/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۴۰۱ جمعه ۱۰ تير
تاریخ ارسال:۱۴۰۱ جمعه ۶ خرداد
چاپ خبر
خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی مورخ 1401/3/6 خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه کاشان به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی مورخ 1401/3/6
خطبه اول

خطبه دوم

 

السلام عليكم جميعاً و رحمت الله و برکاته
اعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی خیرخلقه و اشرف بریته و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین سِیمَا بَقِیةُ اللَّهِ فِی الْأَرَضِینَ وَلعْنَة الله عَلِی أَعْدَائِهِمْ أَجْمَعِینَ، الی یوْمِ الدِّینِ
روز بیست و پنجم شوال، روز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام به نیابت از اين امام والامقام  دعاي سلامتی فرزندشان را با توجه بخوانيم.
بسم الله الرحمن الرحيم؛ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناً حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا.
شادی روح حضرت امام، همه شهدا و گذشتگان، مخصوصاً شهدا و گذشتگان منطقه کاشان و سلامتی و نصرت و تأیید خاص رهبر عظیم‌الشأن انقلاب و مراجع عظام صلواتی هدیه بفرمایید.
خیر مقدم عرض می‌کنم به همه برادران و خواهران به ویژه جوانان عزیز به نماز جمعه ميعادگاه عاشقان در روز جمعه. توصیه به تقوای امروزم از دعای نهم صحیفه سجادیه است در نهمین خطبه نماز جمعه.
«اللَّهُمَّ وَ مَتَى وَقَفْنَا بَيْنَ نَقْصَيْنِ‏ فِي‏ دِينٍ أَوْ دُنْيَا» خدايا  اگر من قرار گرفتم بين اینکه یکی از دو نقص قرار بر من وارد شود؛ یک نقص در دنیای من یا یک نقص در دین من. ببينيد امام سجاد چگونه برخورد می‌کند؟ قرار است يك  نقصی وارد شود؛ یا در دین، یا در دنیا. «فَأَوْقِعِ النَّقْصَ بِأَسْرَعِهِمَا فَنَاءً» خدايا اين نقص را در آنجايي واقع کن که سریع‌تر تمام شود. یعنی نقص در دنیا باشد. دنیا بالاخره ۸۰ سال؛ ۹۰ سال؛ می‌گذرد. آنکه سریع‌تر تمام می‌شود نقص را در آنجا قرار بده.
«وَ اجْعَلِ التَّوْبَةَ فِي أَطْوَلِهِمَا بَقَاءً» اما توبه‌ي‌ من را در جایی قرار بده که قرار است زمان طولانی‌تری با من بماند و آن بحث دین هست. نقص در دین اگر به وجود بیايد تا ابدیت من را خراب می‌کند؛ نه یک سال و یک میلیون و یک میلیارد سال توبه‌ي من را در  آن بخش قرار بده. «وَ إِذَا هَمَمْنَا بِهَمَّيْنِ» اگر من دو تصمیم جلوي رویم هست یک دو راهی؛ «يُرْضِيكَ أَحَدُهُمَا عَنَّا» يك تصميم خدا را راضی می‌کند؛ «وَ يُسْخِطُكَ الْآخَرُ عَلَيْنَا» امّا آن تصمیم دوم تو را به خشم می‌آورد. «فَمِلْ» و پس من را متمایل کن. «فَمِلْ بِنَا» ما را متمایل کن؛ «إِلَى مَا يُرْضِيكَ عَنَّا» به آن تصمیمی که خدا از ما راضی می‌شود. «وَ أَوْهِنْ قُوَّتَنَا عَمَّا يُسْخِطُكَ عَلَيْنَا» در آن تصميمي كه موجب خشم تو مي‌شود ما را سست كن تا آن را انجام ندهيم.
روزی یکی از طلاب عزیز ما به من گفت پدرم کسالت دارد، برای عیادت از ایشان برویم. پدر ایشان از فضلا  بودند. برای من تعریف کرد؛ گفت که تا حالا 200 بار با ليزر حفره‌هاي قلبم را عمل کردم؛ وقتی ۲۰۰ بار شد رفتم محضر استادم آیت الله العظمی بهجت گفتم آقا نمي‌شود يك دعایي بفرمایید من الان ۲۰۰ بار است که مرتب عمل جراحی می‌شوم. آن مرد بزرگ یك جمله فرمود می‌خواهی خدا امتحانت را در دينت قرار بدهد؟ گفتم نه. بگذار همین نقص در جسم و دنيای من باشد؛ دينم سالم بماند. اين توصيه‌ي به تقواي من در خطبه اول از محضر صحیفه سجادیه.
