/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
تاریخ ارسال:۱۳۹۷ جمعه ۲ شهريور
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حجت الاسلام والمسلمین اسلامی تبار امام جمعه موقت کاشان به تاریخ دوم شهریور ۱۳۹۷ نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حجت الاسلام والمسلمین اسلامی تبار امام جمعه موقت کاشان به تاریخ دوم شهریور ۱۳۹۷
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
سلامٌ علیکم و رحمه الله
الحمدلله رب العالمين باري الخلائق أجمعين باعث الانبياء و المرسلين ثم الصلاة و السلام علي النير الأعظم البشير النذير و السراج المنير سيدنا و نبينا أبي القاسم المصطفي محمد صلي الله عليه و آله الطيبين الطاهرين المعصومين الهداة المهديين سيما بقيه الله في الارضيين
اوصيکم و نفسي يا عبادالله بتقوي الله
خود و شما برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی و نظم در امور زندگی سفارش می‌کنم.
یکی از مسائلی که جزو مسلمات فرهنگ قرآن و دین است این است که انسان در صورتی ارزش پیدا می‌کند که بتواند خود را به مقام قرب الهی برساند. انسان سعادتمند از دیدگاه قرآن کسی است که مقرب الی الله باشد، دوست خدا باشد. اگر انسان نتواند خود را به مقام قرب الهی برساند هیچ ارزشی ندارد. انسان در این عالم همچون صفر است. اگر هزاران و میلیون‌ها صفر در کنار هم قرار بگیرند ارزشی ندارند مگر وقتی که متکی به یک شوند والا ارزشی ندارند. قطره آب اگر وصل به دریا نشود هیچ است، وقتی به دریا وصل شد ارزش و حیات و بقاء پیدا می‌کند. این از مسلمات قرآن است. از مسلمات دین مبین اسلام و همه ادیان الهی است. ولیکن بحث در این است که اگر انسان بخواهد قرب الی الله پیدا کند، به مقام قرب الهی برسد باید از چه راهی به این مقام برسد؟ شنیده شده است که بعضی این‌طور می‌گویند که راه‌های وصول الی الله به تعداد انسان‌ها است. یعنی هر انسانی با هر عقیده و وضعیتی که دارد می‌تواند خودش راهی به سوی خدا پیدا کند. یا به قول بعضی‌ها می‌گویند دلت پاک باشد، همین که دلت پاک باشد خدایی می‌شوی حالا نماز هم نخواندی، موی سرت هم پیدا بود، موسیقی گوش دادی، در خانه شراب خوردی، کارت به کار کسی نبود و دلت پاک باشد کفایت می‌کند. این حرف‌ها کاملاً اشتباه است. کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند یا جاهل هستند یا دشمن دانا هستند. خوب عنایت بفرمایید؛ از نظر مکتب قرآن تنها راه رسیدن به مقام قرب الهی همان چیزی است که خداوند در قرآن فرموده است: ایمان و عمل صالح. خداوند مکرر در قرآن این مطلب را بیان فرموده است؛ به عبارات مختلف. «اِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصّالحاتِ». «مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً». هر کس عمل صالح انجام دهد در حالی که مؤمن هم باشد، مؤمن یعنی چه؟ یعنی اعتقادات صحیح داشته باشد. اعتقادات باید صحیح باشد. اعمال هم باید صحیح باشد. یعنی در کنارش گناه هم نباشد، نه اینکه شما عمل خوبی انجام دهید در کنارش هم گناهی انجام دهی. خیر این‌طور نیست. پس از نظر فرهنگ قرآن تنها راه وصول به مقام قرب الهی اعتقادات صحیح و اعمال صحیح است. عمل صالح چه عملی است و چه شرایطی دارد؛ آن بحث مفصلی است.
