/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۳۹۷ سه شنبه ۳ مهر
تاریخ ارسال:۱۳۹۶ جمعه ۱۴ مهر
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت‌الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان به تاریخ 14/7/1396 نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حضرت آیت‌الله نمازی نماینده محترم مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان به تاریخ 14/7/1396
بسم الله الرحمن الرحیم
درود و رحمت و رضوان واسعه پروردگار بر شما مردان و زنان مؤمن و موحد
الحمدالله نحمده و نؤمن به و نستعينه و نستهديه و نستغفره و نتوکل عليه و نثني عليه أحسن الثناء و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريک له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله، اللهم صل علي محمد و آل محمد صلوةً تامةً ناميةً زاکيةً ترفع بها درجتهم و تبين بها فضلهم.
اوصيکم و نفسي يا عبادالله بتقوي الله
برادران و خواهران مؤمن و موحد؛ خودم و شما را به تحصیل و توسعه و تقویت تقوای خدای سبحان سفارش می‌کنم.
یکی از آثار و برکات و دستاوردهای تقوا، اهتمام عالی به صله‌رحم است. یکی از گروه‌هایی که بر عهده انسان حقوقی دارند و انسان باید آن حقوق را رعایت کند ارحام هستند. بعد از پدر و مادر ارحام؛ یعنی برادران، خواهران، عمه‌ها،دایی‌ها حتی در روایت دارد که تا چهل پشت این‌ها رحم حساب می‌شوند و خداوند در آیات قرآن در چند سوره تقریباً ده آیه اهمیت و ضرورت رعایت صله‌رحم را بیان کرده است.
یکی از آیات، آیه 21 در سوره رعد است که خداوند می‌فرماید: «وَالَّذِينَ يَصِلُونَ مَآ أَمَرَ اللَّهُ بِهِ أَن يُوصَلَ وَيَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ وَ يَخَافُونَ سُوءَ الْحِسَابِ».
خداوند در این آیه چند موضوع را مورد توجه قرار داده است. می‌فرماید یکی از نشانه‌های صاحبان عقل و اولوالألباب، کسانی که عقل و فکرشان کار می‌کند این است که صله‌رحم را انجام می‌دهند؛ مراقب رعایت حقوق خانواده و بستگان و ارحام هستند. می‌فرماید صاحبان عقل و اولوالألباب نشانه‌شان این است: 
1. «يَصِلُونَ مَآ أَمَرَ اللَّهُ بِهِ أَن يُوصَلَ» آن چیزی را که خداوند دستور داده است رعایت کنند رعایت می‌کنند.
2. «وَيَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ» دارای موقعیت و مقام خشیت هستند؛ خشیت یعنی تواضع در برابر خدای سبحان که این از خصوصیات عالمان و عارفان است. «إِنَّمَا یخْشَی اللّه مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاءُ» انسان‌های عالم و عارف دارای مقام خشیت هستند.
3. «وَ يَخَافُونَ سُوءَ الْحِسَابِ» از روز قیامت و عالم برزخ و حساب‌وکتاب خائف هستند. خوف یکی از مقامات است. «وَ أَمَّا مَنْ خافَ مَقامَ رَبِّهِ وَ نَهَى النَّفْسَ عَنِ الْهَوى‌ فَإِنَّ الْجَنَّةَ هِيَ الْمَأْوى‌»
در ادامه آیه 21، خداوند در آیه 25 روی این مسئله تأکید می‌کند: «وَ الَّذينَ يَنْقُضُونَ عَهْدَ اللَّهِ مِنْ بَعْدِ ميثاقِهِ وَ يَقْطَعُونَ ما أَمَرَ اللَّهُ بِهِ أَنْ يُوصَلَ وَ يُفْسِدُونَ فِي الْأَرْضِ أُولئِکَ لَهُمُ اللَّعْنَةُ وَ لَهُمْ سُوءُ الدَّارِ» کسانی که نقض عهد می‌کنند یعنی پیمانی را که با خدای خود بستند عهدشکنی می‌کنند و به آن تعهداتی که در برابر خدای خود و مؤمنین دارند عمل نمی‌کنند. «وَ الَّذينَ يَنْقُضُونَ عَهْدَ اللَّهِ مِنْ بَعْدِ ميثاقِهِ وَ يَقْطَعُونَ ما أَمَرَ اللَّهُ بِهِ أَنْ يُوصَلَ» آن چیزی را که خداوند دستور داده‌اند انجام بدهند که صله‌رحم باشد انجام نمی‌دهند. قطع رحم می‌کنند. و کسانی که مفسد فی‌الارض هستند و در زمین فساد می‌کنند؛ این سه گروه «أُولئِکَ لَهُمُ اللَّعْنَةُ وَ لَهُمْ سُوءُ الدَّارِ» این‌ها مورد لعن خداوند قرار می‌گیرند و عذاب آخرت را خواهند داشت.