بحث سلسله‌وار ما قرآن کریم بود. رسیدیم به سوره مبارکه بقره؛ آیه چهارم. در جلسه قبل سه ویژگی متقین بیان شد که اهل تقوا که شما برادران و خواهران هستید؛ اولاً ایمان به غیب دارید که مصداق بارز ایمان به غیب شد امام زمان عليه السلام؛ روايتش هم محضرتان خوانده شد. ویژگی دوم اهل تقوا اقامه نماز بود که از آیت الله جوادی و آیت الله شهید مطهری توضیح اقامه بيان شد که فرق می‌کند با خواندن نماز؛ نماز با آن روحش در نمازگزار مجسم می‌شود به گونه‌ای که آن اثر نماز که معراجیت است، اثر نماز که «تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَر» است در مصلی و نمازگزار به وجود می‌آيد اين مي‌شود اقامه نماز. ویژگی سوم انفاق «مِمَّا رَزَقْنا» كه در روایت بیان شده فقط رزق بحث پول و مادی نیست؛ آبرویي كه انسان می‌گذارد مصداق رزق است. انشالله امروز از محضر امام صادق علیه السلام روایتی را محضر شما خواهم خواند.
در آیه چهارم می‌فرماید ویژگی چهارم اهل تقوا این است «وَ الَّذينَ يُؤْمِنُونَ بِما أُنْزِلَ إِلَيْكَ وَ ما أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِكَ» ایمان دارند اهل تقوا بر‌‌آنچه كه بر تو نازل شد و آنچه كه بر گذشتگان نازل شد. در تسنیم آیت‌الله جوادی می‌فرماید: این «ما أُنْزِلَ» فقط قرآن نیست، هر آنچه که بر پیغمبر اکرم نازل شده است چه در سطح عالم دنیا و طبیعت و چه عوالم بالاتر مثل معراج. در معراج خیلی از علوم بر پیغمبر اکرم نازل شد؛ ما به همه ايمان داریم.
وقتی مؤمن می‌گوید «يُؤْمِنُونَ بِما أُنْزِلَ إِلَيْكَ» هم به اين قرآن شریف که در هر خانه وجود دارد ايمان داريم هم به آنچه که در معراج بر پیغمبر اکرم نازل شد و هم به تمام احادیثی که پیغمبر اکرم به امیرالمومنین و امیرمومنان به فرزندان معصومش از جمله امام صادق علیه السلام بیان کرد ایمان داریم.
فقهي که امروز همه ما مهمان آن فقه هستیم همین احادیث است، این همان «ما أُنْزِلَ» است که پیغمبر اکرم به جانشینان معصوم خودش بیان کرد.
شهید مطهری تعبیری دارند؛ خیلی دقیق است؛ مي فرمايد: ایمان «بِما أُنْزِلَ» معناش این نیست که من فقط بگويم این قرآن محتوايش عالی است، تمدن ساز است، این بخشی از ایمان «بِما أُنْزِلَ» است علاوه بر این من باید بگويم، این وحی است اين از طرف خداست نه فقط یک کتاب مثبت عالی مضمون. بعد عبارتي را آقاي مطهری می‌آورند از یک ماتریالیست عرب به نام آقای شبلی شمیل كه نامه ای نوشته به رشید رضای مصری صاحب تفسیر المنار که در آنجا اینگونه می‌گويد: «انّي و إن أك قد كفرت‏ بدينه: من هر چند كافر به دین پیغمبر اکرم هستم اما «هل أكفرن بمحكم الآياتي؟» اما می‌توانم به اين آیات قرآن کافر بشوم؟ نه. این قرآن محتوايش خیلی عالی است ولی من کافر به پیغمبرم هستم.
ببينيد می گوید محتوا عالی مضمون است اما کافر هستم به پیغمبر. قرآن را وحی نمی‌داند. اين کفایت نمی‌کند برای مصداق با تقوا بودن ایمان «بِما أُنْزِل» یعنی هم بگوييم  محتوا عالی است و هم از طرف خداست و خدا این فرموده است.
