/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۷ سه شنبه ۳ مهر
تاریخ ارسال:۱۳۹۶ جمعه ۷ مهر
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت الله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان به تاریخ 7 مهر ماه 1396 نماینده ولی فقیه در كاشان آمریكا و اسرائیل را پدر و مادر نامشروع داعش خواند و گفت: هدف آمریكا و اسرائیل در منطقه تكه تكه كردن و تجزیه كشورهای عراق، سوریه، ایران و افغانستان و سایر كشورهای اسلامی منطقه است.
بسم الله الرحمن الرحیم
درود و رحمت و رضوان واسعه پروردگار بر شما مردان و زنان مؤمن و موحد
الحمدالله نحمده و نؤمن به و نستعينه و نستهديه و نستغفره و نتوکل عليه و نثني عليه أحسن الثناء و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريک له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله، اللهم صل علي محمد و آل محمد صلوةً تامةً ناميةً زاکيةً ترفع بها درجتهم و تبين بها فضلهم.
اوصيکم و نفسي يا عبادالله بتقوي الله
برادران و خواهران مؤمن و موحد؛ خودم و شما را به تحصیل و توسعه و تقویت تقوای خدای سبحان سفارش می‌کنم.
یکی از آثار و دستاوردهای تقوا، توجه و اهمیت دادن به مسئله صله‌رحم است. اول حق‌الله است و بعد حق والدین و بعد از والدین حق ارحام است. خداوند تقریباً در ده جای قرآن مسئله صله‌رحم و اهمیت و آثار مثبت آن و منفی ترک صله‌رحم را بیان کرده است.
اولین آیه در سوره مبارکه نحل، آیه 90 است که خداوند متعال می‌فرماید: «إِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَ الْإِحْسانِ وَ إيتاءِ ذِي الْقُرْبي‏ وَ يَنْهي‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَرِ وَ الْبَغْيِ يَعِظُکُمْ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُونَ». عدل در روایات به توحید و احسان توصیف شده است؛ به نبوت و ولایت توصیف شده است. «إِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَ الْإِحْسانِ وَ إيتاءِ ذِي الْقُرْبي»‏. درجه اول معرفت الله است، توحید است، بندگی خدا است. رتبه دوم پدر و مادر است. رتبه سوم ارحام است.
صله‌رحم آثار و برکات فراوانی دارد. شش موضوع در روایت در خصوص آثار و برکات صله‌رحم ذکر شده است:
1- یکی از آثار صله‌رحم طول عمر است. کسانی که رعایت حقوق ارحام را می‌کنند عمرشان طولانی است. اگر بنا است که سه سال دیگر از دنیا برود، این سه سال تبدیل به سی‌وسه سال می‌شود. اینکه عرض می‌کنم متن روایت است که بعداً ان‌شاءالله روایات را می‌خوانیم؛ و عکس آن هم هست؛ یعنی اگر کسی سی‌وسه سال از عمرش باقی مانده است و ترک صله‌رحم می‌کند آن سی‌وسه سال تبدیل به سه سال می‌شود؛ بنابراین سی سال بر عمر کسی که عامل صله‌رحم است افزوده می‌شود و آن کسی که تارک صله‌رحم است سی سال از عمرش کاسته می‌شود؛ بنابراین یکی از آثار و برکات و دستاوردهای صله‌رحم طول عمر است.
2- دومین اثر صله‌رحم گشایش روزی است. کسی که صله‌رحم می‌کند خداوند روزیِ او را زیاد می‌کند؛ و آن کسی که ترک صله‌رحم می‌کند روزی‌اش کاسته می‌شود.
3- در روایات آمده کسی که صله‌رحم می‌کند در هر نوبت پاداش و اجر سیصد شهید را به او می‌دهند. ببینید چه معامله و تجارت پر سودهی است. اجر و ثواب سیصد شهید؛ که یک شهیدش شبیه شهدای مدافع حرم شهید محسن حججی است؛ کسی که دنیا را به هم ریخت.
