/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۴۰۲ جمعه ۱۱ فروردين
تاریخ ارسال:۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۶ بهمن
چاپ خبر
علم و دانش آقایی می اورد، هر کس دانشش بیشتر باشد مسلط می شود حجت الاسلام سید سعید حسینی در بازدید و دیدار با دانش آموزان مدرسه ابتدایی پسرانه خجسته کیا در توضیح صفات رحمان و رحیم خداوند اظهار داشت: علم و دانش آقایی می اورد، هر کس دانشش بیشتر باشد مسلط می شود.

حجت الاسلام سید سعید حسینی در بازدید و دیدار با دانش آموزان مدرسه ابتدایی پسرانه خجسته کیا در توضیح صفات رحمان و رحیم خداوند اظهار داشت :  رحمان و رحیم یعنی خدا بسیار مهربان است، خداوند دو نوع مهر بانی دارد که یک نوع آن شامل همه انسان ها می شود و کلمه رحمان یعنی خدا مهربان است و این مهربانی هم نسبت به انسان های بد و هم انسان های خوب می باشد، همه انسان ها از هوا استفاده و تنفس می کنند، ترامپ که دستور داد سردار سلیمانی ما را شهید کنند، نفس می کشد، رئیس اسرائیل و عربستان که دستور کشتار فلسطینیان و یمن را می دهد، یزید و شمر و حرمله هم نفس می کشند، پس هوا و اب و.. هم خوب ها و هم بدها استفاده می کنند. انسان های بد هم از روزی خدا استفاده می کنند و مهربانی خدا شامل انها می شود

امام جمعه کاشان افزود : خداوند یک نوع مهربانی مخصوص به نام رحیم دارد که ویژه انسان های خوب است، مانند امامان، پیامبر ص، امام خامنه ای، امام خمینی، معلمان، شهدا، حاج قاسم، پدر و مادر و شما بچه های عزیز مدرسه خجسته کیا. وی گفت :  یکی از سفارش های اقای خجسته کیا این است که اگر کسی علم و دانش داشته باشد هیچ ظالمی نمی تواند این علم و دانش را از شما بگیرد. اگر ملتی علم و دانش داشته باشد ظالمان نمی توانند بر انها مسلط باشند.

امام جمعه کاشان افزود : یکی از کسانی که انسان خوبی است و خدا به او توجه خاص داشته است و انقلاب اسلامی ما را بوجود آورده امام خمینی است و مهربانی خاص خدا را به حضرت امام با یک داستان برای شما بازگو می کنم.

حجت الاسلام حسینی گفت : قبل از انقلاب شاه در ایران حکومت می کرد که ارتش در اختیار داشت، ارتش هم سه بخش داشت، نیروی هوایی، نیروی زمینی و نیروی دریایی و این نیروها همه امکاناتی مانند، تانک، توپ، هواپیما داشتند، شهربانی و پلیس و ژاندارمری هم در اختیار شاه بود و همچنین از همه خطرناک تر ساواک هم را در اختیار داشت که خیلی ظالم بودند. طرفداران امام را دستگیر و شکنجه می کردند، یکی از شکنجه ها این بود که به صندلی های فلزی برق با ولتاژ بالا وصل می کردند و انقلابی ها را روی صندلی می نشاندند و سوال می کردند اطلاعیه های امام را از کجا اورده ای؟ ضمنا آمریکا و اروپا و عرب های منطقه با شاه خوب بودند و امام تنها بود. امام سال 42 قیام کرد و گفت شاه کشور ما را ذلیل کرده و به حرف امریکا گوش می دهد و من می خواهم شاه را سرنگون کنم و در ایران حکومت اسلامی تشکیل بدهم، امام ارتش نداشت ولی موفق شد چون خدا با امام مهربانی ویژه داشت