بنابراین معلوم می‌شود که نقض عهد با خدا، قطع رحم و فساد روی زمین از گناهان کبیره است. چون گناهان بر دو قسم است؛ گناه صغیره و گناه کبیره. تعریف و تفاوت گناه کبیره با گناه صغیره در یک کلمه است و آن این است که گناه کبیره گناهانی است که خداوند صریحاً در قرآن وعده عذاب داده است. در اینجا خداوند می‌فرماید کسانی که قطع رحم می‌کنند «لَهُمُ اللَّعْنَةُ وَ لَهُمْ سُوءُ الدَّارِ».
در روایات هم به این مسئله توجه کامل شده است.
وجود مبارک نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند: «صلةُ الرَّحِمِ تُهَوِّنُ الحِسابَ و تَقِي مِيتَةَ السَّوءِ» صله‌رحم حساب‌وکتاب را در قبر و قیامت آسان می‌کند. کسانی که در دنیا صله‌رحم می‌کنند در قیامت حسابشان خیلی روشن است؛ خیلی راحت از گذرگاه‌ها و ایست و بازرسی‌هایی که در قیامت هست عبور می‌کنند. «صلةُ الرَّحِمِ تُهَوِّنُ الحِسابَ» هون یعنی آسان‌سازی؛ حساب را در قیامت آسان می‌کند. «و تَقِي مِيتَةَ السَّوءِ» نشانه اهل ایمان این است که موقع مرگ خیلی راحت جان می‌دهند؛ فرشته و ملک‌الموت با چهره نورانی و خیلی زیبا می‌آید و خیلی راحت مثل آب خوردن روح را از تن جدا می‌کند؛ اما کسانی که اهل گناهان کبیره به‌خصوص قطع رحم باشند جان دادن سختی دارند. شاید دیده و شنیده باشید که بعضی‌ها در موقع قبض روح خیلی راحت مثل خوابیدن چشم روی چشم می‌گذارد و به اطرافیان و ارحام و بستگان می‌گوید خداحافظ من رفتم؛ خیلی راحت. اهل تقوا این‌گونه هستند مثل خوابیدن است. اما کسانی که اهل گناه کبیره هستند جان می‌کنند به‌سختی روح از بدنشان جدا می‌شود که پیامبر می‌فرماید صله‌رحم هم حساب را آسان می‌کند و هم قبض روح را آسان می‌کند.
در روایت دیگری درباره برکات معنوی صله‌رحم می‌فرماید: «صِلَةُ الرَّحِمِ تَعمُرُ الدِّيارَ» صله‌رحم باعث آبادی شهرها می‌شود «وَ تَزيدُ فى الأعمارِ» صله‌رحم عمرها را زیاد می‌کند و عمرها بلند می‌شود. اگر عکس شود قطع رحم باعث ویرانی و کوتاهی عمر می‌شود.
