/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۴۰۰ شنبه ۹ بهمن
تاریخ ارسال:۱۴۰۰ جمعه ۵ آذر
چاپ خبر
نماز جمعه عبادی سیاسی کاشان به امامت آیت الله سلیمانی مورخ 5 آذر ماه 1400 نماز جمعه عبادی سیاسی کاشان به امامت آیت الله سلیمانی مورخ 5 آذر ماه 1400
سلام علیکم و رحمت الله
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَجَعَلَ الظُّلُمَاتِ وَالنُّورَ ثُمَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ بِرَبِّهِم يَعْدِلُونَ
لَا نُشْرِک بِاللَّهِ شَیئاً وَ لَا نَتَّخِذُ مِنْ‏ دُونِهِ وَلِیاً. اللهم صل علی رسولک و بشیرک و نذیرک و خاتم سفرائک و افضل انبیائک ابی القاسم المصطفی محمد (ص) و علی آله الطیبین الطاهرین المعصومین المکرمین و اللعن الدائم على أعدائهم أجمعین، من الان الى یوم الدین
عباد الله اوصیکم و نفسی بتقوی الله.

خودم و شمارا توصیه میکنم به رعایت تقوا.

وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رَسُولٍ وَلَا نَبِيٍّ إِلَّا إِذَا تَمَنَّى أَلْقَى الشَّيْطَانُ فِي أُمْنِيَّتِهِ فَيَنْسَخُ اللَّهُ مَا يُلْقِي الشَّيْطَانُ ثُمَّ يُحْكِمُ اللَّهُ آيَاتِهِ وَاللَّهُ عَلِيمٌ حَكِيمٌ
به مناسبتی که امروز 5 آذر سالروز تأسیس بسیج مستضعفین و شجره‌ی طیبه‌ی این نظام اسلامی الهی است در طلیعه‌ی خطبه‌ی نخست به‌این آیه‌ی شریفه تمسک جستیم. ذات حق به نبی مکرم اسلام فرمود: قبل از تو هیچ نبی، هیچ رسولی نیامد. مگر تا آنکه فکرش را به مردم القا کرد شیاطین در مقابل صف‌آرایی کردند
و تو ای پیامبر عزیز از صف‌آرایی بوجهل ها، بولهب ها، بو سفیان ها، صنادید قریش، مشرکین عرب نگران نباش. این یک اصل جاری در طول ادوار تاریخ حرکت دین‌مداری و خدامحوری است که مخالف دارد. دشمن دارد و باید با دشمنان در ستیز باشید .
وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رَسُولٍ وَلَا نَبِيٍّ إِلَّا إِذَا تَمَنَّى أَلْقَى الشَّيْطَانُ فِي أُمْنِيَّتِهِ
انقلاب اسلامی ما که از سنخ انقلاب پیامبران بود و پیامبر اکرم قطعا از این قاعده مستثنی نیست. تا امام امت اندیشه‌ی انقلابی را به مردم ابلاغ کرد شیاطین داخلی و خارجی، شرق و غرب، تفکر کمونیستی و تفکر سرمایه‌داری و امپریالیستی در برابر انقلاب اسلامی ما موضع گرفته اند.
در شرایط بحرانی کشور که امپریالیسم شرق و غرب و مزدوران داخلی و دشمنان اسلام و مسلمین آرزوهای خام شکست انقلاب اسلامی را در سر داشته اند و بی‌شک برای اجرایی کردن هم تا حد زیادی امکانات در اختیارشان بود؛ امام امت فرمان تشکیل بسیج ارتش بیست میلیونی را صادر کرد.
درست در آستانه‌ی ده ماهگی انقلاب اسلامی که از هر طرف مورد هجوم بود اغتشاشات داخلی، هجمه‌های همسایگان، فشارهای شرق و غرب علیه انقلاب اسلامی، خیانت های اشکار عناصری که بر رأس قدرت اجرایی جامعه بودند، دولت موقت و دولت بنی‌صدر در ان شرایط بحرانی و حاد بر اندیشه‌ی امام امت این نور، تلالو یافت و این فکر تجلی پیدا کرد و ارتش بیست میلیونی بسیج مستضعفین به فرمان او شکل یافت.