لذا شما برادران و خواهران هر روز در اذان چه مي گوييم؟
 شهادت به رسالت پيغمبر اكرم كه مي دهيم همين است
اشهد ان‏ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّه‏ صلي الله عليه و آله و سلم
یعنی من شهادت میدهم  تمام  آنچه كه پيغمبر اكرم آورده است همه از طرف خدا و وحی است یک آیه را هم در قرآن استثنا نمی‌کنم
 نه  آیه حجاب را
نه آیه وَيْلٌ لِلْمُطَفِّفينَ  واي به حال کم فروشان را
نه آيات ديگر را  نه آيه‌ي حجاب را همه از طرف خدای متعال آمده و باید اطاعت بكنم
آن بخش دوم ايمان وَ ما أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِك‏ يعني چي؟
اين هم بزرگان توضيح دادند قرآن كريم، خود اين قرآن با سه وسيله كتب آسماني قبل رو تایید می‌کند اصل كتب را
1- آيه شریفه إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلامُ آيه 19 آل عمران
روح همه‌ي کتب آسمانی اسلام خطوط كلي و اصول در همه  شرايط همان اسلام است پس به وسيله‌ي همين جمله  إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلامُ کتاب آسمانی تحریف نشده تایید دارند می‌شوند
2- قرآن یک صفتی دارد به نام مُهیمن كه اين صفت در سوره مائده آیه ۴۸ آمده است
 وَ أَنْزَلْنا إِلَيْكَ الْكِتابَ  ما قرآن را نازل کردیم بر تو
بِالْحَقِّ مُصَدِّقاً لِما بَيْنَ يَدَيْهِ مِنَ الْكِتابِ تصديق کند کتاب آسمانی قبل را
وَ مُهَيْمِناً عَلَيْهِ و مهیمن است قرآن،‌ یعنی چه مهيمن است؟
حضرت آیت الله سبحانی در منشور جاوید جلد ۲ می‌فرمايد:
یعنی قرآن حافظ است
 مراقب است
 شاهد است
 نگهبان کتب آسمانی قبل است
اين عظمت قرآن است
پس در ضمن خطوط اصلی کتب آسمانی قبل را دارد قرآن تأييد مي كند
و راه سوم واذكرهايي است كه در قرآن نسبت به انبياء گذشته آمده است
به ياد آور فلان نبي را
به ياد آور آن پيامبر را
به یاد آور تمام انبیایي که در قرآن ذکر شده
 این هم مصداقي است از اینکه قرآن دارد تایید می‌کند ما أُنْزِل‏ را
  خدایا همه ما را از متقین و مؤمنان واقعی به قرآن وآنچه كه  بر پیغمبر اکرم نازل شده است قرار بده
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ‏
قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ (1)اللَّهُ الصَّمَدُ (2)لَمْ يَلِدْ وَ لَمْ يُولَدْ (3)وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُواً أَحَدٌ (4)

 
خطبه‌ي دوم
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد و الثناء لله رب العالمين اللهم صل علي محمد ابن عبدالله اشرف الخلق و علي اهل بيت الطيبين الطاهرين  اللهم صل علي، علي اميرالمؤمنين و صل علي الصديقه الطاهره فاطمه الزكية سيدة النساء العالمين، اللهم صل علي الحسن و الحسين سيدي شباب اهل الجنّه و صل علي علي ابن الحسين زين العابدين  و صلي علي محمد بن علي الباقر حالا صلوات بر صاحب امروز اللهم صلي علي جعفر بن محمد الصادق البار الامين  اللهم صلي علي موسي ابن جعفر الكاظم اللهم صلي علي علي ابن موسي الرضا المرتضي، اللهم صل علي محمد ابن علي الجواد، اللهم صلي علي  علي ابن محمد الهادي اللهم صلي علي الحسن ابن علي الزكي العسكري اللهم صلي علي حجت ابن الحسن المهدي القائمَ المنتظر، بِهِمْ نتَوَلَّى وَ مِنْ‏ أَعْدَائِهِمْ‏ نتَبَرَّأ به ولايت شما ایمان داریم و از دشمنان شما بیزاریم،
اوصيكم و نفسي بتقوي الله  برادران و خواهران خودم را و شما عزیزان را به تقوای الهی توصیه می‌کنم
در خطبه دوم توصیه‌ام بحث حيا است  صاحب امروز امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید در نزهة الناظر و تنبيه الخاطر ‌مرحوم حلوانى، آمده است از علماي قرن چهارم پنجم ماست  كتاب بسيار كتاب بسيار متقن و قديمي است،
اسْتَحْيِ‏ مِنَ‏ اللَّهِ‏  حيا كن از خدا
چقدر؟
بِقَدْرِ  قُرْبِهِ مِنْكَ، به مقداري كه خدا به تو  نزديك است، آن‌قدر از خدا حيا كن
 وَ خَفْهُ بترس از خداي متعال
چقدرترسم؟  
بِقَدْرِ قُدْرَتِهِ عَلَيْك‏ به‌اندازه‌ای كه خدا بر تو قدرت دارد
