/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
تاریخ خبر:۱۴۰۳ پنج شنبه ۲۳ فروردين
چاپ خبر
حضور در مساجد : 186 _ 21 / 1 / 1403 _ مسجد ولیعصر _ لتحر امام جمعه کاشان : جلوه اسماء الهی شدن با تقوا و بندگی بدست می اید حجت الاسلام حسینی گفت : این مقام ها با تقوا و بندگی بدست می اید ، به تعبیر شهید مطهری ، عبودیت ، گوهر بندگی خداوند است و نهایت این بندگی ، کار خدایی کردن است

حضور در مساجد : 186 _  21 / 1 / 1403  _   مسجد ولیعصر  _  لتحر  

امام جمعه کاشان  : جلوه اسماء الهی شدن با تقوا و بندگی بدست می اید 


حجت الاسلام سید سعید حسینی در بیست و نهمین روز از ماه مبارک رمضان بعد از اقامه نماز ظهرین در جمع نمازگزاران مسجد ولیعصر درباره عید فطر اظهار داشت  : کلمه فطر در قران امده است ، فطرت ، یعنی اصل خلقت و عید به معنی برگشت و عید فطرت یعنی باز گشت به فطرت ، فطرت ما چه بوده است ؟ خداوند می فرمایند  : همه بچه ها که به دنیا می ایند ، فطرت انها خدا شناسی است . توحیدی است « فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْهَا » شما یک ماه زحمت کشیدید ، روزه گرفتید ، ادعیه های مختلف را خواندید ، سحرگاهان بیدار بوده اید . انسان با این اعمال عبادی بسوی توحید خودش بازگشت نموده است ، روز فطر جشن بازگشت به توحید و خداشناسی ما می باشد ، ضمنا ، روز فطر اتصالی هم به امام زمان دارد . چرا ؟ هزار اسم خداوند ، هر اسمی کاری در این دنیا انجام می دهد .  « مُمیت یعنی میرانده ، محیی ، زنده کننده ، رازق یعنی رزق دهنده » اسماء الله فقط یک لفظ نیست ، هر اسم کاری انجام می دهند . ارتباط امام زمان با خدا و این اسامی چیست ؟ جلوه کامل تمام این هزار اسم ، چهارده معصوم هستند ، چهارده معصوم جلوه تمام نمای خدا هستند . لذا علی ع فرمود  « اَنا آیت الله العظمی » نشانه اعظم خدا من هستم . پس ما در این ماه با اعمال عبادی که در این ماه انجام دادیم بخدا و امام زمان ع نزدیک شدیم . هر قدر مراقبه ما بیشتر باشد این تقرب بیشتر می شود . 

وی در معنای تقرب گفت  : شهید مطهری ،  شهید مطهری سه معنا برای قرب بخدا ذکر می کنند و می فرمایند : یک معنای غلط دارد و دو معنای صحیح . معنای غلط قرب بخدا ، قرب حقیقی مکانی است . بعنوان مثال  : شما از ان طرف مسجد بسوی من بیایی . این قرب حقیقی مکانی است و این برای خدا معنا ندارد چون خداوند جسم نیست . و این که در سوره نجم می خوانیم « فَكانَ قابَ قَوْسَيْنِ أَوْ أَدْنى‌ » پیامبر ص نزدیک شد و به اندازه دو کمان با خدا فاصله داشت ، منظور قرب مکانی نیست .  اما یک معنای صحیح ، یعنی مشاهده معنوی خدا با دل ، از حضرت علی ع سوال می کنند ایا خدا را می بینی ؟ می فرماید ،چشم ظاهر خدا را نمی بیند ولی چشم قلب خدا را می بیند . قرب بخدا ، یعنی انسان بجایی برید که انسان خدا را با چشم ببیند . معنای دوم و صحیح قرب بخدا ، یعنی انسان مظهر اسماء الله بشود . وی گفت  : در خارج از ایران خانم غیر مسلمانی ایت الله بهجت ره ، را در خواب می بیند که به ایشان می گوید ، روش مسلمان شدن این است که بگویی  « أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلٰهَ إِلَّا ٱللَّهُ و أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا رَسُولُ ٱللَّهِ » او از خواب بیدار می شود ، با تحقیق و سوال ، به ایران می اید و به مسجد ایت الله بهجت می رود ، بعد از نماز ، ان خانم جلو مسیر اقای بهجت می ایستد ، اقای بهجت وقتی به ایشان می رسند می فرمایند ، مطلب همان است که در خواب به شما گفته شد . ایت الله بهجت ، مظهر اسم محیط خداوند است .