ان وقت این نهاد وقتی تشکل یافت چه خدماتی چه برکاتی چه اثراتی و چه نتایجی برای جامعه‌ی ما به بار اورد؟
بسیج شد مبدأ حرکت عمومی و فراگیر در حفاظت و پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاورد های عظیم آن که ثمره‌ی ان در همه جای ایران نمایان است. بسیج به‌عنوان تبلور وحدت و اراده‌ی ملت و غیرت و ایثارگری امت مسلمان ایرانی در مقابله با استکبار جهانی به زیبایی درخشید. همه‌ی مناسبات و محاسبات جنگی دشمن را تفکر و اراده‌ی بسیجی به‌هم میریخت. ایجاد این هسته‌ی مقاومت سرفصل نوینی در تاریخ انقلاب و نشان دیگری از دوراندیشی و درایت امام امت که همیشه برای ما راه‌گشا بود نشان دهنده‌ی این درایت امام امت است. امروز اگر ما از بسیج میگوییم یعنی از فکر امام از اندیشه‌ی امام از دوراندیشی امام و از آن هوشمندی و ذکاوت امام در راستای حفاظت و حراست و صیانت از انقلاب اسلامی است. بسیجیان سلحشور ما در جنگ برای حفظ امنیت کشور نقش حساس وعمده‌ای را بر دوش داشته‌اند که نتایج حضور ایثارگرانه‌ی شان حتی دشمنان ما را به شگفتی واداشت. انگشت حیرت به دندان گرفته‌اند که این گروه چه گروهی‌اند و از کجا سیراب اعتقادی میشوند و در کدام انستیتو آموزش نظامی میبینند و در پیش چه سردارانی و افسرانی و امیرانی تربیت جنگی پیدا می‌کنند؟
عزیزانی که مین را با جان و دل خریدار بودند. عزیزانی که تا قلب دشمن بی مهابا پیش میرفتند. بسیج و بسیجی واژه‌های عمیق و شورآفرینی است که دنیایی از عظمت را افتخار را حماسه را در ذهن ها زنده میکند.
البته برای درک آن عظمت باید در کنارشان بود. با انها زیست کرد. با انها نشست و برخاست داشت تا شاید بشود از آن خلوص از آن صفا از آن نورانیت از آن معنویت بهره‌ای برد.
بسیج یعنی تفکری که امام فرمود: افتخار من این است که من بسیجی ام و به بسیجیان من افتخار میکنم. این ها سرچشمه های فیض‌اند و پر برکت. این ها شجره‌ی طیبه‌اند و در همه جا شاخ و برگشان ثمربخش و میوه ده.
دیروز در سنگر دفاع امروز در مواسات مومنانه دیروز در شلمچه ها در حورالعظیم ها در خور خورعبدالله بر قله های بلند مناطق غربی کشور ما، امروز در درون بیمارستان ها برای کمک‌دهی به بیماران کرونایی. همه‌جا وجودشان میدرخشد.
امیرالمومنین علی (ع) در زمان حیات نورانی وقتی در توصیف این بسیجیان برآمد و وقتی در مقام تبیین شخصیت این عزیزان برآمد فرمود: یُجَاهِدُهُمْ فِی سَبیلِ اللَّهِ قَوْمٌ أَذلَّةٌ عِنْدَ الْمُتَکَبِّرِینَ، فِی الْأَرْضِ مَجْهُولُونَ وَ فِی السَّمَاءِ مَعْرُوفُونَ.
به ظاهر در چشم متکبران عناصر غیر نظامی و شبه نظامی‌اند مهم جلوه نمیکنند اما چنان میدرخشند که دشمنان در برابرشان زانو به زمین میزنند و سر تعظیم فرود می‌اورند به گونه ای که بزرگترین شخصیت کشور چپ روسیه به دکتر ولایتی میگوید: تا در کشورتان بسیجیان هستند و تفکر بسیجی هرگز ما را و رقیب ما امریکا را قدرت مقابله با این تفکر نیست.