4- برای هر قدم که در راه صله‌رحم برمی‌دارد و تصمیم می‌گیرد که به خانه خواهر برود، خانه برادر برود، خانه پسر خواهر، خانه عمه، خانه دایی؛ هر قدمی که در مسیر برمی‌دارد خداوند چهل هزار حسنه در پرونده حسنات او ثبت می‌کند.
5- برای هر قدمی که برمی‌دارد چهل هزار گناه از سیئات او محو می‌شود.
6- انجام صله‌رحم برابر با عبادت صدسال است. کسی که صله‌رحم می‌کند ثواب صدسال عبادت در پرونده او نوشته می‌شود. ببینید چه تجارت سوددهی است.
شما گوشی را بردارید و با خواهر و برادر و دایی و عمو تماس بگیرید. احوالش را بپرسید. هزینه‌ای هم ندارد. یک تلفن است. بگویید من می‌خواستم به دیدن شما بیایم اما نرسیدم ان‌شاءالله آینده جبران می‌کنم.
در روایتی وجود مبارک آقا امیرالمؤمنین علیه‌السلام به یکی از اصحابش به نام نوف بکالی که از شاگردان و اصحاب ایشان بودند فرمود: «یا نُوفُ صِلْ رَحِمَکَ یَزیدُ فی عُمرِکَ» ای نوف صله‌رحم کن؛ خداوند عمر تو را زیاد می‌کند. این کلام معصوم است.
از وجود مبارک نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: «مَن سَرَّهُ أن يُبسَطَ لَهُ في رِزقِهِ، و يُنسَأ لَهُ في أجَلِهِ فَليَصِلْ رَحِمَهُ» هر کسی دوست دارد و خوشحال می‌شود از اینکه روزی‌اش افزایش پیدا کند و عمرش طولانی شود صله‌رحم کند.
در روایت دیگری فرمودند: مَنْ مَشي الي ذي قرابةٍ بنفسِهِ و مالِهِ؛ مستحب است هر کسی که به ارحامش سر می‌زند دست‌خالی نرود. مستحب است که انسان وقتی به دیدار مؤمنی می‌رود در حد تمکنش دست‌خالی نرود. حضرت فرمودند کسی که به سمت‌وسوی صله‌رحم می‌رود هم خودش می‌رود و هم چیزی را می‌برد. «بنفسِهِ و مالِهِ ليَصِلَ رَحِمَه أعطاهُ الله عزّ و جلّ اجرَ مِأة شهيدٍ». شما دوست دارید اجر شهادت به شما بدهند؟ اجر صد شهید را می‌دهند. هر کسی علاقه دارد در طومار اعمال و حسناتش اجر شهادت نوشته شود خیلی آسان است؛ خداوند کار آسانی را قرار داده و می‌فرماید صله‌رحم انجام دهد. «أعطاهُ الله عزّ و جلّ اجرَ مِأة شهيدٍ» پاداش صد شهید خواهد داشت. «و لَهُ بِكُلِّ خُطْوَةٍ»؛ هر قدمی که برمی‌دارد، هر گامی را که به سمت خانه ارحام برمی‌دارد «أَرْبَعُونَ أَلْفَ حَسَنَةٍ» چهل هزار حسنه در پرونده حسنات او ثبت می‌شود. «وَ مُحِيَ عَنْهُ أَرْبَعُونَ أَلْفَ سَيِّئَةٍ» چهل هزار حسنه برایش می‌نویسند و چهل هزار گناه هم پاک‌سازی می‌شود. «وَ یُرفِعَ لَهُ مِنَ الدَّرَجَاتِ مِثْلُ ذَلِكَ»؛ درجاتی مثل همین چهل هزار حسنات برای قائل می‌شوند. «وَ كَانَ كَأَنَّمَا عَبَدَ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ مِائَةَ سَنَةٍ صَابِراً مُحْتَسِباً». مثل این است که صدسال زندگی و عبادت خداوند را کرده است.