وجود مبارک امیرالمؤمنین صلوة الله و سلامه عليه می‌فرمایند کسی از خدمت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم سوال کرد؛ قيلَ : يا نبيّ الله ، اَفِي المالِ حقًّ سويَ الزكاةِ ؟ آیا در مالی که داریم غیر از پرداخت زکات چیز دیگری هم هست که ما بپردازیم؟ می‌دانید که زکات یکی از واجبات مالیاتی است. در اسلام زکات واجب است البته با شرایطی که در کتب فقه توصیف و تعریف شده است. از پیامبر سوال می‌کند که غیر از زکات چیز دیگری هم باید از اموالمان پرداخت کنیم؟ پیامبر فرمودند نعم، بّرُّ الرَّحِمِ؛ یکی از چیزهایی که به مال انسان تعلق می‌گیرد نیکی کردن و رسیدگی به ارحام است. نعم ، بّرُّ الرَّحِمِ اِذا اَدبَرَتْ؛ گاهی رابطه رحم با شما خوب است و گاهی به هر دلیلی قطع شده است؛ بین خانواده اختلاف پیش آمده و قطع رحم کرده و می‌رود و برنمی‌گردد. پیامبر می‌فرماید اگر کسی از ارحام را دارید که قطع رحم کرده است شما با هدیه او را جذبش کنید و دل او را به دست بیاورید.  بّرُّ الرَّحِمِ اِذا اَدبَرَتْ وَصِلَةُ الجارِ المُسْلِمِ؛ رسیدگی به همسایه مسلمان، مراقبت از او، حل مشکلات او، محبت به همسایه؛ یکی از ذوی الحقوق در نگاه توحیدی ما رسیدگی و مراقبت و احترام و تکریم و رعایت حقوق همسایه است. سپس پیامبر فرمودند کسی که در حال سیری بخواند و همسایه‌اش گرسنه باشد ایمان نیاورده است. فَما اَقَّرَبي مَنْ باتَ شَبعانَ و جارُهُ المُسلِمُ جائعً؛ کسی شب سیر بخوابد ولی همسایه‌اش گرسنه است ایمان به من نیاورده است. سپس پیامبر فرمودند: «مازال جبریل یوصینی بالجار حتى ظنت أنه سیورثه» این‌قدر جبرئیل هنگامی‌که بر من نازل می‌شد درباره همسایه سفارش می‌کرد که من تصور می‌کردم یکی از گروه‌هایی که از انسان ارث می‌برد همسایه است.
بنابراین عزیزان، برادران و خواهران مؤمن و موحد، سلامت جامعه و خانواده، امنیت جامعه و خانواده در گرو احسان به ارحام است. احسان به ارحام رسیدگی و محبت کردن و به عیادت و دیدار هم دیگر رفتن است که باعث عمران و آبادی خانه و خانواده می‌شود.
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد
اللهم عجل لوليك الفرج والنصر و العافية
اللهُمَّ اغْفِر لِلْمُؤمِنینَ وَ الْمُؤمَناتِ وَ الْمُسلِمینَ وَ الْمُسْلِماتِ
استغفرالله ربي و اتوب اليه
پروردگارا؛ گناهان ما را بیامرز؛
بارالها؛ ما و فرزندان و جوانان و جامعه و مردان و زنان و مدیران و مسئولان و کارگزاران ما را از متقیان حقیقی قرار بده؛
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
قل هو الله أحد٭ الله الصمد٭ لم يلد و لم يولد٭ و لم يکن له کفواً أحد * صدق الله العلي العظيم


***

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله الذي يؤمن الخائفين و ينجي الصالحين و يرفع المستضعفين و يضع المستکبرين و يهلک ملوکاً و يستخلف آخرين و نشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له و نشهد أن محمداً عبده و رسوله اللهم صل علي محمد عبدک و رسولك و خيرتک من خلقک و حافظ سرّک و مبلغ رسالاتک و صل علي امیرالمؤمنین وصي رسول رب العالمين و صل علي فاطمه الزهرا سيده نساء العالمين و صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب أهل الجنه و علي علي بن الحسين و محمد بن علي و جعفر بن محمد و موسي بن جعفر و علي بن موسي و محمد بن علي و علي بن محمد و الحسن بن علي و الخلف الصالح القائم المنتظر المهدي حججك علي عبادك و خلفائك 
في ارضك.
أعوذ بالله من شرور أنفسنا و من سيئات أعمالنا
عبادالله اوصيکم و نفسي بتقوي الله فانه امان من النار و مفتاح للجنة
و اما اهمّ مناسبت‌های ایام:
یکشنبه گذشته مصادف با نهم مهر ماه روز ملی سالمندان بود که این روز را به خانواده‌هایی که افتخار و توفیق داشتن پدر و مادر و یا جد و جده پیر را دارند تبریک عرض می‌کنم.
