/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۰ بهمن
تاریخ ارسال:۱۴۰۱ جمعه ۱۶ دي
چاپ خبر
نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی مورخ ۱۶ دی ۱۴۰۱ نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی مورخ ۱۶ دی ۱۴۰۱
خطبه اول

خطبه دوم
خطبه اول
سلام عليكم و رحمت الله
اعوذ بالله من الشيطان الرجيم
 بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد و الثنا لله رب العالمين و الصلوة و السلام علي خيرخلقه و اشرف بريّته محمد ابن عبدالله صلي الله عليه و آله و سلم و علي اهل بيته الطيبين الطاهرين سِيَّمَا بَقِيَّةُ اللَّهِ فِي الْأَرَضِينَ وَلعْنَة الله عَلِيِّ أَعْدَائِهِمْ أَجْمَعِينَ، الی يَوْمِ الدِّينِ
اوصيکم عباداللّه و نفسي بتقوي الله
امروز چهل و یکمین خطبه‌ای هست که در خدمت شما هستم؛ محضر دعای چهل و یکم صحیفه سجادیه می رویم؛ عنوان دعا این است «وَ كَانَ مِنْ دُعَائِهِ عَلَيْهِ السَّلَامُ فِي طَلَبِ السِّتْرِ وَ الْوِقَايَةِ» امام سجاد (علیه السلام) این طور با خدا در طلب پرده‌‌پوشى بر گناه و حفظ شدن از حوادث نجوی می کردند:
«اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ ، وَ أَفْرِشْنِي مِهَادَ كَرَامَتِكَ ، وَ أَوْرِدْنِي مَشَارِعَ رَحْمَتِكَ ،»
خدایا! بر محمّد و آلش درود فرست و بستر کرامتت را برایم بگستران و به آبشخورهای رحمتت من را درآور
بعضی کارها باعث نزول رحمت خدا می‌شود؛ مثلا روایت داریم «إرحَمْ تُرحَمْ» رحم کن، تا به تو رحم بشود؛ وقتی که دارید اجاره منزلی را تمدید می‌کنید درست است که شما هم در شرایط مالی سختی قرار دارید اما می بینید این مستاجر شما چند تا بچه دارد، درامدش هم کم هست، یک دفعه این مبلغ سنگین را بخواهی اضافه بکنی برای او مقدور نیست یک معامله با خدا می‌کنی می‌گوی: خدایا من میزان افزایش اجاره‌ام را معمول قرار می دهم تو هم برای من برسان «إرحَمْ تُرحَمْ».
یا کار زیبایی که امروز سازمان کتابخانه‌ها با همکاری ستاد نمازجمعه انجام داده‌اند؛ زندگی‌نامه بزرگان و مفاخر کاشان را تابلو کرده‌اند؛ وقتی که ذکر بزرگان می شود، رحمت خدای متعال نازل می‌شود.
 «وَ أَحْلِلْنِي بُحْبُوحَةَ جَنَّتِكَ ، وَ لَا تَسُمْنِي بِالرَّدِّ عَنْكَ ، وَ لَا تَحْرِمْنِي بِالْخَيْبَةِ مِنْكَ .»
ودر وسط بهشتت جایم ده و داغ مردود شدن از درگاهت را بر پیشانی‌ام مگذار و به نومیدی از درگاهت محرومم مکن.
«وَ لَا تُقَاصَّنِي بِمَا اجْتَرَحْتُ وَ لَا تُنَاقِشْنِي بِمَا اكْتَسَبْتُ ، وَ لَا تُبْرِزْ مَكْتُومِي ، وَ لَا تَكْشِفْ مَسْتُورِي ، وَ لَا تَحْمِلْ عَلَى مِيزَانِ الْإِنْصَافِ عَمَلِي ، وَ لَا تُعْلِنْ عَلَى عُيُونِ الْمَلَإِ خَبَرِي»
و به گناهانی که مرتکب شدم، مرا به عرصۀ انتقام و عقوبت مینداز؛ و به خاطر اعمال زشتی که انجام داده‌ام، حسابم را مورد دقّت قرار مده؛ و رازم را آشکار مکن و سرّم را فاش مساز و عملم را در ترازوی عدالت مگذار و امور پنهانم را در برابر چشم بزرگان و پیشوایان برملا مکن.