امیرالمونین فرمود: فَوَیْلٌ لَکِ یَا بَصْرَةُ عِنْدَ ذلِکَ، مِنْ جَیْش مِنْ نِقَمِ الله! لاَ رَهَجَ لَهُ، وَ لاَ حَسَّ، وَ سَیُبْتَلَى أَهْلُکِ بِالْمَوتِ الأَحْمَرِ، وَ الْجُوعِ الأَغْبَرِ
فرمود ان زمانی که غرش گران بسیجی بر سر شما خراب خواهند شد و فرود خواهند امد و حمله خواهند کرد شما گرفتار بدترین شرایطی هستید. ان زمان امیر المومنین با نگاه دوراندیشانه و ملاحم و غیب‌گویانه بسیجیان امروز ما را در بیان نورانی به تصویر کشاند.گرچه به ظاهر روی زمین قدرشان را نمیدانیم و فِی الْأَرْضِ مَجْهُولُونَ اما در همه ی عرشیان بین همه ی عرشیان و ملکوتیان اینها به زیبایی تعریف شده اند وَ فِی السَّمَاءِ مَعْرُوفُونَ
تبریک میگوییم تفکر بسیجی را. میستاییم اندیشه ی بسیجی را. سر تعظیم فرود میاوریم در برابر امام امت با این فکر بسیار ارزشمند و بدیع که اگر فکر امام در تشکیل بسیج نبود هرگز ما نمی توانستیم امروز چیزی بنام خوزستان و تمامیت این استان را در مرز جنوبی‌مان و کردستان و تمامیت کردستان را در مرز غربی‌مان داشته باشیم و اگر این فکر نبود و بسیجیان نبود ما امروز نمی توانستیم چهارصدو یازده فروند هواپیمای مدرن و فوق مدرن روسی و فرانسوی را شکار کنیم و از کار بندازیم و اگر این فکر نبود هزارو دویست کیلومتر مرز مشترک با عراق در طی هشت سال جنگ مداوم در برابر انبوه از نیروهای مسلح نه فقط عراقی بلکه مرتجعین منطقه ی عرب و حتی با کارشناسان قدر روسی و فرانسوی و المانی و امریکایی نمیتوانستیم ما این مرز هایمان را محافظت کنیم.
سربلندیم که یک وجب خاک ما زیر چکمه ی ظالمانه ی دشمن به جا نماند. این بسیجیان بودند. این بسیجیان بودند که با محاسبه ی عاشقانه اروند خروش‌گر و دیوانه را با زدن شلاق اراده رام کردند و فاو را در تصرف گرفتند تا نفت شهر را بازپس بگیرند و این بسیجیان بودند که مردانگی و شهامت و شجاعت را دوباره در صحنه ی زندگی بشر تعریف کردند. به قول عارف بزرگ تئوریسین جمهوری اسلامی علامه محمدتقی جعفری گفت: وقتی دیدم بسیجیان جبهه و جنگ را ولله برگشتم قلم را به دست گرفتم انچه از عرفان نوشته بودم شستم گفتم دوباره باید عرفانی بنویسم که در جبهه از بسیجیان دیده ام. بلندای قامتتان افتخار ماست مقاومتتان عزت ماست همدلی و همدردیتان سربلندی ماست و درود و رحمت فراوان به شهداء بسیجی و عزت و سربلندی برای عزیزان بسیجی یعنی تابعین و فرمانبران فرمانده کل قوا رهبری معزز انقلاب حضرت ایت الله العظمی امام خامنه‌ای.

إِنَ‏ أَحْسَنَ‏ الْحَدِیثِ‏ وَ أَبْلَغَ الْمَوْعِظَةِ- کتَابُ اللَّهِ
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ‏
قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ *اللَّهُ الصَّمَدُ * لَمْ یلِدْ وَ لَمْ یولَد* وَلَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا أَحَدٌ


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله و الصلواة و السلام علی رسول الله حَبِیبِ‏ إِلَهِ‏ الْعَالَمِینَ‏ أَبِی الْقَاسِمِ المصطفی مُحَمَّدِ. اللهم صلی علی امیرالمؤمنین (ع) و صل علی فَاطِمَةَ الزَّهْرَاءِ سَیدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِینَ وصل علی سبطی الرحمه و امامی الهدی الحسن و الحسین وصل علی ائمه المسلمین علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفربن محمد و موسی ابن جعفر و علی ابن موسی و محمد ابن علی و علی ابن محمد و الحسن بن علی وحجة ابن الحسن المهدی صلواة الله و سلامه علیهم اجمعین اللهم انا راضین بهم ائمه فرضنا لهم انک علی کل شیء قدیر.