چون که ما در ایام دهه ولایت هستیم در ارتباط با همین مطلب روایتی را به این مناسبت از مولای متقیان آقا امیرالمؤمنین علیه‌السلام عرض می‌کنیم که آن حضرت فرمودند: «اَسعَدُ النّاسِ مَن عَرَفَ فَضلَنا» تمام این آیات «مَنْ عَمِلَ صَالِحًا» و یا «اِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصّالحاتِ» در این روایت گنجانده شده است. فرمودند: «اَسعَدُ النّاسِ مَن عَرَفَ فَضلَنا» البته اینکه امام می‌فرماید باسعادت‌ترین نه اینکه اگر کسی راه دیگری را برود باسعادت است، حضرت برای تأکید می‌فرمایند؛ والا در راه‌های دیگر سعادت نیست. تنها راه سعادت این است. «اَسعَدُ النّاسِ مَن عَرَفَ فَضلَنا» یعنی یکی از مهم‌ترین نمونه‌های اعتقادات صحیح اعتقاد به ولایت اهل بیت است. کسی که معتقد به ولایت دوازده معصوم نباشد اعتقاداتش مشکل دارد و درست نیست و در روز قیامت گرفتار است. «اَسعَدُ النّاسِ مَن عَرَفَ فَضلَنا» فضائل ما را بشناسد. تعبیر بنده این است که امام شناس باشد.
«وَ تَقَرَّبَ اِلَی اللّهِ بِنا» یعنی ما را وسیله تقرب الی الله قرار دهد. اگر می‌خواهد مقرب الی الله شود باید از طریقی که ما معین می‌کنیم برود، دنباله‌روی از ما کند. همان‌طور که در دعای توسل می‌خوانیم: «فَاِنَّکُم وَسیلِتی اِلَی اللّهِ وَ بِحُبِّکُم وَ بِحُبِّکُم وَ بِقُربِکُم اَرجوُ نَجاةً مِنَ اللّهِ»
«وَ اَخلَصَ حُبَّنَا» خالصانه ما را دوست داشته باشد. چرا می‌فرماید خالصانه؟ چون دوستی اگر خالص باشد به دنبال آن اطاعت هم هست. لذا حضرت به دنبالش می‌فرماید »وَ عَمِلَ بِما اِلَیهِ نَدبَنا، وَانتَهی عَمّا عَنه نَهیَنا» به دستورات ما هم عمل کند. آنچه امر می‌کنیم انجام دهد و آنچه نهی می‌کنیم از آن دوری کند. سپس می‌فرماید: «فَذاکَ مِنّا» این از ما است. روز قیامت هر کسی را که امیرالمؤمنین علیه‌السلام بفرماید این از ما است اهل نجات است. برادران 
عزیز «علیٌ قسیم النار و الجنه». هر کسی که امیرالمؤمنین علیه‌السلام بفرماید از ما است خلاص است. هر کسی را که بفرماید از ما نیست اول گرفتاری‌اش است. مسائل قیامت را شوخی نگیریم. باید کاری کنیم که ان‌شاءالله روز قیامت امیرالمؤمنین و اهل بیت علیهم‌السلام بفرمایند این آقا از ما است. در چه صورتی؟ 1- اعتقاد صحیح و اعتقاد به ولایت 2- محبت خالصانه 3- اطاعت.
«فَذاکَ مِنّا وَ هُوَ فی دارِ المُقامَةِ مَعنا» این از ما است و در بهشت هم با ما خواهد بود. بنابراین عزیزان گول نخوریم. کسانی که آن حرف‌ها را می‌زنند یا خود نادان هستند و یا دشمن دانا هستند. تنها راه رسیدن به قرب الهی اعتقادات صحیح و عمل صالح است که از جمله آن اعتقادات ولایت و اعتقاد به امامت دوازده امام معصوم و در رأس آن‌ها مولای متقیان مولی‌الموحدین آقا امیرالمؤمنین علیه‌السلام است.
خداوند ان‌شاءالله همه ما را از بهترین شیعیان امیرالمؤمنین علیه‌السلام قرار بدهد.