خواهران و برادران؛ اگر می‌خواهیم حيا را عملاً ببینیم اگر قم مشرف شدید برويد درب منزل مرحوم امام رو ببینید يك عکس هم بگیرید. درب منزل امام هنوز همان درب قديمي است؛ دو تا کوبه دارد، يك كوبه  سمت راست، يك كوبه به سمت چپ. قدیمی‌های ما اینجور بودند با هم قرار داشتند. اگر زن می‌آيد پشت در، كوبه سمت راست را بزند یک طنیني در صدای منزل به وجود می‌ايد اگر مرد بیاد كوبه سمت چپ را بزنه
 که چی بشه؟
که زنی که در خانه است بداند پشت در مرد است یا زن. اینجوری حیا را به ما یاد دادند. حالا  به کجا رسیده تهاجم فرهنگی دشمن که رهبر معظم انقلاب بعد از رحلت امام داد زدند، فرمودند من دارم می‌بینم شبیخون فرهنگی دارند می‌کنند اما وزير وقت ارشاد گفت اينها توهّم است درجلسه‌ي شوراي عالي انقلاب فرهنگي رهبر معظم نگاه كردند در جلسه ديدند وزير ارشاد نيست فرمودند فلاني نيامده،‌ آمد و نبودش هم فرقي نمي‌كند بود و نبودش هم فرقي نمي‌كند درجلسه، غيرت ديني من و شما را رسانه‌هاي دشمن كمرنگ كردند، يك زماني چادربه عنوان حجاب برتر غلبه داشت امروز مدير مدرسه‌ي دبيرستان به من گله مي‌كند كه درخروج از مدرسه اكثريت مي‌شوند با مانتو  من نمي‌گويم مانتو حجاب نيست، اما حياي چادرخيلي متفاوت است، آمدند تدریجی پله‌ها را شکستند، همان مانتو را تبدیل کردن به مانتو باز و اخیراً دارند شلوار با عرض معذرت از امام زمان علیه السلام، شلوار پاره‌ای را که بر تن پسرها پوشانده بودند برتن دختران می‌پوشانند جناب آقای حاج علی اکبری که تشریف آوردن چهارشنبه و پنجشنبه به منطقه کاشان و شهر کاشان جلسه‌ای که در حضور ۱۴ امام جمعه با ایشان داشتیم، علمای شما امامان جمعه منطقه شما در ضمن مطالبی که از مشکلات منطقه به ايشان گفتند،‌ گفتند آقا سطح کلان در محضر رهبر معظم انقلاب یه فکر اساسی بکنید متدینین گِله دارند، خانواده شهید گِله دارد مادر شهید به من مي‌گويد من چها ر تا بچه دادم،  
اسْتَحْيِ‏ مِنَ‏ اللَّهِ‏ بِقَدْرِ قُرْبِهِ مِنْكَ، حيا كن به خدا به اندازه‌اي كه خدا به تو نزديك است
  وَ خَفْهُ  و بترس از خدا
بِقَدْرِقُدْرَتِهِ عَلَيْكَ.
مهمترين مناسبت این هفته و امروز شهادت امام صادق علیه السلام است که این به تفصيل پایان عرض می‌کنم
دو سه تا مناسبت رو با اختصار عرض می‌کنم
 اولین مناسبت بحث یارانه‌هاست که دولت محترم تصمیمی که گرفت هم منافع مادی داخلی برای ما دارد هم یک پیام خارجی
در بحث منافع مادی من فقط یک نمونه عرض کنم همين بحث ماکارانی که مطرح است ۴۰ -۵۰ درصد تولید ماکارانی قانوناً صادر میشه به کشورهای بیرون  
 معناش چیه؟
معنايش این است که این ۵۰ درصد که به بیرون صادر می‌شود آن ۵۰ درصدی که خارج از کشور دارند مصرف می‌کنند یارانه شما را دارند می‌خورند  سودش درجيب كي مي‌رود؟ توليد كننده كارخانه
عددي كه من از جناب آقای وزیر تعاون شنیدم اين بود ۵ هزار میلیارد تومان فقط بحث ماکارانی داره سود می‌دهد به بیرون‌ها
 یکی از منافع اجرای این طرح جلوی این فساد رو می‌گیرد
منفعت دوم این است ببينيد که شما که الان آمدید نمازجمعه غالباً دهک‌های پایین جامعه هستیم ما ديگه متوسط به پایین هستيم ما البته انشالله بزرگان متمکنين هم در نماز جمعه حضور دارند ولی تجربه نشان داده جنگ را کی اداره کرده؟
همين دهك‌هاي پایین
 مدافعان حرم کی بودند همین دهک‌های پایین
 آماري که گرفتند، وقتی مصاحبه می‌کنند با این دهک‌های پایین آقا شما چقدر مرغ مصرف می‌کنید در یک ماه؟ مي گه يكي
 از متمکنين سوال می‌کنند،‌ مي‌گويند 10تا 20 تا
خوي یارانه‌ای که هر کیلو بیست هزار تومن داشتند به مرغ می‌دادند یکيش گير اين دهک پایین می‌آمد ۲۰ تاش نسيب آن متمکن می‌شد
 دولت میگه من این را آزاد کردم آن وجه به کارت نیازمندان می‌ریزم ماهي نفری ۴۰۰ تومن سیصد تومن با اون فرمولی که خودشون دارند که توان خرید این خانواده مستمند ما بالاتر بیاد نه آن متمكني كه هیچ فرقی براش نمي‌کند قیمتها چه باشد
 این دوتا پیام داخلی، و یک پیام به خارجی ها دارد
 پیام به خارجی‌ها چی بود؟