برادران و خواهران عزیز عزادار؛ شرایط زندگی و شرایط سیاسی و اجتماعی خانواده‌ها را از هم جدا کرده است. برادر با خواهر مسئله دارد، برادر با برادر مشکل دارد، با پدر، مادر، دایی، عمه؛ بعد هم فردا که یکی از آنان از دنیا می‌رود و فوت می‌کند در تشییع جنازه‌اش اظهار پشیمانی می‌کنند که چرا ما با هم خوب نبودیم، چرا با هم مهربان نبودیم. بنابراین همه وظیفه داریم رعایت حقوق ارحام را داشته باشیم.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد
اللهم عجل لوليك الفرج والنصر و العافية
اللهُمَّ اغْفِر لِلْمُؤمِنینَ وَ الْمُؤمَناتِ وَ الْمُسلِمینَ وَ الْمُسْلِماتِ
استغفرالله ربي و اتوب اليه
پروردگارا؛ گناهان ما را بیامرز؛
بارالها؛ ما و فرزندان و جوانان و جامعه و مردان و زنان و مدیران و مسئولان و کارگزاران ما را از متقیان حقیقی قرار بده؛
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد٭ الله الصمد٭ لم يلد و لم يولد٭ و لم يکن له کفواً أحد * صدق الله العلي العظيم


 ** ** **

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله الذي يؤمن الخائفين و ينجي الصالحين و يرفع المستضعفين و يضع المستکبرين و يهلک ملوکاً و يستخلف آخرين و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله اللهم صل علي محمد عبدک و رسولك و خيرتک من خلقک و حافظ سرّک و مبلغ رسالاتک و صل علي امیرالمؤمنین وصي رسول رب العالمين و صل علي فاطمه الزهرا سيده نساء العالمين و صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب أهل الجنه و علي علي بن الحسين و محمد بن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمد بن علي و علي بن محمد و الحسن بن علي و الخلف الصالح القائم المنتظر المهدي حججك علي عبادك و خلفائك 
في ارضك.
أعوذ بالله من شرور أنفسنا و من سيئات أعمالنا
عبادالله اوصيکم و نفسي بتقوي الله فانه امان من النار و مفتاح للجنة
و اما اهمّ مناسبت‌های ایام:
مهر ماه امسال آغاز سال تحصیلی نوجوانان و جوانان در آموزش‌وپرورش و آموزش عالی همراه شده است با ماه معرفت و جهاد، ماه محرم. ازاین‌جهت مناسبت‌ها به یکدیگر پیوند خورده است. هفته دفاع مقدس که مظهری است از کربلا و عاشورا. تعلیم و تعلم و تذهیب یکی از درس‌های مکتب کربلا و عاشورا است. عملیات ثامن‌الائمه و شکست حصر آبادان به فرمان حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه است. شهادت جمعی از سرداران رشید اسلام، سرلشکر فلاحی، سرلشکر کلاهدوز، سرلشکر سید موسی نامجو وزیر دفاع وقت، سرلشکر فکوری جانشین ستاد مشترک ارتش، سرلشکر جهان‌آرا فرمانده سپاه خرمشهر و آبادان و شهادت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید عبدالکریم هاشمی نژاد از شاگردان برجسته و مجاهد و مبارز حضرت امام که مصاحب با مقام معظم رهبری بودند توسط منافقین به شهادت رسید. درود و رحمت واسعه پروردگار به روان مطهر همه شهیدان.