اللهم صلی علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلاً وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلاً
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد٭ الله الصمد٭ لم يلد و لم يولد٭ و لم يکن له کفواً أحد * صدق الله العلي العظيم  


بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله رب العالمين نحمده و نستعينه و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله، اللهم صل علي محمد عبدک و رسولك و خيرتک من خلقک و صل علي اميرالمؤمنين، وصي رسول رب العالمين و صل علي فاطمه الزهرا سيده نساء العالمين و صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب أهل الجنه و علي علي بن الحسين و محمد بن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمد بن علي و علي بن محمد و الحسن بن علي و الخلف الصالح القائم المنتظر المهدي حججك علي عبادك و خلفائك في ارضك.
عبادالله اوصيکم و نفسي بتقوي الله
بار دیگر خود و شما برادران عزیز و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی و نظم در زندگی، که نظم زندگی خودش از مصادیق تقوا است سفارش می‌کنم. اگر کسی در زندگی‌اش، چه در زندگی خانوادگی، چه در عرصه‌های اقتصادی و سایر عرصه‌ها نظم داشته باشد ولو خیلی با تقوا باشد، تقوایش ناقص است. مثل مسئله نظافت؛ «النظافة من الإيمان» اگر شما خیلی مؤمن باشید، بالاترین ایمان را هم داشته باشید اما انسان نظافت نداشته باشد، تمیز نباشد، مرتب نباشد، ایمانش ناقص است. «و نظم امركم».
در خطبه دوم به چند مناسبت اشاره می‌کنیم:
اولاً امروز مصادف است با دوم شهریور ماه سالروز شهادت روحانی شهید سید علی اندرزگو؛ در دوم شهریور هزار و سیصد و پنجاه‌وهفت که آن زمان مصادف بود با نوزدهم ماه مبارک رمضان. این روحانی شهید سال‌ها با طاغوت مبارزه کرد و آن‌ها هم خیلی تلاش کردند او را دستگیر کنند اما موفق نشدند تا اینکه در این تاریخ در یک درگیری آن بزرگوار به شهادت رسید. شهید سید علی اندرزگو رحمت الله علیه.
روز گذشته هم مصادف بود با روز شهادت شهید سید اسدالله لاجوردی در سال هزار و سیصد و هفتاد و هفت که به دست منافقین به شهادت رسید. این سید بزرگوار؛ در کلمه بزرگوارش من خیلی اصرار دارم. سید بزرگوار، شخصیتی که هم دادستان بود و هم بعد از آن رئیس سازمان زندان‌های کشور بود. یک مدیر انقلابی، شجاع، قوی، ساده‌زیست، مردمی، به دور از اشرافی گری، قاطع، باصلابت، با بصیرت، با تقوا. امروز جای خالی این عزیز بسیار احساس می‌شود. جامعه ما تشنه چنین عزیزانی است. با دوچرخه به محل کار می‌رفت و یک روز پسرش در دادستانی ناهار خورده بود ایشان پول ناهار را به دادستانی واریز می‌کند. ناهاری که پسرش در دادستانی خورده بود و چون عضو و کارمند آنجا نبود، کار شخصی داشته و چون پدرش دادستان بوده ناهار را آنجا خورده بود و پدر هم پول ناهار را به بیت‌المال واریز کرده بود. 
همچنین امروز مصادف است با روز اول هفته دولت؛ هفته دولت به مناسبت هشت شهریور روز شهادت شهیدان رجایی و باهنر. دو مدیر مکتبی، مردمی، ولایی، ساده‌زیست، رنج دیده، با بصیرت، فعال، جهادی. بنده چند جمله‌ای را در این زمینه می‌خواهم عرض کنم. در ارتباط با بحث دولت و مسائل فعلی که در بحث اقتصادی در جامعه هست. البته ما به پیروی از رهبر معظم انقلاب که فرمودند ما از دولت حمایت می‌کنیم؛ این نکته اول. در عین حال مقام معظم رهبری اشکالات را هم بیان می‌کردند. اگر عزیزان در آن سخنرانی که آقا چند روز پیش داشتند دقت کرده باشند آقا فرمودند ما از دولت حمایت می‌کنیم در عین حال نقاط ضعف را هم بیان کردند.
