملت ایران، حوزه‌های علمیه، دانشگاهیان، روحانیت، اصناف و اقشار، حافظان و مدافعان اسلام و انقلاب اسلامی هستند(تکبیر نمازگزاران).

به نص صریح قرآن همه مسلمان وظیفه دارند که از اسلام دفاع کنند:" اعدوا ما استطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عدوالله و عدوکم" خداوند در این آیه فرمان صادر کرده است که مسلمان‌ها برای رویارویی و مقابله و دفاع در برابر تهاجم دشمنان اسلام خودتان را مجهز کنید.

سخن پایانی من هشدار است به آقای ترامپ؛ آقای ترامپ بدان، آینده و سرنوشت بدی در انتظار توست. سرنوشت آینده تو مانند سرنوشت بنی‌امیه و تجربه طبس برای شما کافی است که افسران و درجه‌داران و خلبان‌های شما، هلی‌کوپتر شما در طبس در آتش قهر الهی سوخت، این تجربه برای شما کافی است.

امیدواریم ان‌شاءالله با تبعیت از هدایت الهی و تدبیر مقام معظم رهبری  وحدت ملی ما تحت ولایت فقیه منسجم‌تر، مقاوم‌تر  و تمام توطئه‌های دشمنان به خودشان بازگردد(تکبیر نمازگزاران). 
" اللهم صل علی محمد و آل محمد" 
پروردگارا: اسلام و مسلمین قوت و عزت و نصرت عطا بفرما؛
 دشمنان اسلام،صهیونیست آل سعود،آل نهیان، نابود و خوار بگردان.
مقام معظم رهبری ؛مراجع بزرگوار تقلید،حوزه‌های علمیه، دانشگاهیان ما؛ ملت و میهن و مرزهای ما، نوامیس و جوانان  عزیز ما، نیروهای مسلح مقتدر  ما را از توطئه‌های دشمنان محافظت بفرما؛

إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَإِيتَاء ذِي الْقُرْبَى وَيَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَالْبَغْيِ يَعِظُكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
إنا أعطيناك الكوثر٭ فصل لربك و انحر٭ إن شانئك هو الابتر
صدق الله العلي العظيم
برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.