وی در ادامه افزود : آیت الله سید جواد علم الهدی بیان می کنند، امام خمینی در آغاز نهضت، در سال ۱۳۴۲ قبل از قیام خود، مرا خواستند و گفتند سفارشی برای امام رضا ع دارم نامه ای به من دادند و گفتند برو مشهد، وقتی به مشهد رسیدی، بلکه به محض رسیدن به مشهد، وضو بگیر و به محضر حضرت رضا ع مشرف شو و از جانب من خدمت ایشان این پیام را بده : آقا، یا امام رضا! من امر بسیار خطیری را در نظر گرفته‌ام اگر شما این حرکت را تأیید می‌فرمایید و این اقدام صحیح است، عنایت کنید کمک بدهید و اگر مصلحت نیست، همین الآن جلوی مرا بگیرید.
من هم طبق فرمایش ایشان عمل کردم و عین عبارت ایشان را خدمت حضرت، عرض کردم ولی نمی دانستم امر مهم چیست.

حجت الاسلام حسینی گفت : در کنار این توصیه حضرت امام نامه ای هم برای آیت الله میلانی، عالم بزرگ مشهد داد که به او بدهم : خدمت آیة الله سیّد هادی میلانی رسیدم که نامۀ امام را به ایشان بدهم، عرض کردم امانتی است که باید خصوصی تقدیم شود. اجازه فرمودند به اندرون بروم. نامه را باز کردند و بلند خواندند. مضمون آن این بود: «قصد کرده‌ایم ان شاء الله این نظام طاغوتی و شاه را سرنگون کنیم و نظام صالحی را جایگزین آن نماییم و اگر آمریکا، دوست شاه از او حمایت کرد، با او هم مبارزه خواهیم کرد. پس من فهمیدم  پیامی که برای امام رضا داده بود ، مبارزه با شاه و تشکیل حکومت اسلامی بود. و الان که انقلاب پیروز شده است نتیجه می گیریم امام رضا رضایت داشته اند و این مصداقی از مهربانی مخصوص  خداوند به امام است.

امام جمعه کاشان در ادامه و در توضیح سوره فلق بیان داشت : ( قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ ) بگو پناه مى برم به پروردگار سپيده دم، ( مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ) از شر ادم ها و موجودات بد ( وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ) کسی که شب شبیخون و حمله می کند ( وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ) این ایه را بیشتر توضیح می دهم. ( الْعُقَدِ) یعنی گره ها و پیوندها، یعنی موجودی هست که می خواهد پیوندهای خوب را از بین ببرد. شیطان با پیوندهای خوب مخالف است. یک پیوند و رابطه خوب بین بچه ها و پدر و مادر هست که شیطان این را نمی خواهد. شیطان نمی خواهد شما به پدر و مادر احترام بگذارید.

وی با داستانی بیان نمود : شخصی به امام صادق ع گفت در قران امده ( وَ بِالْوالِدَيْنِ إِحْساناً) به پدر و مادر خود خوبی و احسان کنید، و از امام درخواست کرد نیکی را برای او تعریف کند،. امام به او فرمود احسان یعنی،1 _ وقتی با پدر و مادر صحبت می کنی صدای خود را بلند نکنید، یا پای خود را روبروی انها دراز نکنید و اگر یک موقع شما خسته بودید یا تلویزیون می دید خواستید پای خود را دراز کنید از پدر و مادر اجازه بگیرید  2 _ اگر دیدید پدر و مادر شما به چیزی نیاز دارند نگذارید به شما بگویند، قبلش شما انرا انجام بدهید اگر می دانید درخواست پدر و مادر را، اما شیطان می گوید به انها بی احترامی کنید، هر کس به پدر و مادر خود احترام کند خدا خیلی سریع و مانند آسانسور او را بالا می برد و به او مقام می دهد و گرنه پیشرفت ما کُند خواهد بود لذا  دست بابا و مادر را ببوسید. خصوصا مادر

حجت الاسلام حسینی با بیان داستانی خاطر نشان نمود :  قبل از اسلام، شیطان،. مردم را فریب داد و گفت دختران خود را بکشید. بعد از اسلام و وقتی حضرت محمد به پیامبری رسید، مردی خدمت پیامبر امد و گفت، خدا دختری به ما داد و او نه ساله شد و یک روز من دخترم را به بهانه گردش او را به صحرا بردم و او را به چاه انداختم و روی او خاک ریختم و او با صدای کودکانه مرا صدا می زد. پیامبر ص گریه نمود، مرد گفت حالا چکار کنم که خدا مرا ببخشد. پیامبر گفت برو به مادرت خدمت کن، مرد گفت مادر ندارم، پیامبر ص  گفت، به خاله خودت احترام و نیکی کن چون خاله مانند مادر است تا خدا گناه تو را ببخشد.