حمایت کردن معنایش چشم بستن به روی حقایق نیست. اگر کسی پیوسته از شما حمایت کرد و هر کاری کردید تأیید کرد بدانید او اهل نفاق است.این روایت است که می‌فرماید «كثرة الوفاق نِفَاق» کسی که هر کاری می‌کنی  می‌گوید آفرین، یک نوع نفاق است. حامی واقعی کسی است که انسان را کمک و یاری کند، کار خوبی کردی تأیید کند و اشتباهی کردی تذکر دهد. این یک حامی واقعی است. پس ما از دولت حمایت می‌کنیم چون آقا فرمود حمایت می‌کنیم. ما با دولت جنگ خصوصی و حزبی و خطی نداریم. هر کس به مردم خدمت کند، به آرمان‌های انقلاب وفادار باشد، به آرمان‌های شهدا، به فرهنگ خدمت کند ما مخلص او هم هستیم. پس نکته اول این است که در این شرایط سخت هر کس توان کمک به دولت را دارد باید از دولت حمایت کند و کمک کند، کمک واقعی، همان‌طور که آقا فرمود. 
نکته دوم اینکه اگر مشکلات اقتصادی کشور را ریشه‌یابی کنیم محصول عملکرد این دولت و آن دولت نیست. بلکه نتیجه یک عواملی است که از قبل بوده که یکی از آن‌ها اقتصاد نفتی است، یکی از آن‌ها اقتصاد دولتی است، که مقام معظم رهبری از همان دوران ریاست جمهوری این مطالب را تذکر می‌دادند. ولی چون آن زمان ایشان رئیس‌جمهور بود و ریاست جمهوری در آن دوره یک مقام تشریفاتی بود. کارگزار اصلی نخست‌وزیر بود، اتفاقاً نخست‌وزیر آن دوره و هیئت دولت آن دوره هم کسانی بودند که اعتقاد به اقتصاد دولتی بود. یعنی همه چیز دست دولت باشد و این یک اشتباه است. اقتصاد باید دست مردم باشد. یعنی بخش خصوصی. کار را آن‌ها انجام دهند دولت هم حمایت و نظارت و راهنمایی و کمک کند و زمینه رقابت فراهم کند، زمینه صادرات را فراهم کند. 
آن روز هم آقا خیلی تلاش کرد، به قول آقا که فرمود من یک‌زمانی در جلسه‌ای به مسئولان گفتم وابستگی کشور را به نفت قطع کنید. عین عبارت ایشان این است؛ ایشان فرمود در آن جلسه بعضی‌ها به من خندیدند. چوبش را امروز ملت می‌خورند که وابسته به چند دلار پول نفت هستیم و دشمن هم هر روز می‌خواهد نفت را ارزان می‌کند، گران می‌کند، نفت را می‌خرد، نفت را نمی‌خرد؛ الان هم به دنبال این است که کاری کند تا به‌طورکلی کسی از ما نفت نخرد. مسئولین ما هم گفتند که اگر قرار باشد ما نفت نفروشیم هیچ کس نخواهد فروخت. قطره‌ای نفت از تنگه هرمز عبور نخواهد کرد. این هم یک نکته.