 جناب سیدعلی خان کبیر در ریاض السالکین ذیل همین عبارات می فرماید: از امام صادق (علیه السلام) روایت داریم
«إِذَا کانَ یوْمُ الْقِیامَةِ تَجَلَّی اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ لِعَبْدِهِ الْمُؤْمِنِ، فَیوقِفُهُ عَلَی ذُنُوبِهِ ذَنْباً ذَنْباً، ثُمَّ یغْفِرُهَا لَهُ، لَا یطِّلِعُ عَلَی ذَلِک مَلَک مُقَرَّبٌ، وَ لَا نَبِی مُرْسَلٌ.»
هنگامی که روز قیامت بر پا شود، خداوند برای بنده مؤمن تجلّی می کند و او را بر تک تک گناهانش آگاه می‌گرداند؛ و سپس تمامی گناهانش را می آمرزد و کسی را بر آن‌ گناهان آگاه نمی‌کند، نه ملایکه مقرّب و نه پیامبر.
«وَ یسْتُرُ عَلَیهِ مَا یکرَهُ أَنْ یوقِفَهُ عَلَیهِ، ثُمَّ یقُولُ لِسَیئَاتِهِ: کونِی حَسَنَاتٍ، وَ ذَلِک قَوْلُ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ: «یا مُبَدّلَ السَیّئات بالحَسَنات».
می پوشاند آنچه را که دوست ندارد بر آنها واقف گردند؛ نه فقط گناه بلکه هر چیزی که دوست نداریم دیگران بر آن مطلع شوند و به لغزش هایش گفته می شود: به حسنات تبدیل گردید؛ و این همان فرمایش خداوند عزّ و جلّ است که فرمود: «ای تبدیل کنند سیئات به حسنات».
تقوی یعنی نسبت به این خدای ستار رحیم رئوف گناه نکنیم.
 مطلب قرانی که محضر قران بودیم رسیدیم به آیه 34 سوره بقره:
 «وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلَائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِيسَ أَبَی وَاسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ»
و بیاد آورید زمانی که به فرشتگان فرمان دادیم که بر آدم سجده کنید، همه سجده کردند مگر شیطان که ابا و تکبّر ورزید و از فرقه کافران گردید.
چند نکته:
نکته1-کلمه «قُلْنَا» ما گفتیم، جمع است.
دو نوع برداشت از این کلمه شده است:
یک-آیا فرشتگان دخالت داشتند؟ مثل «إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِي لَيْلَةِ الْقَدْرِ» خداوند با فرشتگان در شب قدر قران را نازل کرد.
دو نظریه هست:
نظریه اول-با توجه به آیه 75 سوره صاد که خداوند می‌فرماید: «يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَنْ تَسْجُدَ لِمَا خَلَقْتُ بِيَدَيَّ أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنْتَ مِنَ الْعَالِينَ» ای ابلیس چه چیزی مانع شد بر آنچه که من ساختم سجده نکنی آیا تکبر ورزیدی یا از فرشتگان بلند مرتبه بودی؟
 از این آیه استفاده کردند که یک «الْعَالِينَ» وجود دارد که آنان مامور به سجده نبودند حالا این عالین کی هستند؟ بعضی گفتند: آن عالین محمد و آل محمد است بعضی هم گفتند: فرشتگان مَلا اَعلی هستند.
به هر حال از آیه 75 سوره صاد استفاده می شود یک عالینی بودند که مامور به سجده نبودند احتمال این هست که آن عالین جزء «قُلنا» باشد.
