/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۴۰۲ جمعه ۱۱ فروردين
تاریخ ارسال:۱۴۰۱ دوشنبه ۱ اسفند
چاپ خبر
امام زمان (عج) رهبر انقلاب و شهدا دوستان انقلاب و کشور ایران هستند حجت الاسلام سید سعید حسینی در بازدید و دیدار با دانش آموزان دبستان پسرانه شهید اصغر فخار اظهار داشت: امام زمان (عج) رهبر انقلاب و شهدا دوستان انقلاب و کشور ایران هستند.

حجت الاسلام سید سعید حسینی در بازدید و دیدار با دانش آموزان دبستان پسرانه شهید اصغر فخار اظهار داشت :  روز مبعث خدا پیامبر ص را به مقام نبوت و پیامبری منصوب نمود. قبل از این که حضرت محمد ص به پیامبری مبعوث شود در کل منطقه حجاز، ( عربستان سعودی کنونی ) علم و درس خواندن جایگاه نداشت و به تعداد انگشتان دست، افرادی باسواد بودند و بسیار بی عاطفه و خشن بودند به گونه ای که، اگر مادری، فرزند دختر به دنیا می آورد، دختر را می کشتند. وی در همین رابطه با بیان داستانی گفت : مردی خدمت پیامبر آمد، اسلام آورد، اسلامی راستین، روزی خدمت رسول خدا صلی الله علیه و آله رسید و سؤال کرد : آیا اگر گناه بزرگی کرده باشم توبه من پذیرفته می شود، فرمود:  « خداوند تواب و رحیم است »، عرض کرد ای رسول خدا گناه من بسیار عظیم است، فرمود: وای بر تو ! هرقدر گناه تو بزرگ باشد، عفو خدا از آن بزرگتر است.

عرض کرد اکنون که چنین می گویی بدان: من در جاهلیت به سفر دوری رفته بودم، در حالی که همسرم باردار بود، پس از چهار سال بازگشتم، همسرم به استقبال من آمد، نگاه کردم دخترکی در خانه دیدم، پرسیدم دختر کیست؟ گفت: دختر یکی از همسایگان است! من فکر کردم ساعتی بعد به خانه ی خود می رود اما با تعجب دیدم نرفت، غافل از اینکه او دختر من است و مادرش این واقعیت را مکتوم می دارد که مبادا به دست من کشته شود.

سرانجام گفتم راستش را بگو این دختر کیست؟ گفت: به خاطر داری هنگامی که به سفر رفتی باردار بودم، این نتیجه همان حمل است و دختر تو است! آن شب را با کمال ناراحتی خوابیدم، گاهی به خواب می رفتم و گاهی بیدار می شدم،صبح نزدیک شده بود، از بستر برخاستم و کنار بستر دخترک رفتم در کنار مادرش به خواب رفته بود، او را بیرون کشیدم و بیدارش کردم و گفتم همراه من به نخلستان بیا. او به دنبال من حرکت می کرد تا نزدیک نخلستان رسیدیم، من شروع به کندن حفره ای کردم و او به من کمک می کرد که خاک را بیرون آورم ، هنگامی که حفره تمام شد من زیر بغل او را گرفتم و در وسط حفره افکندم... در این هنگام هر دو چشم پیامبر پر از اشک شد... سپس دست چپم را به کتف او گذاشتم که بیرون نیاید و با دست راست خاک بر او می افشاندم!

و او پیوسته دست و پا می زد، و مظلومانه فریاد می کشید پدر جان!چه با من می کنی؟ در این هنگام، مقداری خاک به روی ریش های من ریخته شد ، او دستش را دراز کرد و خاک را از صورت من پاک نمود، ولی من همچنان قساوت مندانه خاک به روی او می ریختم، تا آخرین ناله هایش در زیر قشر عظیمی از خاک محو شد! «در اینجا پیامبر صلی الله علیه و آلیه در حالی که بسیار ناراحت و پریشان بود و اشک هایش را از چشم پاک می کرد، فرمود: « اگر نه این بود که رحمت خدا بر غضبش پیشی گرفته، لازم بود هر چه زودتر انتقام از تو بگیرد !»