امام جمعه کاشان با توجه به ایام سالگرد شهید صیاد شیرازی با نقل خاطره ای از او گفت  : ایت الله بها الدینی از اولیاء الهی بود و صیاد به او خیلی علاقه داشت ، از جبهه که بر می گشت ، ابتدا به دیدار ایت الله بهالدینی می رفت ، بعد به تهران می رفت ، یک مرحله ، بعد از نیمه وقت به قم رسید ، مردد بود که برود و یا نرود ، با خودش گفت ، می روم و تک زنگ می زنم ، رفت و تک زنگی زد ، پسر ایت الله بهالدینی درب را باز کرد ، و ایت الله هم سماور را روشن کرده و چایی اماده است ، سوال کرد در این موقع شب چطور بیدار هستید ،  به صیاد جوابی گفت ، که توحیدی است ، فرمود ، همان کسی که به ذهن شما الهام کرد که این موقع بیایی و تک زنگ بزنی ، به دل من هم اورد که سماور را روشن کنم . وی گفت  : یکی از اسامی شافی است ، شفا دهنده   پدر بزرگ من ، سال ها بود در سینه خودش زخمی داشت ، هر که دکتر هم رفته بود درمان نشده بود ، می گفت  : یک بار که برای ملاقات امام به جماران رفتم ، دست امام را گرفتم و روی زخم گذاشتم ، زخم بهبود پیدا کرد . وی همچنین گفت  : مدیر دبیرستان امام صادق ع در قم اقای عظیم پور نام داشت که زیر زانوی او غده بزرگی به اندازه یک تخم مرغ وجود داشت ، روزی به جلسه روضه ایت الله بها الدینی امد ، در روضه پای خود را دراز نمود ، ایت الله بها الدینی ، شوخ طبع بود و از بیماری او مطلع بود ، به او گفت مودب باش ، پای خود را جمع کن . او گفت نمی توانم ، غده بزرگی زیر زانوی من هست ، فرمود ، بیا ببینم ، دستش را زیر زانوی او گذاشت و گفت ، اگر من بعد از هشتاد سال نتوانم یک تخم مرغ را جابجا کنم ، کسی نیستم ، این را گفت و تمام شد . این ها مظهر اسماء الهی هستند .

حجت الاسلام حسینی گفت  : این مقام ها با تقوا و بندگی بدست می اید ، به تعبیر شهید مطهری ، عبودیت ، گوهر بندگی خداوند است و نهایت این بندگی ، کار خدایی کردن است ، انسان بجایی می رسد که ، در بیرون از بدن خودش می تواند تصرف کند . خدا را شاکریم که یک ماه توفیق روزه داری  و نماز اول وقت را در این ماه نصیب ما نمود . سعی کنید این روند بعد از ماه رمضان هم باشد و نماز صبح هم اقامه شود . روایت داریم ، اگر کسی نماز عشاء و نماز صبح خود را به جماعت بخواند ، بین این دو نماز را ثواب احیاء برای او می نویسند . انشاء الله پشت سر مقام معظم رهبری با استقامت مسیر را ادامه می دهیم تا به قله ظهور برسیم .