با یاداوری مجدد نسبت به رعایت تقوا برای خودم و برای شما برادران و خواهران ایمانی و نمازگزاران جمعه مناسبت ها را یاداوری کنیم:
امروز 5 آذر 20 ربیع الثانی روز بسیج مستضعفان
یکشنبه 7 آذر و 22 ربیع سالروز شهادت دانشمند هسته ای دکتر محسن فخری زاده
و روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
دوشنبه سالروز شهادت شهید دکتر مجید شهریاری
هدیه به روح این دو بزرگوار و این دو دانشمند هسته ای صلواتی ختم بفرمایید.
و اغاز عملیات بزرگ طریق القدس و ازادسازی بستان و روز همبستگی با ملت فلسطین در روز جهانی فلسطین مربوط به 1947
و سه شنبه سالروز بزرگداشت شیخ مفید اعلی الله مقامه الشریف
و چهارشنبه سالرور شهادت عالم نستوه و مجاهد کم نظیر ایت الله سید حسن مدرس که به دستور رضا شاه پلید به شهادت رسید در سال 1316 و روز مجلس شورای اسلامی و روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز
و پنجشنبه سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی
به یاد این سه بزرگوار شیخ مفید، مدرس و میرزا کوچک خان جنگلی هم تقدیم به ارواحشان صلواتی هدیه کنید.
این روز ها ما شاهد تجمع اعتراض امیر مردم شریف شرق اصفهان به کم ابی زاینده رود هستیم و به دنبال اعتراضات این عزیزان گروهی از مردم شریف شهرکرد هم به اعتراض برامدند .در تیرماه سال جاری اعتراضاتی از سوی مردم شریف خوزستان هم در هم زمینه ما داشتیم. الان پدیده ی کم ابی بیش از سیصد شهر و هزاران روستای کشور ما را در بیست و پنج استان رنج میدهد. یعنی بیش از نیمی از جمعیت کشور ما دچار کمبود اب هستند و فعلا چهار استان اصفهان چهارمحال بختیاری و یزد و خوزستان پیشانی این درگیری کمبود اب قرار دارند.
در پرداختن به این موضوع باید ما توجه داشته باشیم که تنش ابی ابر چالشی است که یک وجه ندارد یک بعد ندارد بلکه وجوه مختلفی دارد. از جمله تغییرات اقلیمی جهانی و گرم شدن هواست به دلایل گوناگون که در نتیجه ماجرای کم ابی یک پدیده ی جهانی قلمداد میشود.
تنش یا جنگ ابی ازین رو موضوع روز جهانی شده است. دو سوم جمعیت جهان یعنی چهارمیلیارد نفر حداقل یک ماه را در شرایط کم ابی شدید به سر میبرند و 500 میلیون نفر در جهان در تمام طول سال با کم ابی شدید مواجه هستند. یعنی نیمی از بزرگ ترین شهرهای جهان کم ابی را تجربه میکنند. پس یک پدیده ی کوتاه یک گوشه ی ایران نیست. یک پدیده ی فراگیر به پهنای کره ی زمین است.
نکته ی دوم ایران از نظر اقلیمی و جغرافیایی در منطقه ی معتدله ی خشک شمالی و در عرض متوسط کره ی زمین در ناحیه ی جنوب استوایی قرار دارد و از دریاهای بزرگ به دور است و لذا از جریانات هوایی این دریاها بی بهره است. ازین جهت اب و هوای ایران خشک و بری توصیف میشود و مشکل کم ابی با زندگی ایرانیان در طول تاریخ به نوعی امیختگی داشت. نهایت بعضی از سال ها نزولات اسمانی بیشتر بود و بعضی از سال ها نزولات اسمانی کمتر
و مهاجرت و جابجایی ایرانی ها عمدتا یا زیر سر مسئله ی کاهش نزولات اسمانی یا زیر سر زمین لرزه یا زیر سر بیماران واگیر وبا و طاعون بود. در گذشته هم وجود داشت یک پدیده ی نوظهور قلمداد نمیشود.
نکته ی سوم: باید ببینیم ایا این اعتراضات مربوط میشود به فرد خاص به دولت خاص به جریان خاص یا نه مربوط میشود به ضعف مدیریت علاوه بر کاهش نزولات اسمانی.