نکته دیگری که می‌خواهم عرض کنم، پیشرفت یک کشور در سایه عواملی است، یکی از آن عوامل داشتن مدیریت قوی است. مدیریتی خلاق، شجاع، جهادی، با استعداد و فعال و آینده‌نگر. خوب به عرایض بنده عنایت فرمایید. یکی از مسائل مهم در زندگی حتی شخصی انسان مسئله‌اینده‌نگری است که انسان بتواند مسائل آینده را پیش‌بینی کند و از قبل زمینه را فراهم کند یا کاری کند که در آینده مشکلاتی پیش نیاید یعنی علاج پیش از واقعه و یا اینکه زمینه را به گونه‌ای فراهم کند که اگر مشکلی پیش آمد بتواند مدیریت بحران کند. من یک نمونه را عرض می‌کنم. برادران عزیز امروز امنیت کشور به‌واسطه همین مسئله‌ای است که در وجود مقام معظم رهبری است. بعد از پایان جنگ عده‌ای از مسئولان خواستند در مسائل نظامی بروند با کشورهای خارجی قرارداد ببندند و مسائل نظامی تهیه کنند. آقا فرموده بود به هیچ وجه؛ اصلاً اجازه نداده بود و فرموده بودند هر طور هست باید خودتان باید تهیه کنید. این شد که جوانان ما با آن استعدادهای خلاقی که داشتند همچون شهید تهرانی مقدم که معروف شده است به پدر موشکی ایران رفتند به دنبال اینکه روی پای خودشان بایستند و نتیجه این شد که امروز می‌بینید. چرا آقا با قاطعیت می‌فرماید جنگ نخواهد شد؟ این نتیجه تدبیر خود آقا است. آینده‌نگری که آقا می‌دانست دشمن با را به وسیله جنگ تهدید خواهد کرد. کاری کرده است که امروز دشمن نمی‌تواند هیچ غلطی کند. اصلاً هوای جنگ در سر ندارد. اگر هم حرفی می‌زند از روی درماندگی است و کاری نمی‌تواند بکند. می‌داند اگر یکی بزند ده تا خواهد خورد. (تکبیر نمازگزاران)
این را مطمئن باشید که ما شروع کننده جنگ نخواهیم بود. آقا هم مکرر فرموده است. درست هم همین است ولی بدانید اگر جنگی در بگیرد آخرین جنگ خواهد بود. دیگر نه رژیم صهیونیستی در کار خواهد بود نه ناوهای پوسیده آمریکا در خلیج‌فارس. آن‌ها این را می‌دانند. امروز ایران ده مرتبه جلوتر از کشورهای منطقه در امور نظامی است. ده درجه جلوتر است. نمونه‌اش همین هواپیمایی بود که دو سه روز پیش رونمایی شد. اولین جنگنده بومی کشور. برادران عزیز، دنیا روی این‌ها حساب می‌کند؛ ما راحت از این‌ها می‌گذریم. دنیا روی این‌ها حساب می‌کند؛ این هواپیمایی که تازگی با امکانات بسیار پیشرفته بومی تولید شده است تاره اول راه است. این مثل موشک‌هایی است که ما روزهای اول تولید کردیم و حالا به اینجا رسیده‌ایم. ما از روسیه یک سامانه موشکی S300 خریده‌ایم که در دنیا خیلی مهم است ولی امروز سامانه موشکی ما بسیار بهتر از سامانه موشکی S300 است. این‌ها نتیجه یک آینده‌نگری است که مقام معظم رهبری داشت.
مسئولین نظام، سال‌ها پیش مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرد، البته عرض کردم آقا از همان زمان‌های ریاست جمهوری مطرح کرده بودند. اگر شما پیش‌بینی می‌کردید که در آینده دشمنی که از اول انقلاب محاصره اقتصادی کرده است زمانی می‌آید پا روی گلوی مردم خواهد گذاشت چرا پیش‌بینی نکردید؟ چرا اقدام نکردید؟ اقدام چه بود؟ یک نمونه را عرض می‌کنم؛ اقدام این بود که آن روز مسئولین از همان پنج شش سال پیش یک فراخوان عمومی می‌دادند. کارشناسان اقتصادی جمع شوید ببینیم کشور به چه کالاهایی نیاز دارد. این کالاها را نیاز داریم؛ هر کس سرمایه‌دارد بیاورد، هر کس هم سرمایه ندارد ما در اختیارش می‌گذاریم. از بانک به او وام می‌دهیم منتهی با این شرایط وام را در اختیار شما قرار می‌دهیم با اقساط بلندمدت، سود کم. نمی‌دانم چرا این بانک‌ها این‌قدر سود می‌گیرند. شنیدم در کشورهای خارجی بانک‌ها این‌قدر سود نمی‌گیرند. سپس پیگیری و نظارت؛ دنبال کنیم آقایی که چند هزار میلیارد وام و پول گرفته‌ای برای تولید جنس؛ آقا چه کار کردی؟ تولید کردی یا نکردی؟ اگر تولید کرد باز هم کمکش می‌کنیم، زمینه صادرات و رقابت را مهیا می‌کنیم. اگر تخلف کرد محکم باید با او برخورد شود. ولی این کار متأسفانه نشد. بعضی‌ها آمدند و وام‌های چند میلیاردی گرفتند به نام اشتغال‌زایی ولی اشتغال‌زایی که نشد هیچ قسط‌های وام هم پرداخت نشد.