امام جمعه کاشان در ادامه بیان داشت : مرد به پیامبر گفت،. چکار کنم خدا مر ا ببخشد: پیامبر ص فرمود : اگر مادر داری به او احترام و در کارها به او کمک کن و اگر مادرت فوت نموده به خاله ات مهربانی و احترام کن تا خدا تو را ببخشد.

وی در رابطه با ارزش علم در اسلام گفت : اولین آیه ای که بر پیامبر نازل شد، درباره خواندن و علم بود ( اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ ). ضمناً در جنگ بدر که دشمنان 1000 نفر و سپاه اسلام به تعداد یاران اصلی امام زمان ع 313 نفر بودند ولی چون یاران پیامبر مانند حضرت علی شجاع و با توکل بخدا جنگ نمودن سپاه اسلام پیروز شد و هفتاد نفر از کفار اسیر شدند. پیامبر فرمود : اُسرایی که پول دارند با پرداخت پول وکسانی که علم دارند به ده نفر از مسلمانان سواد یاد بدهند، تا ازاد شوند. همچنین حدیث های متعددی برای علم آموزی و معلم داریم، پیامبر ص می فرماید، اگر انسانی، معلم خوبی باشد، تمام ماهی ها در دریا و تمام فرشتگان در آسمان برای او دعا می کنند

امام جمعه در ادامه در رابطه با ارزش کار فراگیران علم افزود : در حدیث داریم، از منزل که برای سواد آموزی حرکت می کنید، فرشتگان، زیر پای شما، بال خود را پهن می کنند.

وی گفت : در کشور ما ایران، افرا ی حکومت می کردند که قران را کنار گذاشتند و به حرف های خدا و پیامبر ص گوش ندادند، لذا کشور ما بسیار عقب بود. سازمان ملل گزارشی را از خانم های با سواد منتشر نمود و گفت : ایران در نرخ سواد آموزی خانم ها در دنیا ( فرضاً اگر دویست کشور داشته باشیم) در قبل از انقلاب نمره و رتبه ایران 199 بود و یک کشور از ما بی سواد تر بود و شاه به سواد خانم ها بی اعتنا بود اما سازمان ملل عنوان می کند بعد از انقلاب، رتبه ایران در سواد آموزی دا ای مقام اول است.

امام جمعه کاشان بیان داشت :  هم پیامبر ص و هم انقلاب اسلامی دشمن داشت. یکی از دشمنان پیامبر ص  ابو سفیان و یکی دیگر هم ابی لهب، عموی پیامبر و همسرش بودند ( تَبَّتْ يَدا أَبِي لَهَبٍ وَ تَبَّ،وَ امْرَأَتُهُ حَمَّالَةَ الْحَطَبِ). بسیار پیامبر را اذیت کردند. گاهی اوقات دشمنان پیامبر، به پیامبر سنگ پرتاب می کردند و دندان پیامبر ص می شکست.

حجت الاسلام حسینی بیان داشت : انقلاب اسلامی ما هم دشمن دارد. آمریکا، اسرائیل، انگلیس و منافقین دشمنان اصلی ما هستند. این ها نمی خواستند انقلاب ما پیروز شود و تلاش کردند که شاه که آدم بدی بود بماند. اما خدا این ملت را بیدار نمود و با رهبری امام خمینی و حمایت مردم شاه شکست خورد و فرار کرد. ولی دشمنان که از ملت ایران ناراحت هستند هر روز بر علیه کشور ما توطئه می کنند. انها بعد از شکست در برابر مردم و پیروزی انقلاب، نقشه کشیدند تا رئیس جمهور یا نخست وزیر از طرفداران خودشان باشد لذا منافقین را بیاوریم. منافق یعنی کسی که ظاهرش خوب و انقلابی است اما باطنش آمریکایی و زهر است.