اما احتمال دوم- آیه الله جوادی آملی می‌فرمایند: فرمان، امر به سجده، با وساطت فرشتگان صورت نگرفت زیرا ظاهرا همه این وسائط خودشان مامور به امتثال این فرمان بودند ما در روایت داریم شبى كه پيامبر صلي الله عليه و آله به معراج برده شد، وقت نماز رسيد. پس جبرئيل، اذان گفت و سپس عرض كرد: «يا مُحَمَّدُ، تَقَدَّمْ» اى محمّد! [براى امامت نمازْ] پيش برو. پيامبر خدا صلي الله عليه و آله از روی ادب فرمودند: «تَقَدَّمْ يا جَبرَئيلُ» تو پيش برو، اى جبرئيل! جبرئيل گفت: «اِنّا لا نَـتَقَدَّمُ الآْدَميّينَ مُنْذُ اُمِرْنا بِالسُّجودِ لآِدَمَ» از آن زمان كه به ما دستور داده شد بر آدمْ سجده كنيم، خود را بر آدميان، مقدّم نمى داريم.
نکته2-«أَبَی وَاسْتَكْبَرَ» ابا و تکبّر ورزید.
دو نوع خوداری داریم:
 یک-خداوند یک دستوری داده است؛ ولی طرف مقابل انجام نداده است؛ اما معذور بوده است؛ که در آیه 72 سوره احزاب آمده است.
«إِنَّا عَرَضْنَا الْأَمَانَةَ عَلَى السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالْجِبَالِ فَأَبَيْنَ أَنْ يَحْمِلْنَهَا وَأَشْفَقْنَ مِنْهَا»
ما امانت [الهى و بار تكليف] را بر آسمانها و زمين و كوهها عرضه كرديم پس از برداشتن آن سر باز زدند و از این که نتوانند آن را انجام دهند هراسناك شدند.
دو-طرف مقابل از روی گردن کلفتی از دستور خداوند سرپیچی کرده است؛ این همین آیه مورد بحث است «أَبَی وَاسْتَكْبَرَ» خوداری کرد و تکبّر ورزید؛ این خوداری از روی تکبر بود.
این درس اخلاقی هست برای ما که هیچ وقت در مقابل دستورات خداوند خوداری مستکبرانه نداشته باشیم.
نکته3-علت خوی استکباری ابلیس
حضرت آیه الله جوادی می فرماید: با توجه به آیه فطرت هرکسی که در این عالم مکلف باشد با فطرت توحیدی آفریده شده است و ذات‌اش بد نیست اما با استناد به حرف سین و تا در «استکبر» یعنی تدریجا خودش را بسوی تکبر فراخواند و با توجه به کلمه «کان» معلوم می شود سابقه این بیماری تکبر در وجود او بسیار طولانی بوده است.
«كانَ قد عَبَدَ اللّه َ سِتَّةَ آلافِ سَنَةٍ» شیطان شش هزار سال عبادت کرد؛ اما مومن خالص نبود. علت استکبارش را خداوند آیه 76 سوره صاد بیان می‌کنند؛ می‌فرمایند: «قَالَ أَنَا خَيْرٌ مِنْهُ خَلَقْتَنِي مِنْ نَارٍ وَخَلَقْتَهُ مِنْ طِينٍ» ابلیس گفت من از آدم بهترم من را از آتش آفریدی او را از گِل. بینش مادی داشت سپس یک مقایسه کرد؛ این بینش مادی علت زمین خوردن ابلیس است؛ این بینش مادی، او را به تکبر رساند سپس رجیم شدن از درگاه خداوند؛ این بینش مادی و تعصب او را به جای رساند که پیشوای متعصبان شد؛ حضرت امیرالمومنین علیه السلام در خطبه 192 می فرمایند:
«اِعْتَرَضَتْهُ اَلْحَمِيَّةُ فَافْتَخَرَ عَلَى آدَمَ بِخَلْقِهِ وَ تَعَصَّبَ عَلَيْهِ لِأَصْلِهِ فَعَدُوُّ اَللَّهِ إِمَامُ اَلْمُتَعَصِّبِينَ»
خودپسندی به او روی آورد پس بر آدم عليه السّلام به جهت خلقت او از خاك، فخر فروخت، و با تكيه به اصل خود كه از آتش است دچار تعصّب و غرور شد. پس شيطان دشمن خدا و پيشواى متعصّب‌ها است.