آغاز سال تحصیلی 97-96 را باید تبریک بگویم؛ هم به دانش آموزان و هم به دانشجویان و هم معلمان و دبیران و اساتید دانشگاه؛ و لازم است توصیه‌هایی را در اینجا عرض کنم:
اولین توصیه به دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز است که عزیزان فرصت نوجوانی و جوانی زودگذر است؛ از این فرصت دوران تحصیل علم و دانش و معرفت و تذهیب و اخلاق حداکثر استفاده را داشته باشید. تمام ظرفیت‌های موجود را برای رسیدن به بالاترین جایگاه علمی استفاده کنید. بحمدالله نوجوانان و جوانان ما در المپیادهای منطقه‌ای و علمی بین‌المللی درخشیده‌اند و امید آینده کشور و ملت و مقام معظم رهبری به شما نوجوانان و جوانان است. خوب درس بخوانید؛ باسواد و دانشمند شوید که نیازمند به کشورهای غربی و آمریکا و اروپا نباشیم.
توصیه‌ای هم به آموزگاران و دبیران دارم که اساتید بزرگوار هم در آموزش‌وپرورش و هم در دانشگاه‌ها تلاش کنید و جوانان را تشویق کنید، بنیه علمی و استخوان‌بندی علمی آنان را افزایش دهید که این نوجوانان و جوانان امانت‌های الهی هستند. امانت ملت ایران هستند که در اختیار شما آموزگاران و دبیران و اساتید است.
یک توصیه هم به پدران و مادران و اولیاء محترم دانش‌آموزان و دانشجویان دارم و آن این است که محیط خانواده و فضای منزل را به‌گونه‌ای مدیریت کنید که فرزندان بتوانند در خانه مطالعه کنند و درس بخوانند. فضا و کانون خانواده باید کانون مهر و محبت باشد. محیط خانواده باید آرام باشد. اگر خدای‌ناکرده در محیط خانواده دعوا و درگیری و بداخلاقی باشد بچه‌ها تحمل ندارند، اعصابشان خورد می‌شود و از خانه بیرون می‌روند. حالا کجا می‌روند معلوم نیست و آینده و عواقب بدی دارد.
توصیه دیگری به مسئولان و خیرین محترم که اقدامات مبارکی کرده‌اند و مدارس و دبیرستان‌ها را ساخته‌اند. توصیه این است که این کارها مبارک است منتهی جای یک چیز خالی است و آن این است که عده‌ای از نوجوانان و جوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان وضعیت مالی خوبی ندارند. به دلیل اینکه پدر نمی‌تواند هزینه تحصیل دانشگاه یا حتی دبیرستان را فراهم کند این جوان و نوجوان ترک تحصیل می‌کند و این یک ضایعه برای جامعه است. خیّران محترمی که اقدام می‌کنند و مدارس می‌سازند صندوقی را هم برای کمک مالی به دانش‌آموزان و دانشجویانی که توان مالی تحصیل را ندارند اختصاص بدهند.

و اما حوادث سیاسی منطقه:
اسرائیل و آمریکا که پدر و مادر نامشروع پدیدآورنده داعش هستند خواستشان این بود که کشورهای اسلامی منطقه یعنی عراق و سوریه و افغانستان و سایر کشورهای اسلامی منطقه و حتی ایران را تجزیه کنند و راهش هم این بود که گروهی به نام داعش تولید کردند و با پشتیبانی‌های مالی و نظامی حمایت کردند. اما بحمدالله به برکت تفکر توحیدی کربلا و عاشورا فرزندان اسلام با هدایت و رهبری مرجعیت شیعه و رهبری مقام معظم رهبری فرهنگ جهاد و مجاهدت عاشورا در منطقه پیاده کردند و سفره داعش در حال جمع شدن است. (تکبیر نمازگزاران)
تحلیل تحلیل‌گران غربی این است که ایران، اسرائیل و آمریکا را در سوریه و عراق محکوم به شکست کرده است. این برکت فرهنگ عاشورا است. از اینجا که شکست خوردند به سراغ یک طرح کهنه رفتند  و آن طرح تجزیه عراق  و خودمختاری کردستان عراق است. آقای مسعود بارزانی را که رهبر کردهای کردستان عراق است تحریک کردند که شما بیایید یک کشور مستقل تأسیس کنید. هفته گذشته هم روز انتخابات و رأی‌گیری بود. علیرغم اینکه همه مسئولان منطقه‌ای و بین‌المللی مخالف با این رفراندوم و رأی‌گیری بودند اما برگزار کردند و این تحریک اسرائیل و آمریکا است.