وجود سالمندان در خانواده باعث نزول برکات و رحمت الهی و رفع بلا می‌شود. متأسفانه چیزی از فرهنگ غرب در جامعه ما نفوذ کرده است. غربی‌ها وقتی پدر و مادر پیر می‌شوند تحمل آنان را ندارد. به خانه سالمندان می‌برند و در آنجا نگهداری می‌شوند. از نگاه مکتب ما و مکتب توحیدی نگهداری و رسیدگی و مراقبت از پدر و مادر و یا جد و جدات پیر یک عبادت است، یک برکت است.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده‌اند: «اَلْبَرَكَةُ مَعَ اَكابِرِكُمْ» برکت شما در این است که شما مجاور و در سایه سالمندان خانواده زندگی کنید.
در بیان دیگری فرمودند: «الشَّیْخُ فِی أَهْلِهِ کَالنَّبِیِّ فِی أُمَّتِه» مرد پیر یا زن پیر در میان خانواده جایگاه و نقشش مانند نقش یک پیغمبر در امت خودش است. چطور یک پیامبر در امت خودش باعث هدایت جامعه می‌شود؛ پدر و مادر پیر دارای اندوخته‌ها و تجربه‌های فراوانی است. حلقه وصل است بین نسل گذشته و نسل موجود و نسل آینده. تجربه‌ها و دیدگاه‌ها و مطالب و مواعظ و نصایح زیادی در حافظه‌اش هست که گاهی یک کلمه آن گره زندگی را باز می‌کند.
امام صادق علیه‌السلام فرمودند: «مَنْ عَرَفَ فَضْلَ کبیرٍ لِسنّهِ فَوَقَّرَهُ، آمَنّهُ اللهُ تعالی مِن فَزَعِ یوم القیامه» کسی که مرد پیر یا زن پیری را تکریم کند به خاطر سن بالایش خداوند او را از خطر روز قیامت حفظ می‌کند. «آمَنّهُ اللهُ تعالی مِن فَزَعِ یوم القیامه» آن سختی‌ها و بحرانی که در روز قیامت هست و همه گرفتارند و به سمت‌وسوی پیدا کردن یک شفیع حرکت می‌کنند در آن روز کسانی که به پیران احترام می‌گذارند خداوند آنان را در سایه عرش الهی و محل امنی مراقبت می‌کند.
در روایت دیگری آقا امام باقر علیه‌السلام می‌فرماید خدای سبحان هرگاه که اراده کند جمعی را، شهری را، قومی را عذاب کند وقتی مشاهده می‌کند و می‌بیند که در آن شهر پیرمردها برای اقامه نماز به سمت مسجد حرکت می‌کنند و یا اینکه بچه‌ها و نوجوانان در حال آموزش و فراگیری علم هستند خداوند عذاب را متوقف می‌کند. به برکت اینکه پیرمردها به سراغ مسجد می‌روند و بچه‌ها به سراغ مکتب برای آموزش.

مناسبت بعدی سه‌شنبه گذشته دوازدهم محرم‌الحرام بنا بر یک قول سالروز شهادت امام سجاد سلام‌الله‌علیه بود. شهادت این امام مظلوم و بزرگوار را به همه شما برادران و خواهران تسلیت عرض می‌کنم.
زهری یکی از کارگزاران حکومت بنی امیه و حاکم یکی از شهرها بود. کسی را تنبیه می‌کند. در زیر تنبیه و شکنجه این فرد از دنیا می‌رود و فوت می‌کند. متواری می‌شود در کوهستان‌ها مخفی می‌شود. آقا امام سجاد علیه‌السلام متوجه می‌شود و به او پیام می‌دهد که بیا؛ بااینکه یزیدی بوده است. امام سجاد می‌فرماید نگران نباش و از رحمت خداوند مأیوس نشو. دیه کسی که کشته شده است برای خانواده‌اش بفرست و از شما صرف‌نظر می‌کند. به خاطر همین راهنمایی امام سجاد او مرید امام می‌شود و روایات زیادی از معجزات و مراتب علمی و اخلاقی امام سجاد از قول ایشان نقل شده است.