لذا امروز مملکت دچار این مشکلات شده است. ما در کشورمان تعداد زیادی شرکت تولید فرش داریم؛ از جمله در کاشان. خودتان می‌بینید. شرکت‌های تولید فرش نیاز به الیاف دارند، یعنی نخ. ما در ایران یک شرکت تولید نخ داریم. این‌طور که گفته شده است سی درصد نیاز داخلی تأمین می‌شود اما هفتاد درصد آن باید از خارج از کشور تأمین شود و در این تحریم وقتی آن ها نمی‌دهند یا بعضی‌ها وارد می‌کنند  احتکار می‌کنند این کارخانه‌دار التماس می‌کند که آقا این نخ را به من بدهید اما نمی‌دهند. اگر مسئولین از پنج شش سال پیش به فکر می‌افتادند که دو کارخانه از این زمینه ایجاد کنند این‌قدر مشکلات اقتصادی در این صنعت پیش نمی‌آمد.
نکته دیگری که می‌خواهم عرض کنم و بحثم را تمام کنم این است که برادران عزیز، دشمن خیلی ناامیدی را به مردم القاء می‌کند. می‌خواهد کاری کند که مردم از انقلاب و رهبر و دین ناامید شوند. این درست نیست و ما باید حواسمان جمع باشد. ما به بن‌بست نرسیده‌ایم که ناامید شویم. ما دچار گره کور نشده‌ایم. آقا در سخنرانی‌شان فرمودند من حمایت می‌کنم سپس فرمودند مسئولین درد مشخص است درمان هم مشخص است. یک چیزی این وسط باقی داریم؛ عمل نمی‌شود، اجرا نمی‌شود. ما که کمبود نقدینگی نداریم. ما در کشور خیلی سرمایه‌داریم، ما حتی نیاز به گردشگری هم نداریم. بنده اینجا علناً اعلام می‌کنم ما به مسئله گردشگری نیاز نداریم که این همه امروز سنگش را به سینه می‌زنند و گردشگران آن‌چنانی به کشور می‌آیند. کشورهایی که به دنبال گردشگری هستند نه نفت دارند، نه گاز دارند، نه سرمایه؛ هیچ چیزی ندارد. این مملکت پر از نفت است، پر از گاز است، پر از سرمایه است، پر از دلار است. در این سختی دو ماهه حدود هفده میلیارد دلار به متقاضیان دلار داده شد؛ که رفتند جنس وارد کردند و با آن قیمت‌ها فروختند و انبارها را پر کردند و احتکار کردند و هر روز هم تلویزیون نشان می‌دهد. ما نیاز به گردشگر نداریم. ما مخالف نیستیم. اما می‌خواهیم بگوییم نیازی به گردشگری هم نداریم. مملکت ما با برکت است. همه چیزی هست. درست مدیریت کنید خدا شاهد است که کار درست می‌شود. گره گوریده ای در این مملکت نیست. اگر درست انجام دهیم کار درست می‌شود. 
نکته دیگر اینکه دشمن خیلی تلاش می‌کند که به مردم تلقین کند که ای مردم تمام مدیران کشور فاسد شده‌اند. فساد در تمام دستگاه‌ها رسوخ پیدا کرده است. خیر این‌طور نیست. خیلی از مدیران ما خوب هستند. واقعاً خوب هستند. مدیران خوب، مؤمن، فعال، انقلابی و جهادی داریم. متأسفانه بعضی بد عمل می‌کنند باعث سوءاستفاده دشمن می‌شوند.