مشاور آقای مسعود بارزانی در یک مصاحبه گفته است که "چشم ما به حمایت اسرائیل دوخته شده است". خوب دقت بفرمایید. "لازم است اسرائیل به حمایت از کردها ادامه دهد". "ما به دنبال کسب حمایت ملت و دولت یهود هستیم". کسانی که در یک کشور اسلامی زندگی می‌کنند چشم امیدشان به اسرائیل است. "به دنبال تشکیل یک کشور سکولار؛ سکولار یعنی لامذهب و بی‌دین؛ اسرائیل جواهر خاورمیانه است". این دیدگاه آقایان در کردستان عراق است.
خداوند سبحان برای پاسداری از مکتب توحید و کلمه لا إله إلا الله محمد رسول الله با قلم تکوین مسئله عاشورا و کربلا را در نظام مهندسی عالم ملاحظه و تصویب کرده است. خدای متعال حسین علیه‌السلام را آفرید تا در کربلا تفکر و منش مقابله با توطئه‌های مستکبران تاریخ را به بشریت بیاموزد. 
امروز ملت ما با الهام از روش و سیاست آقا اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در کربلا و روز عاشورا راه مبارزه و مقابله با استکبار جهانی را آموخته است. شما ملاحظه بفرمایید یک نفر از جوانان این مکتب به نام شهید محسن حججی چه زلزله‌ای را در منطقه به راه انداخت. یک‌تنه کار هزاران سپاهی را انجام داد. این کار فرهنگ عاشورا است. 
امروز ما ثمرات و برکات فرهنگ توحیدی عاشورا را آشکارا در جهان مشاهده می‌کنیم. شهید بزرگوار محسن حججی و دیگر شهدای مدافع حرم را در زمان خود مشاهده می‌کنیم. شهید محسن حججی یک‌تنه و مردانه به جنگ استکبار می‌رود و جهان را می‌لرزاند. قریب به پنجاه روز است که رسانه‌های کلامی و تصویری و مکتوب همه دل‌ها و قلم‌ها و زبان‌ها به یاد محسن شهید سخن می‌گویند.
در روز عاشورا هنگامی که آقا اباعبدالله الحسین علیه‌السلام از خیمه بیرون آمد دیدند که نه اکبری هست نه قاسمی هست نه بُریری هست و نه زُهیری است تنهای تنها بود. اینجا بود که فرمودند «هل من ناصر ينصرني». اینجا یک سؤال مطرح است. این سؤال را شما جواب دهید. در کربلا امام که رقیب سپاه یزید بود و اصحاب امام حسین علیه‌السلام هم همه شهید شده بودند. کسی جز زن‌ها و بچه‌ها باقی نمانده بودند. فلسفه و پیام اینکه امام حسین فرمود «هل من ناصر ينصرني» چیست؟ این کلام امام چه فایده‌ای داشت؟ برای چه منظور امام حسین علیه‌السلام این را فرمودند؟ آنجا که کسی نبود تا امام را یاری کنند. یاران همه شهید شده بودند. این چه سری است؟ فلسفه و سر این «هل من ناصر ينصرني» چیست؟ این پیام برای آیندگان بود. نظام تکوین، پیام امام حسین را در دل خودش ضبط کند و این روزها پیام امام حسین علیه‌السلام به کار افتاده است. در جمعه اول محرم قیام شیرخوارگان را در سراسر کشورهای اسلامی داشتیم. قیام جوانان احلی من العسل به پیروی از قاسم ابن الحسن. جوانان به پیروی از علی اکبر (ع). این پیام امروز عرصه عمل قرار گرفته است.