 آقای آمریکا آقايان اروپا،
دولت آقای رئیسی اقتصاد مردمش را به مذاکرات برجام گره نزده است طرح یارانه‌ها را من اجرا می‌کنم نگاه نمی‌کنم که قراره  چه توافقی بشود یا نشود
این تصمیم درستی بود از آن طرف به ما خبر مي‌رسد كه  آمريكايي ها با سه تا كشور دارند پيام مي‌آورند  به دولت ما كه بياييم  اين ماجرای مذاکرات را به جایی برسانیم
 بعضی وقتا پیام را عراق می‌آورد
بعضی وقتا پیام را قطر می‌آورد
 بعضی وقتا هم عُمان
چيه كه عجله دارند كه آمريكا بالاخره امضا كند توافق را آنها  كه اهل تحليل هستند و رصد  مي‌كنند حوادث جهاني و منطقه‌اي را مي گويند
آمريكا نگران مسئله اوکراین است
اروپا نگران مسئله اوکراین است
زمستان که بشود ۶۰ درصد گاز همین فقط آلمان دارد از روسیه تامین می‌شود
 اگر مسئله اوکراین حل نشده براشون امسال با قطع گاز روسیه، اروپا اصلاً زمین‌گیر میشود
آقاي كسینجر سه تا توصیه کرده است به اوکراینی‌ها
گفته اولا يك مقدار زمین بدید به روسیه و زودتر به توافقی برسید
و ثانیاً دولتی بیارید که مثل این دولت نگه من اسرائیلی هستم، صهیونیستی هستم، یه دولت متعادل و معمولی بیارید بی‌طرف بیارید
 و يك توصیه کرده نگذارید روسیه به سمت چین برود اتحاد بین چین و روسیه برای غرب  و آمریکا نگران کننده است.
 با اين سه تا عرض شود تحلیل، آمریکایی‌ها دارن عجله می‌کنند که مذاکرات ما به يك نتیجه برسد
لذا دولت محترم عجله ندارد ضمن این که می‌خواهد به يك توافق سازنده برسد اما چون می‌داند انگیزه چیست عجله‌ای ندارد و این نشانه قوّت دولت محترم است.
هر زمانی که ما در چارچوب‌های رهبر معظم انقلاب حرکت کردیم انشالله به آن موفقیتی که افق رهبر معظم انقلاب هست خواهیم رسید یک صلوات ختم کنید.
حادثه‌ي دوم حادثه‌ي تلخ  آبادان بود که من امروز تماس داشتم با امام جمعه آبادان و امام جمعه اهواز حادثه تلخی بود که ساختمان متروپل آبادان ریزش کرد، ۱۱ نفر از عزیزان ما جان باختن ۳۲ نفر مصدوم شدند عده‌ای هم اصلاً نمی دانند فعلاً در چه وضعیتی هستند دارد
 خوب  اينها جاي عبرت دارد
 آنچه که تا حالا بیان شده ریشه‌ي مشکل این بود که اين ساختمان مجوز6 طبقه داشته اما 9 طبقه ساختند
شهردار محترم
شورای شهر محترم
عزیزان ما نظام مهندسی ما در کاشان و در جاهایی که صدای من را می‌شنوند دقت کنند این مصداق تقوا است که شما ضوابط را رعایت کنید
كار باید استاندارد باشد معنا نداره خلاف ضوابط مصوب شهرداری و مهندسی عمل کنند
همين مصلاي با عظمتی که شما الان تشریف دارید وقتی که عزیزان دست اندرکار داشتند برای آقای حاج علی اکبری توضیح می‌دادند مهندسین برجسته سازه اینجا نظر دادند که این اگر خدای متعال مقدر کند مثلاً زلزله بیاد این مقاومت ۷ تا ۸ ریشتر رو دارد كار بايد اساسي باشد
نثار جانباختگان آن حادثه یک صلواتی اهدا بفرمایید
حادثه سوم تعرض اسرائیل به زینبیه بود که با موشک زمین به زمین اطراف مرقد مطهر زینب کبرا را  هجوم قرار داد و در داخل کشور سرهنگ عزیز ما پاسدار شهید حسن آقای صیاد خدایی را از مدافعان حرم به شهادت رساند
 حادثه ها هر دو حادثه تلخ است ما عزیزی را از دست دادیم گُلی را از دست دادیم ولی نیروهای امنیتی ما نیروهای حفاظتی ما اين را بدانید برادران و خواهران جمهوری اسلامی وقتی می‌خواهد تصمیم بگیرد پاسخ کسی را بدهد با هيچ كس  رودربایستی ندارد،
 نه با طالبان
 نه با داعش
 نه با اربابان آنها اسرائيل و آمريكا
با هيچ كس رودرباستي ندارد
 منتها گاهي اوقات اعلام مي كنند، گاهي اوقات صلاح نمي دانند اعلام كنند همين دوسه روز پيش بعضي از روزنامه ها نوشته بودند كه عرض شود که از قول خبرگزاری الجزیره نوشته بودند که وقتی ما رصد می‌کنیم می‌بینیم يك نفر که در ایران كشته مي‌شود با يك فاصله‌ای کوتاه یك نفر از اسرائیلي‌ها يكي از مقامات و نيروهاشون كشته ميشود در عالم
مثال زده بود  مثلاً وقتی جناب آقای شهید والامقام ما شهید فخری زاده به شهادت رسید در فاصله فقط ۷ روز افسر ارشد موساد در تل‌آویو به درک واصل شد.