ضعف مدیریت یک شبه بوجود می اید یا بر میگردد به دولت های پی در پی و حتی بخش عظیمش برمیگردد به دولت های قبل از انقلاب که چقدر ذخیره سازی اب در کشور صورت گرفت. روزی انقلابی ما به پیروزی رسید که ما 18 تا سد در درون مملکت داشتیم. ان هم بعضی از سدود که المانی ها درست کرده بودند پشت سد چشمه ی مهار برای جمع اوری تالاب و خار و خاشاک وجود نداشت. در کمترین زمان سدی به مثل سد دز که جزء نمونه ترین سد کشور ماست دو سوم سد را خار و خاشاک و گل و لای پر کرده بود و ما هم امکان لای روبی در اختیار نداشتیم که بعد از انقلاب به حمدالله با رشدی که پیدا کردیم امکان لای روبی در اختیار قرار گرفت و دارند لای روبی میکنند و چشمه های مهار هم بالاسر سد ها درست میکنند امروز بیش از دویست و چهل پنجاه تا سد به برکت جمهوری اسلامی درست شده است ولی بیش از 20 سال ما مواجه با کاهش نزولات اسمانی هستیم.
باید سوال کنیم ایا در این کمبود اب مدیریت ضعیف هم نقش دارد یا ندارد؟
ما در مدیریت منابع ابی ایا اینده نگری لازم را در طی دولت ها انجام داده ایم یا انجام نداده ایم؟ درسته امروز بیشترین موضوع بحث کاهش نزولات اسمانی است. این موضوع بیشترین قصه را به خودش اختصاص میدهد ولی ایا ما توانسته ایم مدیریت ابی هم داشته باشیم یا نه؟
صنایع فولاد صنایع اب بر است. در منطقه ی خشک چیدمان صورت گرفت یا در منطقه ی تر؟ این مدیریت است.
پمپاژ اب ایا به درستی توانسته ایم انجام بدهیم یا به درستی انجام نداده ایم؟
ما در کشوری هستیم در بعضی از مناطق پر ابیم و کم زمین و در بعضی از مناطق پر زمینیم و کم اب. مازندران ما غربش پراب است کم زمین است میانه و شرقش پر زمین است و کم اب است. ایا توانسته ایم سیستم انتقال اب را از مناطق پراب به مناطق خشک انجام بدهیم یا نه؟ جزو اولویت کار ما بود یا نه؟
امروز دولتمردان دارند از خلیج فارس اب برای مناطق خشک می اورند.
در دولت احمدی نژاد خواستند از خزر اب برای سمنان و برای مناطق خشک مملکت بیاورند که اگر کار شکنی ها صورت نمیگرفت شاید امروز تا حد زیادی ما ازین بدیله نجات پیدا میکردیم. ایا ما الگوی کشت در مناطق خشک و نیمه خشک و تر ابی را به درستی منطبق با یک نقشه ی متوازن و متناسب انجام داده ایم یا انجام نداده ایم؟
ما در بخش اب نیازمند به یک مدیریت اساسی هستیم که قبل از انقلاب ابدا توجه نشد و بعد از انقلاب توجه شد اما کافی نیست و باید ادامه پیدا کند در بعضی از دولت های بعد از انقلاب مسئله ی ذخیره سازی اب در قالب سد یا اب بند ها خوب مورد توجه بود اما در برخی از در بین بعضی از دولت ها این حقیقت باز یک مقدار کمرنگ میشد. اعتراض مردم اعتراضی است متناسب با خواست مردم حق مردم. مردم ولی نعمت ما هستند. اما نباید ما اعتراضات را مربوط به الان بدانیم چون این پدیده یک شبه نیست. دولت تازه در رأس کار قرار گرفت. هم رویکردش ارزشمند است و هم در حوزه ی عاطفی و احساسی و اخت شدن با مردم و رفتن در دل مردم و شنیدن مشکلات مردم و همدردی و هم سویی با مردم درخور تحسین است. ما اگر توقع داریم نمیتوانیم بگوییم یک شبه سد درست بشود. نمیتوانیم بگوییم یک شبه انتقال پمپاژ اب از فلان رودخانه ای که به دریا میریزد به فلان دشتی که تشنه ی اب است صورت بپذیرد.