شما ملاحظه می‌فرمایید این مراسمی که چند روز است در حال انجام است تشییع جنازه شهید محسن حججی در تهران از میدان امام حسین (ع) تا میدان شهدا؛ چه عظمتی بر پاشد. در مشهد و اصفهان و نجف‌آباد هم همین‌طور. انسان‌ها کیلومترها در این هوای گرم آمده بودند برای تشییع جنازه. این‌ها پیام دارد. این‌ها یاران امام حسین هستند. این جمعیت‌هایی که در تهران و مشهد و اصفهان و نجف‌آباد و سایر شهرها آمدند پاسخ به ندای «هل من ناصر ينصرني» امام حسین علیه‌السلام است. امروز این پیام به نسل‌ها منتقل شده است و کربلا و عاشورا در حال پیشرفت و عبور از مرزهای کشورهای اسلامی است و کربلا آینده جهان را فتح خواهد کرد. (تکبیر نمازگزاران)
مانور و کنگره جهانی اربعین و عاشورا در حال جهانی شدن است. ملت‌های غیرمسلمان هم پیام عاشورا و کربلا را دریافت می‌کنند. در این مراسم‌هایی که این چند روز از سیما پخش می‌شد علی کوچک فرزند شهید محسن را دیدید که در آغوش مادر یا خانواده بود. هرگاه او را رها می‌کردند فوراً بالای سر جنازه پدر می‌ایستاد. او چه می‌خواهد بگوید. انگار در فطرت و وجودش این معنا تزریق شده است. می‌خواهد به خدا عرض کند خدایا من از دنیا همین پدر را داشتم که او را هم در راه شما دادم. همان‌طور که در روز عاشورا امام حسین علیه‌السلام فرمود خواهرم زینب جان، علی‌اصغر را بیاور تا با او وداع کنم. حضرت زینب قنداق علی‌اصغر را آورد و تقدیم برادر کرد. آقا امام حسین با طفلش وداع می‌کند. لب‌هایش را روی صورت علی‌اصغر گذاشت تا او را ببوسد؛ ناگهان تیر سه شعبه‌ای آمد و گلوی نازک و ظریف و لطیف علی‌اصغر را هدف قرار داد. آقا امام حسین دست مبارکشان را از خون‌ها پر کردند و به آسمان ریختند. فرمودند پروردگارا این حسنه را آل محمد قبول کن.
«السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ»
«اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ»
اللهم صلی علي محمد و آل محمد
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلاً وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلاً
أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِي لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ ذُو الْجَلاَلِ وَ الْإِكْرَامِ‏
وَ هُوَ الَّذي يُنَزِّلُ الْغَيْثَ مِنْ بَعْدِ ما قَنَطُوا وَ يَنْشُرُ رَحْمَتَهُ وَ هُوَ الْوَلِيُّ الْحَميدُ
پروردگارا؛ اسلام و مسلمین قوت و عزت و نصرت عطا بفرما؛
پروردگارا؛ دشمنان اسلام، استکبار جهانی، صهیونیست جهانی، آل سعود، آل نهیان و آل خلیفه را باقدرت قاهره خودت هر چه سریع‌تر نابود و متلاشی بفرما؛
پروردگارا؛ مقام معظم رهبري را محافظت بفرما؛
پروردگارا؛ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، ملت، ميهن، مرزها، مراجع بزرگوار تقليد، حوزه‌های علميه، دانشگاهيان، جوانان، نواميس و نیروهای مسلح مقتدر ما را از توطئه‌های دشمنان محافظت بفرما؛
إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَإِيتَاء ذِي الْقُرْبَى وَيَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَالْبَغْيِ يَعِظُكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
إنا أعطيناك الكوثر٭ فصل لربك و انحر٭ إن شانئك هو الابتر
صدق الله العلي العظيم
والسلام علیکم و رحمة الله

مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.