نکته پایانی عرض کنم؛ البته تشکر می‌کنم از جناب آقای فرماندار که اشاره فرمودند من هم برای تأکید عرض می‌کنم. مسئولین محترم، جناب آقای فرماندار، شورای محترم شهر، مردم خیلی راجع به مسئله بیکاری در مورد جوانانشان گله می‌کنند. اولاً شما عزیزان باید تلاش کنید که این مراکز تولیدی که الان هست نگه دارید و نگذارید که تعطیل شوند. این یک کار اورژانسی است. مواد اولیه را تأمین کنید. دوم اینکه بنشینید و فراخوان بدهید، همان فراخوانی که گفتم دولت بدهد در هر استانی هم اگر این کار انجام شود خیلی خوب است. فراخوان دهید کارشناسان اقتصادی در هر شهر ببیند در شهر زمینه چه نوع فعالیت‌های اقتصادی وجود دارد. چه کارخانه‌هایی می‌توان تأسیس کرد. الان سرمایه‌دار زیاد داریم. خیلی از اشخاص خوبی هستند که تهران هستند، این‌ها را دعوت کنید بیایند در خود کاشان مراکز تولیدی درست کنند، کمک کنید، اگر بانک می‌تواند به آن ها وام بدهد. شرایط را درست کنید. یک قدم اقتصادی در این شهر بردارید. مقداری بار بیکاری سبک شود. باور کنید من از مردم خجالت می‌کشم با اینکه طلبه‌ای هستم و کاری هم دستم نیست و کاری هم نکرده‌ام که مشکلی درست شود. شخص خودم را عرض می‌کنم. اما از مردم خجالت می‌کشم. بعضی وقت‌ها نمی‌خواهم از خانه بیرون بروم. یک کاری بکنید. بلکه ان‌شاءالله این مشکلات حل شود؛ قابل حل هم هست. ملت جنگ تحمیلی به آن سختی را پشت سر گذاشت. می‌شود از این مرحله بحران هم گذشت. مقداری باید تلاش کرد. البته در جریان مطالبی که آقای فرماندار برای پروژه‌هایی که افتتاح می‌شود نیستم ولی این نکته را چون از قبل در نظر گرفته بودم مطرح کنم را عرض کردم که تلاش کنید، کارشناسان اقتصادی که در شهر می‌توانند تأثیرگذار باشند؛ ببینید واقعاً چه کار اقتصادی می‌توان در این شهر انجام داد. چه کارخانه‌ها و برنامه‌هایی می‌توان پیاده‌سازی کرد. ان‌شاءالله خداوند عنایت فرماید این مشکل بیکاری در سطح شهر تا حدی تقلیل پیدا کند.
خیلی عذرخواهی می‌کنم امروز مقداری طول کشید.
خدایا به حق امام زمان علیه‌السلام مقام معظم رهبری را در پناه امام زمان محافظت بفرما؛
دشمنان اسلام، دشمنان انقلاب، دشمنان ملت ایران را خوار و ذلیل بفرما؛
خدایا مشکلات ملت ایران را برطرف بفرما؛
خدایا برای جوانان ما اسباب مسکن مناسب، شغل مناسب، ازدواج آسان مهیا بفرما؛
ارواح طیبه شهدا، روح با عظمت حضرت امام، شهیدان رجایی و باهنر، شهید اندرزگو، شهید لاجوردی و همه شهدایی که در راه خدا به شهادت رسیدند روحشان را با اهل بیت عصمت و طهارت محشور بفرما؛
همه ما را از شر فتنه‌های آخرالزمان حفظ بفرما؛
خدایا ما و ذریه ما را تا قیامت از صالحان قرار بده؛
خدایا قلب مقدس حضرت ولی عصر از همه ما راضی و خشنود بگردان.
اللهم صلی علي محمد و آل محمد
اللهم اغفر للمؤمنين والمؤمنات و المسلمين و المسلمات الاحياء منهم و الاموات
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
إنا أعطيناك الكوثر٭ فصل لربك و انحر٭ إن شانئك هو الابتر
صدق الله العلي العظيم
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.