ما مهار بازار را توقع داریم. ما کنترل قیمت را توقع داریم. ما ثبات ارز را توقع داریم. ما مسئله ی کنترل بورس را توقع داریم. اینها توقعات مااست انتظارات مااست بعضی ها توقعات و انتظارات را با انتقاد بهم می امیزند. خیال میکنند اگر توقعی مطرح میشود یعنی انتقاد. هیچ عاقلی دولت نو پا را انتقاد نمیکند. اولویت های توقع را بازگو میکند. فرق است بین توقع و انتظار و بعد انتقاد و تخریب.
انتقاد هم باز دو نوع است. انتقاد سازنده و انتقاد مخرب.
دولت امروز امیدی برای جامعه هست. دولت امروز نویدی برای جامعه هست. دولت امروز ره گشایی برای رفع مشکلات جامعه ی ما قلمداد میشود. ما در مسئله ی اب ان مدیریت لازم را انجام داده ایم یا نداده ایم؟ همین منطقه ای که باب اعتراض وجود دارد چقدر از اب برای صنعت اب بر منطقه میشود؟ ایا میشد صنایع اب بر را در مناطق تر مملکت طراحی کرد یا نمیشد؟ یک وقتی در یکی از استان ها خواستند کارخانه ی نوپان بزنند. سوال شده چند هکتار جنگل در ان استان وجود دارد؟ گفتند نیم هکتار هم وجود ندارد.گفت: پس چرا کارخانه ی نوپان انجا؟ گفتند در ان استان هایی که جنگل وجود دارد می اوریم. گفتند هزینه ی سرانه چقدر بالا میرود؟ ما مدیریت نکردیم باید به خودمان اعتراف کنیم که میتوانستیم بهتر ازین مدیریت کنیم درصد اب مناطق خشکی که باید برای شرب و برای کشاورزی مردم باشد رفت در شکم صنایع.
صنایع قابل جابجا بود. کشاورزی قابل جابجا نیست. بله نوع کشت ان را باید وزارت جهاد کشاورزی مدیریت کند چه نوع کشت کم اب بر و چه نوع کشت پر اب بر؟
در هرحال ما در اب باید مدیریت کنیم. جنگ اینده جنگ نفت نیست جنگ گاز نیست. جنگ اب است و به ما اب نمیدهند. ما سرخس سد درست کردیم یک لیتر اب افاغنه نگذاشتند در سد ما وارد بشود. در جاهای دیگر هم که پروتکل داریم و باید اب بر اساس پروتکل به ما برسد متاسفانه گرداب را به پای پروتکل می اورند. یعنی دشمال اب دشمال باران زیاد که می اید نمیتوانند پشت سد مهار کنند ان را به پای ان می اورند. حتی افغانستان وقتی بر اساس پروتکل حق و حقوق مارا نمیدهد جای دیگر قطعا بدتر ازین است. ما باید اب درون مملکتمان را مدیریت بکنیم. بعضی از کشور های همسایه ی ما درصد بالایی اب مصرفیشان از دریاهای مجاور است نام نمیبرم که با سیستم اب شیرین کن بهترین استفاده را دارند انجام میدهند. ده ها بار از زبان مبارک رهبری شنیده ام وقتی به خدمتش میرسیدم میفرمود: اب کنارک چه شد؟ اب کنارک بنا شده از اب دریا با سیستم شیرین کن برای مردم. سال ها ارزو را مردم در دل داشتند دستگاه می امد لوازم یدکی نمی امد. لوازم یدکی می امد دستگاه فرسوده بود. ما باید اعتراف کنیم که در زمینه ی اب مدیریت مقبول نداشتیم
امیدواریم ان شاءالله یک تحولی در این زمینه بوجود بیاید تا انجا که امکان پذیر است ما چیزی به نام تنش اب یا جنگ اب را شاهد نباشیم.
إِنَ‏ أَحْسَنَ‏ الْحَدِیثِ‏ وَ أَبْلَغَ الْمَوْعِظَةِ- کتَابُ اللَّهِ
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
إِنَّآ أَعْطَیْنَـکَ الکَوْثَرَ
فَصَلِّ لِرَبِّکَ و انْحَرْ
إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الأَبْـتَـرُ
اَللَّهُمَّ انْصُرْ اْلإِسْلَامَ وَالْمُسْلِمِینَ و انصر من نصر الدین
وَاخْذُلْ مَنْ خَذَلَ المؤمنین
اللهم اید حماة الدین لا سیما زعیمنا و قائدنا الامام خامنه ای

برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.