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ‏
إِنَّا أَعْطَيْناكَ الْكَوْثَرَ (1)فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَ انْحَرْ (2)إِنَّ شانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ (3)

خطبه دوم
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد و الثناء لله رب العالمين و الصلوات و السلام علي خير خلقه و اشرف بريّته محمد ابن عبدالله صلی الله علیه وآله و سلم، و صل علي اميرالمؤمنين علي ابن ابي طالب و صل علي الصديقه الطاهره فاطمه الزكيه سيده نساء‌العالمين، و صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب اهل الجنّه و صل علي علي ابن الحسين زين‌العابدين و محمد بن علي الباقر و جعفر بن محمد الصادق و موسي ابن جعفر الكاظم و عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى و محمد ابن علي الجواد، و علي ابن محمد الهادي و الحسن ابن علي الزكي العسكري، و الحجت ابن الحسن المهدي القائمَ المنتظر، بِهِمْ نتَوَلَّى و من اعدائهم نتبرء الی الله
اوصيکم عباداللّه و نفسي بتقوي الله
توصیه تقوی مصداقی بنده، نهج البلاغه است؛ که داریم به حکمت ششم رسیدیم.
امیرالمومنین (علیه السلام) می‌‌فرمایند:
«صَدْرُ اَلْعَاقِلِ صُنْدُوقُ سِرِّهِ»
سينۀ خردمند صندوق راز اوست.
انسان عاقل راز خودش را پیش هر کسی آشکار نمی‌کند مخصوصا در مسائل خانوادگی، اگر عیبی از هم دیدند پیش هر کسی نمی گویند. یک وقت برای مشاور نقل می‌کنید این بحث دیگری است؛ اما پیش این رفیق یا پیش این دوست نگوییم.
«وَ اَلْبَشَاشَةُ حِبَالَةُ اَلْمَوَدَّةِ»
 و خوشرويى وسيلۀ دوست يابى
حبل یعنی ریسمان، طناب خوشرویی، وسیله جذب است.
این حکمت به مربیان تربیتی ما می‌فرماید: شما که می خواهید کار فرهنگی بکنید راهش محبت و مودت و گشاده‌روی هست.
همین مطلب باعث سوء استفاده هم می شود؛ شهید مطهری می فرماید: یکی از حکمت های این که به دختر خانم موقع ازدواج می‌گویند: باید پدرت اجازه بدهد این است که این دختر خانم هنوز سرما و گرمای زندگی را نچشیده است؛ تا یک پسری به او لبخند بزند فریب می‌خورد اما پدر تجربه دارد فریب تظاهر را نمی‌خورد.
«وَ اَلاِحْتِمَالُ قَبْرُ اَلْعُيُوبِ»
 و شكيبايى، گورستان عيب‌هاست.
اگر انسان تحمل کند عیب‌ها پوشیده می‌شود مثل این که بدن را در قبر می پوشانند؛ گاهی وقت ها هم واسطه‌ها اخبار را بد نقل می‌کنند؛ وقتی که پیگیری می‌کنید، می‌بیند گاهی وقت ها 100 درجه متفاوت است؛ ولی اگر هم صحیح بود، شما تحمل کنید و بروز ندهید.
مناسبت ها:
مناسبت1- سالروز شهادت شهید سیدحسین علم الهدی و همرزمان شهیدشان در هویزه 16دی1359.
ایشان در هویزه فرمانده سپاه بودند؛ برخی از نیروهای ایشان دانشجویان پیرو خط امام بودند. عملیاتی به نام نصر طراحی می شود؛ در ابتداء عملیات فوق العاده خوب بود؛ به گونه‌ای که 20 کیلومتر از اراضی اشغالی آزاد می‌شود بعد دشمن پاتک می‌کند. بخاطر این که خبر به این عزیزان نمی‌رسد یا منافقین نمی گذارند خبر برسد در محاصره تانک ها قرار می گیرند، با این مقدار جمعیتی که بودند تعدادی از تانک های دشمن را منهدم می‌کنند اما تانک ها بسیار بودند محاصره تنگ‌تر می شود و تانک‌ها از روی اجساد مطهر این 72 شهید  حرکت می‌کنند که بدن مطهر شهید علم‌الهدی را از روی قرانی که امام برای ایشان امضاء کرده بود، شناختند.