می‌گوید که شب بسیار سردی بود و در حال حرکت به جایی بودم؛ در مسیر دیدم امام سجاد باری را روی دوش گذاشته و حرکت می‌کند. به آقا امام سجاد سلام کردم و عرض کردم آقا این بار سنگین را کجا می‌برید؟ فرمودند برای سفری که در پیش دارم. منظور امام سفر قیامت بود. فرمودند سفری در پیش دارم و می‌خواهم تدارکات این سفر را از پیش بفرستم. 
زهری می‌گوید به امام سجاد عرض کردم اجازه بدهید خادم من که همراهم هست این بار را بردارد. امام فرمودند نیازی نیست. عرض کرد اجازه بدهید خود من این را حمل کنم. امام فرمود نیازی نیست. امام سجاد در مدینه صد خانواده را تحت پوشش و حمایت خودشان داشتند و هیچ‌کدام از این خانواده‌ها هم اطلاع نداشتند که این کار امام سجاد علیه‌السلام است. در تاریکی‌های شب حضرت هدایا، پول، مواد غذایی را به درب خانه‌ها می‌برد و صورت را هم پوشانده بود که کسی متوجه نشود.
این سیره ائمه ما بوده است. آقا امیرالمؤمنین هم همین کار را می‌کرده است؛ امام سجاد هم همین‌طور و سایر ائمه نیز به همین شکل انجام می‌داده‌اند و ما باید این را یاد بگیریم که در جامعه توحیدی نباید فقیری وجود داشته باشد، نباید مستضعفی وجود داشته باشد. کسانی که تمکن مالی دارند، استطاعت مالی دارند باید مراقب خودشان باشند. این نعمت و ثروت و مکنتی که خداوند به ما داده است سهم بندگان هم در آن هست و باید مراقب دیگران باشیم.

مناسبت بعدی؛ روز گذشته پنجشنبه سیزدهم مهر ماه سالروز هجرت حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه از نجف اشرف به پاریس بعد از چهارده سال اقامت تبعیدی در نجف اشرف بود. این را من اشاره می‌کنم برای اینکه جوانان عزیز ما تاریخ گذشته انقلاب را مطالعه کنند؛ تاریخ گذشته ایران را بررسی کنند؛ نهضت‌های این دویست سال اخیر را که چه چیزی به سر ملت آمده و چه بلاهایی بر سر ملت ایران آورده‌اند.
امام در نجف باوجوداینکه تبعید بود اما هیچ‌گاه از وظایف انقلابی خودش کوتاه نمی‌آمد. به هر مناسبت و اتفاقی که در ایران می‌افتاد امام فوراً بیانیه می‌داد و سخنرانی می‌کرد. نوار صحبت‌های حضرت امام توسط بچه‌های انقلابی به ایران منتقل می‌شد و تکثیر می‌شد و بین حلقه‌های حزب‌الله توزیع می‌شد.
دولت عراق و ایران باهم قرارداد بستند که جلوی فعالیت‌های انقلابی امام را بگیرند؛ لذا یک وزیر عراق خدمت امام آمد یا توسط یکی از اصحاب امام به امام پیام دادند که به امام بگویید ما مخالفتی با حضور ایشان نداریم اما از این کارها انجام ندهند؛ پیام ندهند، سخنرانی نکنند، بیانیه علیه شاه و ساواک و رژیم شاهنشاهی ندهند. وقتی این پیام به امام ابلاغ شد ایشان فرمودند من یک وظیفه‌ای دارم و باید وظیفه خودم را انجام دهم؛ چه آقایان بخواهند و چه نخواهند و برای من هم‌زمان و مکان مهم نیست. روی دریاها می‌روم و در آب‌های آزاد دنیا یک کشتی اجاره می‌کنم و در همان‌جا زندگی می‌کنم و از همان‌جا پیام‌های خودم را به ملت ایران ابلاغ می‌کنم.