نياز نيست رسما جمهوري اسلامي اعلام كند يا بپذيرد ولي اين را مطمئن باشد جمهوري اسلامي با احدي رودربايستي ندارد در پاسخ و در انتقام دست برتر با جمهوري اسلامي است و رهبر معظم دو تا جمله‌ي كليدي داشتند فرمودند
اولا هر تهديدي را درسطح خودش جواب مي دهيم يعني فرض كنيد
 سرتيپ درسطح سرتيپ
سرلشكر درسطح سرلشكر
اين اول در سطح خودش و ثانيا ده  برابر پاسخ مي‌دهيم
تكبير
لذا إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً در درون این سختی يك يسري وجود دارد
مَكَرُوا وَ مَكَرَ اللَّهُ مكر کردند اما الان بشارت هایی دارد به ما می‌رسد که سوریه دارد در بحث جولان و بازپس‌گیری سرزمین خود از اسرائیل تجدید نظر می‌کند  اينها بشارت است  
يا روسيه  در ماجرای اوکراین که با صهیونیست‌ها در افتاد اجازه استفاده از موشک‌های مُدرنی که به  سوریه داده بود و تا حالا اجازه نمی‌داد را دارد اجازه می‌دهد
 اينها  را در درون عسر يسري است که خدای متعال قرار داده
اما مناسب تا آخر شهادت امام صادق علیه السلام من دو تا حدیث را می‌خوانم و یک ذکر مصیبت کوتاه البته خواهشم از همه برادران و خواهران الان مصلي به لطف خدا تقریباً پر هست و سخنران خوبی قبل از نماز داشتیم منتها شما يك مقدار دير تشریف می‌آورید حدیث داریم عرض شود که قبل از اذان باشید که ملائکه خاصی اسامی را می‌نویسند ولی مداح اهل بیت می‌خواست بین دو نماز پنج دقیقه بخواند من گفتم نه باشه بعد از نماز عصر به جای ۵ دقیقه ۱۰ دقیقه ۱۲ دقیقه بخواند یک سینه زنی برای امام صادق علیه‌السلام با حضور همه شما برادران، خواهران مخصوصاً شاگردان امام صادق علیه السلام که الان تعداد آنها الحمدالله قابل توجه است داشته باشیم
در بحار جلد ۷۵ شخصی آمد به  امام صادق علیه السلام عرض كرد آقا شما زندگیتون رو و امورتان رو بر چه چیزی بنا نهادید
 فرمود بر ۴ بنیاد
1- عَلِمْتُ أَنَّ عَمَلِي لَا يَعْمَلُهُ غَيْرِي،  من يقين كردم كاري كه واجب است بر عهده‌ي من كسي غير از من انجام نمي‌دهد
فَاجْتَهَدْتُ‏ پس تلاش كردم وظيفه‌ي خودم را انجام بدهم
هركسي وظيه را خودش بايد اجام دهد
2- وَ عَلِمْتُ أَنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ مُطَّلِعٌ عَلَيَّ، يقين كردم خدا بر من مطلع است   
فَاسْتَحْيَيْتُ حيا كردم
 همان بحث تقوايي كه عرض كردم از منزل حضرت امام
 3- وَ عَلِمْتُ أَنَّ رِزْقِي لَا يَأْكُلُهُ غَيْرِي فَاطْمَأْنَنْتُ يقين كردم رزق من را ديگري نمي‌خورد لذا حرص نزدم
اما معناش اين نيست كار نكنم  خود امام صادق علیه السلام فرمود
إِنِّي‏ لَأَعْمَلُ‏ فِي‏ بَعْضِ ضِيَاعِي   من خودم مي‌روم در مزرعه ام  کار می‌کنم   
حَتَّى أَعْرَقَ تا اينكه عرق من سرازیر می‌شود
 4- و چهارمين بناي كار امام اين است
وَ عَلِمْتُ أَنَّ آخِرَ أَمْرِي‏ الْمَوْتُ‏  يقين كردم آخر كار من مرگ است
از اين دنيا ما مي رويم برادران، خواهران،
فَاسْتَعْدَدْت‏،‌ فَاسْتَعْدَدْت‏ آماده شدم براي مرگ آمادگي براي مرگ چيست؟
اميرمؤمنان تفسير كردند
1-انجام واجبات أَدَاءِ الْفَرَائِضِ  