امام جمعه کاشان در بیان دومین پیوند که شیطان آن را نمی خواهد گفت : پیوند بین مردم و امام را شیطان نمی خواهد. سه شنبه های مهدوی که شما در مدرسه دارید پیوند شما با امام زمان است اما شیطان نمی خواهد شما با امامان پیوند داشته باشید. خدا از ما می خواهد که پیوند ما با امامان محکم باشد، در شهادت امامان ناراحت و سوگوار باشیم و در تولد انها خوشحال باشیم و پنج شنبه که شهادت امام هفتم هست باید ناراحت باشیم، امام هفتم را 14 سال در زندان بود و شکنجه می شد تا به شهادت رسید، اما شیطان این را نمی خواهد

وی افزود : ما باید نسبت به امام زمان ع که الان در حیات هستند  چند کار انجام دهیم، 1 _ هروز برای امام زمان صلوات بفرستیم، این صلوات یک هدیه است، مانند هدیه ای که به مادر یا معلم یا پدر می دهیم. وقتی به این ها هدیه می دهیم خوشحال می شوند و به شما دعا می کنند، و امام زمان هم به شما دعا می کند، ضمنا صلوات ثواب زیادی دارد.
وی در رابطه با ثواب صلوات گفت : پیامبر اسلام ص در شب معراج، در آسمان فرشته ای را دید که تعداد قطرات باران و محل نزول باران را می دانست، فرشته باران به پیامبر گفت اگر عده ای از مردم در جایی جمع باشند و چهارده معصوم را دوست داشته باشند و افراد این جمع ذکر صلوات را بفرستند، من نمی توانم ثواب این صلوات را حساب نمایم.

2 _ برای امام زمان دعا کنید، دعا کنید که خدا ظهور امام زمان را زودتر برساند و یا دعای فرج را بخوانید 3 _ کمک به امام زمان ع، وی در رابطه با کمک به امام زمان ع گفت : الان ما حکومتی داریم که مقدمه ظهور امام زمان ع است. و این در حدیث هم آمده، الان کمک به امام زمان این است که به حکومت جمهوری اسلامی ایران کمک کنیم. شما می توانید، با خوب درس خواندن کمک امام زمان کنید، شما باید دانشمند شوید، دوست داشتید به دانشگاه بروید یا به حوزه بروید. یعنی همان سفارش اقای
 خجسته کیا، که اگر کسی علم و دانش داشته باشد هیچ ظالمی نمی تواند این علم و دانش را از شما بگیرد یا اگر ملتی علم و دانش داشته باشد ظالمان نمی توانند بر انها مسلط باشند. این حرف اقای خجسته کیا، از حدیث گرفته شده که ( العِلمُ سُلطان)، دانش اقایی می اورد، هر کس دانشش بیشتر باشد مسلط می شود.
 ‏
وی گفت : کمک دوم شما به امام زمان این است که با ایمان باشیم، ایمان یعنی به حرف های خدا گوش بدهیم. نماز بخوانیم، دروغ نگوئیم. پیامبر ص می فرماید، تمام بدی ها را اگر در یک خانه جمع کنیم کلید آن خانه دروغ است. و کمک سوم شما این است که دشمن را بشناسید. دشمن و شیطان انسان ها دو گونه هستند، بعضی از انها جن هستند که انها را نمی بینیم اما شیطانی هایی هم هستند که ما انها را می بینیم مانند آمریکا و اسرائیل (مِنَ الْجِنَّةِ وَ النَّاسِ) که دوست ندارند ما پیشرفت نمائیم

برچسب ها
مطالب مرتبط
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.