ازاین‌جهت امام تصمیم گرفت که از عراق خارج شود و بنا هم نداشت که به کشورهای اروپایی و غربی برود. بنا این بود که به یکی از کشورهای اسلامی برود اما راه ندادند؛ رفتند به کویت که از آنجا به سوریه بروند اما دولت کویت نتوانست از این فرصت طلایی استفاده کند. امام ناچار شد که به بغداد برگردند و از آنجا به پاریس رفتند. دولت فرانسه از این فرصت در جهت اعتبار خودش استفاده کرد و یک میزبانی خوبی برای امام داشت. امام در یکی از روستاهای نزدیک پاریس مستقر شد و در همان‌جا پیام‌های خودش را به ملت ایران ارسال می‌کرد که صحبت در این زمینه فراوان است.
امام وقتی ناچار شد که به پاریس برود یک پیام مفصلی را به ملت ایران ابلاغ کرد. بعضی از قطعات این پیام را من برای استحضار شما عزیزان اشاره می‌کنم. 
فرازهایی از پیام حضرت امام رحمة الله علیه هنگام هجرت به پاریس خطاب به ملت ایران: 
1. اکنون ناچار باید ترک جوار مولا امیرمؤمنان نمایم. یکی از چیزهایی که امام خیلی به آن عشق می‌ورزید زیارت شبانه قبر آقا امیرالمؤمنین بود. هر شب امام ساعت سه از شب گذشته از خانه خارج می‌شد و به حرم می‌رفت. هر شب؛ مگر موقعی که بیمار می‌شد و نمی‌توانست برود. می‌فرماید اکنون ناچار باید ترک جوار مولا امیر مؤمنان نمایم. 
2. از کشورهای اسلامی دست خود را برای خدمت به ملت ایران باز نمی‌بینم. یعنی کشورهای اسلامی اجازه نمی‌دهند که به آنجا هجرت کنم.
3. پیش من مکان معینی مطرح نیست؛ عمل به تکلیف الهی مطرح است. من به دنبال انجام وظیفه هستم.
4. مصالح عالیه اسلام و مسلمین مطرح است.
5. چشم جهانیان امروز به شما ملت غیور دوخته شده است. شما مردان و زنان تاریخ باید پایداری در راه کوبیدن ستمکاران و دفاع از حق را به جهانیان و نسل‌های آینده ثابت کنید.
6. سربلند باد ملتی که با فداکاری خود قدم در راه پیروزی حق برداشت و سدها و موانع را یکی پس از دیگری شکست.
7. پیروز باد رادمردانی که با خون خود عزت بربادرفته ایران را بازگرفت و عظمت پایمال شده به دست سلاطین ستمگر را بازیافت.

مناسبت بعدی امروز دومین جمعه مهر ماه روز بزرگداشت حضرت سلطانعلی ابن امام محمد باقر علیه‌السلام است. این روز را گرامی می‌داریم. حضرت سلطانعلی سلام‌الله‌علیه بنا به دعوت اهالی فین و کاشان و خاوه که رفتند مدینه و از امام باقر درخواست کردند که نماینده‌ای را برای مردم اعزام کنند و امام باقر هم فرزندش علی را مأمور کرد که حضرت سلطانعلی سه سال از سال 113 قمری تا 116 قمری به عنوان نماینده امام محمد باقر و بعد هم که امام محمد باقر به شهادت رسید امام صادق علیه‌السلام به برادرش حضرت سلطانعلی طی نامه‌ای وکالت و نمایندگی داد.
این افتخاری است. حضور حضرت رضا سلام‌الله‌علیه؛ حضور حضرت معصومه و سایر امامزادگان یک افتخار و سرمایه و ثروت معنوی است که مسئولان و ملت ایران باید از این سرمایه‌های معنوی به‌درستی استفاده کنند. در این زمینه بحث‌ها و پیشنهادات و مشکلاتی وجود دارد که ان‌شاءالله باید در جلسات با مسئولین مطرح کرد.