2- ترك حرام وَ اجْتِنَابِ‏ الْمَحَارِم‏
3- وَ الِاشْتِمَالُ‏ عَلَى‏ الْمَكَارِمِ مكارم اخلاقي را در خودمان متبلور كنيم
اين حديث اول
 حديث دوم ائمه ما پناه هستند در کافی شریف جلد3 آمده رفيد غلام یزید بن عمر بن هبیره بود حالا دیگه خلاصه من میگم ابن هبیره اين ابن هبيره  حاکم عراق بود از طرف مروان رُفيد غلامش هست یك روزی این حاکم عراق ابن هبيره بر غلامانش خشم گرفت قسم می‌خورم بکشمت. از عراق فرار کرد رفت مدینه محضر امام صادق علیه السلام ماجرا را تعریف کرد حضرت فرمودند انصرف برگرد به عراق
وأَقْرِئْهُ‏ مِنِّي‏ السَّلَامَ‏ سلام من را به حاكم عراق، حاكم مرواني ها برسان
وَ قُلْ‏ لَهُ‏ إِنِّي‏ قَدْ آجَرْتُ‏ عَلَيْكَ   من پناه دادم رفيد را بر تو
مَوْلَاكَ- رُفَيْداً ‏ فَلَا تَهِجْهُ بِسُوءٍ  به او سوءنرسان، مضطربش نكن
رفيد گفت  آقاجان این خبیث شامی خبیث الرأي است شامی است
 حضرت فرمود:  اذْهَبْ إِلَيْهِ  برو
كَمَا أَقُولُ لَكَ  حرکت كرد آمد در وسط بیابان به یک اعرابی به يك بیابانگرد برخورد كرد صورتش را  نگاه کرد که تقریباً قیافه شناس بود
گفت أَرَى وَجْهَ مَقْتُولٍ ببينم صورت، صورت يك آ‌دمي است كه قطعا كشته مي شود
گفت دستت را بده ببينم أَخْرِجْ يَدَكَ دستش را نشان داد به اين اعرابي گفت
يَدُ مَقْتُولٍ دست هم نشان مي‌دهد تو كشته ميشوي
گفت أَبْرِزْ رِجْلَك پاتو بزن بالا ببینم پاشو بالا زد
گفت رِجْلُ مَقْتُولٍ پا هم پاي آدمي است كه كشته مي شود
گفت بدنت را برهنه كن  أَبْرِزْ جَسَدَكَ
 گفت جَسَدُ مَقْتُولٍ پیکر هم پيكر آدمي است که کشته می‌شود
  آخرش گفت أَخْرِجْ لِسَانَك زبانت را بیرون بیار ببینم تا زبانش را بیرون آورد
گفت امْضِ برو هرجا می‌خواهی بری برو
فَلَا بَأْسَ عَلَيْكَ  هيچ باكي بر تو نيست
فَإِنَّ فِي لِسَانِكَ رِسَالَةً افتخار کنید به امام صادق در این زبان تو یک پیامی وجود دارد
لَوْ أَتَيْتَ بِهَا الْجِبَالَ الرَّوَاسِيَ اگر بر کوه‌های بلند آن پیام را بخوانی مطيع تو مي‌شوند  
لَانْقَادَتْ لَكَ مي‌گويد آمدم درب خانه ابن هبيره  وقتی وارد شدم ابن هبيره گفت أَتَتْكَ بِحَائِنٍ کسی که مرگش فرا رسیده خودش آمد
رِجْلَاهُ دوتا پايش او را آورد
يَا غُلَامُ  صدا کرد
النَّطْعَ وَ السَّيْفَ،‌نطع آن چرمي را كه مي گفتند  که جلاد می‌خواست سر یك نفر را بزند زير او پهن مي‌كردند
گفت نطع را بيار ،‌سيف هم بيار شمشيررا   بیار
ثُمَّ أَمَرَ بِي فَكُتِّفْتُ به من امركرد كه كتفهايم را بستند
وَ شُدَّ رَأْسِي  و سرم را  هم محکم بستن به سیاف و جلال گفت بیایيد
  لِيَضْرِبَ عُنُقِي تاگردن من را بزند
به او گفتم
فَقُلْتُ أَيُّهَا الْأَمِيرُ لَمْ تَظْفَرْ بِي عَنْوَةً  تو كه با خشم و زور بر من راه نيافتي خودم آمدم
  خلوتي كن پیامی دارم اطرافیان رو فرستاد رفتن یک کلمه گفتم گفتم
جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدٍ الصادق به تو سلام رساند
وَ يَقُولُ لَكَ قَدْ آجَرْتُ عَلَيْكَ مَوْلَاكَ- رُفَيْداً فَلَا تَهِجْهُ بِسُوءٍ من پناهش دادم به او آسيب نرسان