مناسبت2- ایام عملیات کربلا پنج هست.
ما یک عملیاتی داشتیم به نام کربلا چهار که بخاطر برخی از مسائل از جمله منافقان وطن فروش و خبیث بخشی از عملیات لو رفت؛ زمان و مکان عملیات را دشمن می‌فهمد لذا بصورت کامل منتظر بودند؛ با ابزار خیلی‌خشن، ابزاری که برای هلی‌کوپتر به کار می‌بردند برای بسیجی ها آوردند؛ رحم نکردند.
همان شب ساعت 1:30 به جماران با حاج احمد آقا تماس گرفتند. فرماندهان جنگ گفتند: به امام خبر بدهید که عملیات به این وضعیت رسیده است؛ ما تعداد زیادی شهید و مجروح دادیم، نظر امام چیست؟ این در حالی بود که دشمن هم آن طرف جشن گرفته بود.
امام فرمودند: به فرماندهان جنگ بگویید در 15 روز آینده باید یک عملیاتی انجام دهید والا آبروی اسلام در خطر است. قبل از دستور امام فرماندهان نظامی می‌گفتند امکان ندارد به زودی عملیات بشود؛ گاهی اوقات برای یک عملیات شش ماه یک سال طراحی می‌کنند؛ ولی خدای متعال با این دستور الهی امام کار برزگی کرد. عملیاتی در منطقه شلمچه انجام شد همراه‌اش یک عملیات فریب به نام کربلای شش در منطقه نفت شهر انجام دادند که عراقی ها فکر کنند منطقه عملیاتی ما آنجا هست و این عملیات بسیار بزرگ را از شلمچه با قدرت ایمان در حالی که صدام در منطقه شلمچه هفت لایه استحکامی داشت، انجام دادند. صدام 180تیپ را از پیاده و مکانیز آورده بود در مقابلش ما 60 تیپ داشتیم. 5هزار توپ و تانک را آورده بود؛ بمباران شهرها هم زمان برای این که با تحت فشار قراردادن مردم، مردم به رزمندگان فشار بیاورند که کوتاه بیایید؛ اما به لطف خدا 10% ابزار جنگی صدام فقط در عملیات کربلای پنج منهدم شد و 50 هزار کشته از نیروی صدام گرفته شد و از ما 7500 نفر شهید شدند. به این ترتیب می‌توان گفت عملیات کربلای چهار یک مقدمه شد، این عدم الفتح یک فرصتی شد برای عملیات بزرگ کربلای پنج که جمهوری اسلامی را تا دروازه شرقی بصره رساند.
مناسبت3- شهادت امیرکبیر
این مرد بزرگ در منطقه کاشان به شهادت رسید. رهبر معظم انقلاب فرمودند: مسئولان یاد بگیرند آقای امیرکبیر فقط 36 ماه یعنی سه سال صدراعظم بود در این سه سال ببینید چقدر کار های بزرگی انجام داده است؛ پس نمایندگان مجلس که چهار سال نماینده هستند می توانند کارهای بزرگ انجام بدهند یکی از مهم‌ترین کارهای جناب امیرکبیر این بود درمقابل بیگانگان به ویژه انگلستان خبیث بسیار با عزت برخورد می‌کرد. وزیر مختار انگلستان میگوید: ما با رشوه، با عشوه، با هر راهی آمدیم دیدیم در امیرکبیر اثر نمی‌کند پول‌های که برای رشوه‌دادن به امیرکبیر پیشنهاد کرده بودیم و نپذیرفت آن پول‌ها را برای کشتن او مصرف کردیم.