مناسبت بعدی؛ روز گذشته مراسم تودیع شهردار سابق و معارفه شهردار جدید برگزار شد. اولاً بر اساس وظیفه اسلامی باید از برادر عزیزمان جناب آقای مهندس ناظم رضوی شهردار سابق کاشان تقدیر و تشکر کرد. انصافاً ایشان یک جوان تحصیل‌کرده با انرژی و با تجربه و با اقتدار چهار سال شهر کاشان را به صورت و به شکل یک مرکز سازندگی تبدیل کرد. به هر محله و منطقه‌ای از کاشان که شما می‌رفتید می‌دیدید که در آنجا مشغول کار و احداث خیابان و بلوار و آسفالت و ساخت‌وساز هستند که مردم کاشان قدرشناس هستند و باید بیش از این از ایشان تقدیر و تشکر کرد.
به برادر عزیزمان شهردار جدید جناب آقای مهندس ابریشمی راد هم خیرمقدم و تبریکی می‌گوییم و امیدواریم که ایشان راه آقای مهندس ناظم رضوی را ادامه دهند و پروژه‌های نیمه‌کاره و روی زمین مانده را با سرعت و قوت و قدرت انجام دهند و به نتیجه و به پایان برسانند.
ما امیدواریم که شورای محترم شهر و شهردار جدید با اتفاق و وفاق و همدلی و همسویی به مردم خدمت کنند. عزیزان این عمرها کوتاه است. عمر مدیریت‌ها و مسئولیت‌ها کوتاه است. شما می‌بینید که هر روز در سیستم حاکمیت جابجایی وجود دارد. در نیروهای مسلح، در ادارات و سازمان و نهادها جابجایی وجود دارد. بنابراین عمر این مدیریت‌ها و مسئولیت‌ها کوتاه است؛ آنچه که مهم است این است که باید مسئولان تلاش کنند و از این ظرف زمانی کوتاه‌مدت بیشترین و حداکثر استفاده را در خدمت به اسلام و انقلاب انجام بدهند.

مناسبت بعدی؛ هفته گرامیداشت نیروی انتظامی است؛ از چهارده مهر ماه تا بیستم مهر ماه هفته بزرگداشت و گرامیداشت نیروی انتظامی است.
نیروی انتظامی و پلیس مظهر اقتدار ملی عامل حفظ امنیت در شهرها و جاده‌ها و راه‌ها و مایه آرامش خاطر مردم و مسئولان هستند و من به سهم خودم از همه درجه‌داران، افسران، سربازان، فرماندهان و رؤسای این نیروی زحمت‌کش در سراسر کشور به‌خصوص در شهر کاشان که موقعیت ویژه استراتژیکی در جغرافیای کشور دارد و تلاش زیادی دارند تقدیر و تشکر می‌کنم.
اللهم صلی علي محمد و آل محمد
اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلاً وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلاً
أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِي لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ ذُو الْجَلاَلِ وَ الْإِكْرَامِ‏
وَ هُوَ الَّذي يُنَزِّلُ الْغَيْثَ مِنْ بَعْدِ ما قَنَطُوا وَ يَنْشُرُ رَحْمَتَهُ وَ هُوَ الْوَلِيُّ الْحَميدُ
پروردگارا؛ اسلام و مسلمین قوت و عزت و نصرت عطا بفرما؛
پروردگارا؛ دشمنان اسلام، استکبار جهانی، صهیونیست جهانی، آل سعود، آل نهیان و آل خلیفه را باقدرت قاهره خودت هر چه سریع‌تر نابود و متلاشی بفرما؛
پروردگارا؛ مقام معظم رهبري را محافظت بفرما؛
پروردگارا؛ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، ملت، ميهن، مرزها، مراجع بزرگوار تقليد، حوزه‌های علميه، دانشگاهيان، جوانان، نواميس و نیروهای مسلح مقتدر ما را از توطئه‌های دشمنان محافظت بفرما؛
إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَإِيتَاء ذِي الْقُرْبَى وَيَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَالْبَغْيِ يَعِظُكُمْ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ
أعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
إنا أعطيناك الكوثر٭ فصل لربك و انحر٭ إن شانئك هو الابتر
صدق الله العلي العظيم
والسلام علیکم و رحمة الله

برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.