اين حاكم مرواني تا اسم صادق را شنيد گفت والله به خدا قسم امام صادق اين پيام را به من داد؟ او براي من سلام رساند؟
گفتم بله سه بار جواب سلام را داد بعد گفت كه  دستاشو باز کنید گفت من به اين مقدار هم راضي نمي‌شوم
لَا يُقْنِعُنِي مِنْكَ  اين من را قانع نمي كند
بيا كتفهاي من را ببند سرمن را ببند
گفتم اميري تو
گفت نه من راضي نمي‌شوم، گفت همان كاري كه با تو كردم بايد با من انجام بدهي وقتي اين كار را انجام دادم انگشتر و خاتم مهرش را داد به من ديگه شد رئيس دفتر و مسئول وزير اين حاكم
گفت   فَنَاوَلَنِي خَاتَمَهُ
 گفت أُمُورِي فِي يَدِكَ امور من به دست توست
 فَدَبِّرْ فِيهَا مَا شِئْتَ. ما هم عرض مي كنيم به امام صادق عليه السلام
  آقاجان ما را هم پناه بده
به  امام زمان هم عرض مي كنيم  يابقيه الله ما را هم پناه بده آقا
باز در كافي شريف دارد منصور دوانيقي دستور داد به حاكم مكه و مدينه أن أَحْرِقْ‏ عَلَى‏ جَعْفَرِ خانه حضرت امام صادق را به آتش بكش
أَحْرِقْ‏ عَلَى‏ جَعْفَرِ بْنِ‏ مُحَمَّدٍ دَارَهُ‏ اين خبيث هم آتش را انداخت در خانه امام صادق
فَأَلْقَى النَّارَ فِي دَارِ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ  خانه‌ي امام صادق آتش گرفت
فَأَخَذَتِ النَّارُ فِي الْبَابِ وَ الدِّهْلِيزِ درب خانه آتش گرفت راهرو آتش گرفت يا بقيه الله ‌آجرك الله آقا
نمي‌دانم الان با اين جمله شما به كجا منتقل شدي؟
 احتمالاً به درب خانه‌ي مادر منتقل شدي
خود امام صادق عليه السلام فرمودند:  
 ذالك الحطب عندنا آن هيزمي كه درب نيم سوخته‌اي كه آتش زدند نزد ما ست
 نتوارث هر امامي به امام بعدي اين هيزم نيم سوخته را به ارث مي‌رساند يا امام زمان گويا الان آن هيزم نيم سوخته در محضر شماست آقا جان هر روز به ياد خانه‌ي مادر مي‌افتيد ولي يك انتقال ديگركربلاست راوي مي گويد ديدم خانمي با هيبت حيدرانه خيمه مي‌رود و بر مي گردد گفتم خانم شما چرا فرار نمي كني؟ فرمود
ان لنا علي لن في ال *****
ما يك علي امام مريضي داريم درخيمه جان امامم را بايد حفظ كنم
 حسين آرام جانم
حسين روح و روانم
خدايا در ظهور منتقم آل پيغمبر تعجيل بفرما
قلب مطهرشان از همه ما، از والدین ما از همسر و فرزندان ما، از حق داران ما، اجداد ما، از جمله حاضر راضی و خوشحال بفرما
رهبرعزیزمان مورد تایید خاص امام زمان قرار ده
 خدایا به زودی زود  زیارت بقيع، حرمین شریفین، عتبات عالیات عراق، مشهدالرضا و حرم حضرت زینب و رقیه را نصیب همه این جمع بفرما
دولت محترم را، مسئولان استانی ما، مسئولان شهرستانی ما را در اجرای برنامه‌های مفید برای مردم موفق بدار
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ‏
إِنَّا أَعْطَيْناكَ الْكَوْثَرَ *فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَ انْحَرْ *إِنَّ شانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ
صدق الله العلي و العظيم
 از  بهترین اوقات استجابت دعا همین لحظه است حاجات مادی و معنوی شما در نظر بياريد در رأس حاجات ظهور مولا

 برچسب ها
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.