دقیقا همین حرف را به بشاراسد زدند. سید‌حسن نصرالله در یک جلسه‌ای فرمودند: همین کشور های عربی منطقه پیش بشار اسد آمدند؛ چک را جلویش گذاشتند بنظرم 40هزار میلیارد گفتند: برو کیف خودت را بکن تا آخر عمر هر کجای دنیا می‌خواهی زندگی بکن اما سوریه را کنار بگذار. بشار به این چک اعتنا نکرد همان جلسه به او گفتند: اگر تو این پول را نگیری این پول می‌رود در دست مخالفینت و داعش؛ دقیقا همین کاری که با امیرکبیر کردند.
 امیرکبیر اصلاحات بزرگی انجام دادند تلاش کردند از نظر کشاورزی و اقتصادی مستقل شویم تلاش کردند در چند جای کشور از جمله بر کرخه و گرگان سد زده شود یک تلاش همه گیر برای مبارزه با وبا داشتند دستور دادند شراب فروشی ممنوع باشد این قدر دستور خودش را قطع اجرا کردند که حتی ارمنی‌ها جرت نمی‌کردند مشروب بفروشند. قوه قضائیه ما هم باید محکم باشد قرار نیست کربلای چهار و پنج این قدر شهید بدهیم؛ بعد بگویند در فلان جلسه عروسی مشروب توزیع می‌شود البته خیلی جاها را می‌گیرند اما انتظار اجرای حدود را هم داریم منتهی یک مقدار دست ما بسته است از اجرای حد علنی بخاطر اهم و مهم کردن بعضی از مسائل؛ ولی در این محکمات هیچ کس نباید کوتاه بیایید.
یکی از اقدامات مهم ایشان ایجاد دارالفنون بود 150 دانشجو را آماده کردند و استاد برایشان آوردند اما 13 روز قبل شروع درس ها ایشان را به شهادت رساندند.
مناسبت4- 17دی است
17 دی 1314 روز کشف حجاب رضاخانی بود و 17دی1356 توهین مقاله روزنامه اطلاعات به امام راحل عظیم الشان که هردو مهم است.
ببینید این خبیث وقتی از پیش آتاترک برگشت. گفت: راز پیشرفت ترکیه کنار گذاشتن دین هست؛ حالا ببینید وقتی برگشت مثل ترکیه هم عمل نکرد. آتاترک گفت: هرکی دلش می‌خواهد با حجاب و هرکس دلش نمی‌خواهد بی‌حجاب باشد؛ اما این خبیث حجاب را ممنوع کرد؛ هفت سال در این کشور حجاب شدیدا ممنوع بود. بسیاری از خانم های محجبه که سنی از شان گذشته بود در خانه می‌ماندند. لکه ننگی را 17دی 1314 انجام داد که جشن فارق التحصیلی دختران را گفت باید بی‌حجاب برگزار کنید. بخاطر هر کسی که الان بی‌حجاب است یک لعنی را باید بفرستیم به رضاخان که اولین بار این مطلب را انجام داد. من شیراز که رفتم، ورودی شاه چراغ یا علاءالدین حسین نمایشگاهی را از حجاب برگزار کرده بودند؛ در گذشته سنگ های هخامنشی ما خانم های ما در 2500 سال پیش و بیشتر خانم های چادری بودند؛ این ها فکر می کنند چادر را اسلام آورده است. رهبر معظم انقلاب فرمودند: چادر نشان ملی ما هست قبل از اسلام هم چادر بوده است.
خانم های ما زمان هخامنش حتی خانم های اشراف در جلساتی که می خواستند بروند با چادر می رفتند. این رضاخان حجاب ملی ما را از بین برد.
17دی1356 روزنامه اطلاعات علیه امام مطلب نوشت به امام توهین کرد؛ که سرآغاز قیام 19دی شد چند روز پیش یک روزنامه‌ای در فرانسه بنام شارلی ابدو همین کار را علیه مقام معظم رهبری تکرار کرد. به مقام معظم رهبری توهین کرد و به ملت ایران پیشنهاد کرد که این ملاها را از کشورتان بیرون بریزید. ما در جواب این روزنامه و این تفکر می‌گوییم: مردم ایران قدر این عمامه را می‌دانند قدر ولایت فقیه را می‌دانند. می دانند اگر در جمهوری اسلامی اتفاقی که در عراق افتاد، نیفتاد بخاطر حاج قاسم و تبعیت از ولایت فقیه بود. داعش 1700 دانشجو را در عراق سر برید. چرا در ایران این جنایت تکرار نشد؟ بخاطر قدرت ولایت فقیه بود.