وی افزود : در اوایل انقلاب، بازرگان نخست وزیر شد، امام بعدها گفت من مخالف بودم ولی چو ن شورای انقلاب اعلام کردند من هم موافقت کردم. این را بدانید، ایران در آنزمان f16 داشت که از امریکا خریده بود، با پیروزی انقلاب آمریکا، ترسید که این هواپیماها بدست ایرانی های انقلابی برسد و اقای بازرگان که دوست آمریکایی ها بود قراردادی را که ما پولش را داده بودیم، قرارداد را فسخ کرد. و طبق قانون کسی که قرارداد را لغو می کند باید جریمه هم بدهد، لذا ایران پول هواپیماها و جریمه فسخ قرارداد را داد و هواپیما هم نگرفت و این یکی از خیانت های بازرگان بود. اگر این هواپیماها در زمان جنگ در اختیار ما بود خیلی به ما کمک می کرد

امام جمعه کاشان بیان داشت : در آنزمان بنی صدر رئیس جمهور شد، رزمندگان تعریف نمودند، بنی صدر که رئیس جمهور و فرمانده کل قوا بود قرار شد برای بازدید به جبهه ها بیاید، و عجیب ان بود، دشمن که همیشه در حال بمباران از طریق توپخانه و شلیک توسط اسلحه بود، نه عراقی ها شلیک نمودند نه ایرانی ها، این نشان داد که بنی صدر با عراق و رئیس عراق یعنی امریکا رفیق هست هم به انها گفته و هم به دوستان خودش در این طرف گفته شلیک نکنید. اسلحه و مهمات در اختیار رزمندگان و سپاه نمی گذاشت و با این کارها، نمایندگان مجلس او را برکنار کردند و امام هم او را از  فرماندهی کل قوا عزل نمود و بنی صدر از ایران فرار کرد.

حجت الاسلام حسینی خاطر نشان نمود : دشمن در اقدام سوم، ملت ایران را تحریم نمود، تحریم یعنی، مثلاً امریکا نمی گذاشت در دوران کرونا واکسن و یا داروهای خاص وارد کشور بشود. یا ما نفت می فروختیم ولی اجازه نمی داد پول نفت را به ما بدهند. ولی خدا به ما کمک کرد. رهبر انقلاب فرمودند ، درست است که ما را تحریم حداکثری کرده اید ولی با مقاومت مردم شما شکست می خورید و دشمنان هم اعلام کردند که ما در تحریم ها به نتیجه نرسیدیم

امام جمعه کاشان گفت :  امروز انقلاب به دست شما رسیده است و شما باید این راه را ادامه بدهید. امریکا رئیس هم دارد و نام رئیس آمریکا، شیطان است، شیطان نقشه به امریکا می دهد، خدا در قران می گوید، شیطان به دوستان خودش نقشه می دهد، ( وَ إِنَّ الشَّياطِينَ لَيُوحُونَ إِلى‌ أَوْلِيائِهِمْ ). اما امام و مقام معظم رهبری با لطف خدا و کمک امام زمان ع و مردم نقشه ها را خنثی کردند. آخرین نقشه دشمن،. آشوب هایی بود که در کشور درست کردند و مسجد و آمبولانس و بانک آتش زدند و فکر کردند کسی در راه پیمایی 22 بهمن شرکت نخواهد کرد اما خدا کاری کرد که شما بچه ها با اعضای خانواده به راه پیمایی امدید و شکوه راه پیمایی امسال از همه سال ها شلوغ تر بود و شیطان ضربه فنی شد. لذا درس خود را خوب بخوانید و به احکام اسلامی اهمیت بدهید و دشمن را بشناسید، دوستان انقلاب و این کشور ، امام زمان، رهبر انقلاب و شهدا هستند

برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.