مناسبت5- دیدارهای مهم مقام معظم رهبری در این هفته و هفته گذشته.
همه این دیدارها مهم هستند؛ که من بصورت فهرست‌وار خدمتتان می‌گویم.
12 دی در دیدار بچه‌های انجمن اسلامی اروپا با حضرت آقا؛ مقام معظم رهبری فرمودند: یکی از وظایف شما این است، حرف نوی جمهوری اسلامی را به دنیا معرفی کنید. حرف نو این است می‌شود حکومتی تشکیل داد که هم مردم در آن موثر باشند و هم اصول دینی و ایمانی اثر گذار باشد؛ هم جمهوری باشد و هم اسلامی؛ این را به دنیا بگویید.
11دی در دیدار با خانواده حاج قاسم حضرت آقا فرمودند: حاج قاسم خیلی صفات داشت؛ همه صفات او شجاعت، ایمان، خطرپذیری، عقلانیت و پیش قدم بودن در کارهای زمین مانده برای ما الگو است؛ ولی از همه این ها بالاتر ویژگی اخلاص ایشان بود.
فرمودند این اخلاص باعث شد خدای متعال او را در دنیا محترم کند. و این غیر از پاداشی است که خدا برای حاج قاسم در آخرت در نظر گرفته است که به عقل من و شما نمی رسد. رمز موفقیت حاج قاسم اخلاص بود.
5 دی در دیدار با خانواده آیه الله مصباح فرمودند: از واجبات حوزه و روحانیت و همه ما برگزاری بزرگداشت حاج آقای مصباح است. زنده نگهداشتن ایشان یعنی آن علم فراوان، آن فکر نوآور، آن بیان رسا، باید بصورت محتوی کوچک و رسا منتشر شود. فکر آیه الله مصباح باید زنده بماند. باید با طراوت بماند.
و 14 دی آخرین دیدار حضرت آقا با بانوان فرهیخته بود که غرب را به چالش کشیدند من خودم دوبار گوش دادم شما هم وقت بگذارید این سخنرانی را گوش کنید تا ببینید آیا این شعار زن زندگی آزادی جای برای گفتن دارد؟ به تعبیر آن خبرنگار آمریکایی که وقتی دید این خانم مسیح به دخترهای ایران این‌قدر می‌گوید روسری تان را بردارید گفت: من این خانم مسیح را نمی‌شناسم ولی دو مطلب به ایشان می گویم یا نمی دانی بر سر زنان آمریکا چه آورده‌اند یا می‌دانی و می‌خواهی از زن ایرانی انتقام بگیری.
این فرمایشات رهبر معظم تبیین زن در غرب است و همینطور جایگاه رفیع زن در اسلام است.

مناسبت6- سالروز رحلت ام البنین
حضرت ام البنین مادر چهار شهید است؛ که ام البنین های کشورما مثل مادر شهدای بارفروش (که کتابی به نام ایشان «عزیز خانم» چاپ شده) به حضرت ام البنین اقتدا کردند. گریه های حضرت ام البنین سیاسی بود. به بقیع می‌رفت چهار تا صورت قبر درست می‌کرد هر کسی که رد می‌شد عاشورا را برایش توضیح می‌داد که امام حسین در مقابل ظلم دستگاه یزید قیام کرد لذا سه سال و اندی که ایشان زندگی می‌کرد در روایت دارد هر روز به بقیع می‌رفت و جنایات یزید را با گریه سیاسی تبیین می‌کرد.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ‏
قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ (1)اللَّهُ الصَّمَدُ (2)لَمْ يَلِدْ وَ لَمْ يُولَدْ (3)وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُواً أَحَدٌ (4)
برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.