امام جمعه کاشان در پایان با بیان خاطره ای از امام ره گفت  : در همان آغاز نهضت ،  اقای عسکراولادی در قم خدمت امام رسیده  و بعد از ملاقات  به امام گفتند : آقا ، اوضاع امنیتی وخیم است ، نگران جان شما هستم ، ممکن است شاه شما را دستگیر ، زندان و اعدام کنند  َخودم هم از بیت شما بیرون بروم معلوم نیست به منزل خودم در تهران برسم یا نه ، ممكن است من را دستگیر و مستقیم به زندان اوین ببرند .  امام برای تسكین و جواب اقای عسکراولادی یك جمله‌ای بیان كردند كه هدف امام را از قیام نشان می‌دهد . امام فرمود ، آقای عسگراولادی هدف و قله را در نظر بگیر همه مشکلات برای رسیدن به هدف اسان می شود ، امام گفت هدف من سه مرحله است 1 - اولین هدف من این است که در ایران حکومت اسلامی تشکیل بدهم ،  شاه را از کشور بیرون کنم و حکومت جمهوری اسلامی تشکیل بدهم .   2  - دومین هدف امام این بود که ، از دایره‌ی ایران  بیرون برویم و بیداری اسلامی به وجود بیاوریم یک و نیم تا دو میلیارد مسلمان را از خواب بیدار کنیم  . بیداری اسلامی را بوجود بیاوریم  . 3 - سومین هدف امام که در این مرحله قرار داریم این بود که فرمود  :  از دایره مسلمانان هم  بیرون برویم ، هرکسی در هر جای عالم زندگی می کند و هر دینی دارد ولی تشنه عدالت است انها  را بیدار بکنیم . بیداری عدالت طلبان . و در این مرحله جهان برای ظهور آماده می شود .
برچسب ها
نظر خود را ارسال نمایید.
دنبال کنید...
آخــرین خبــرها
امام جمعه کاشان :اولین مخلوق در جهان آفرینش و جهان ماده / هدف علمی و عملی آفرینش امام جمعه کاشان : خداوند به کار با اخلاص برکت می دهد امام جمعه کاشان : سعی کنیم قدرت تفکر را در فرزندانمان ایجاد و تقویت کنیم امام جمعه کاشان : تا می توانید برای مردم گره گشایی کنید ، مشکل مردم را حل کنید امام جمعه کاشان : پیری جمعیت و کم شدن نرخ موالید خطر بسیار بزرگ برای جامعه ما می باشد امام جمعه کاشان : برای بهره مندی از مدد ویژه الهی ، در کنار اموزش ، معنویت را قرار دهید
گزارش تصویری
تصاویر : مراسم شهادت ریس جمهور و همراهان - یزدل -
تصاویر : مراسم شهادت ریس جمهور و همراهان - یزدل -
گزارش_تصویری  آئین گرامی‌داشت شهدای خدمت حضرت آیت‌الله رئیسی و جمعی از همراهان از طرف نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در مصلای بقیة الله الاعظم (عج) کاشان برگزار شد.
گزارش_تصویری آئین گرامی‌داشت شهدای خدمت حضرت آیت‌الله رئیسی و جمعی از همراهان از طرف نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در مصلای بقیة الله الاعظم (عج) کاشان برگزار شد.
اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی منطقه کاشان و آران و بیدگل «به همراه بزرگداشت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت »
اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی منطقه کاشان و آران و بیدگل «به همراه بزرگداشت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت »
تصاویر : بازدید سرزده از بیمارستان شهید بهشتی ره - گفتگو با همراهان بیماران ، کادر پرستاری ، و بازدید از مراحل پخت غذا
تصاویر : بازدید سرزده از بیمارستان شهید بهشتی ره - گفتگو با همراهان بیماران ، کادر پرستاری ، و بازدید از مراحل پخت غذا
 افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری
افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری
مراسم سوگواری شهادت رییس جمهور در حسینیه حضرت علی اکبر علیه السلام
مراسم سوگواری شهادت رییس جمهور در حسینیه حضرت علی اکبر علیه السلام
تضویر حضور در قبور شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تضویر حضور در قبور شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تصاویر : جلسه شرح خطبه اول نهج البلاغه و مراسم پاس داشت آیت الله شهید رئیسی - دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تصاویر : جلسه شرح خطبه اول نهج البلاغه و مراسم پاس داشت آیت الله شهید رئیسی - دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تصاویر : زیارت مرقد مطهر امام زاده قاسم ابن علی النقی ع - آران و بیدگل
تصاویر : زیارت مرقد مطهر امام زاده قاسم ابن علی النقی ع - آران و بیدگل
آیین تکریم ۵٠ دختر نخبه کاشانی :
آیین تکریم ۵٠ دختر نخبه کاشانی :
نماز بر پیکر مادر شهید سردار علی رحمانی قهرودی رحمه الله علیه
نماز بر پیکر مادر شهید سردار علی رحمانی قهرودی رحمه الله علیه
گزارش تصویری : تجلیل نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان از جناب دکتر نیازی استاد سرآمد کشور ـ یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳-
گزارش تصویری : تجلیل نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان از جناب دکتر نیازی استاد سرآمد کشور ـ یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳-
زیارت حضرت حیقوق نبی - تویسرکان همدان
زیارت حضرت حیقوق نبی - تویسرکان همدان
جشن بزرگ دختران حورا در سفیدشهر - به مناسبت تولد حضرت معصومه س و روز دختر
جشن بزرگ دختران حورا در سفیدشهر - به مناسبت تولد حضرت معصومه س و روز دختر
پربازدیدترین خبرها
«خبر خوب» رویکرد امیدآفرینی است که خبرگزاری فارس آغاز کرده است حرکت در مسیر ولایت الهیه و تبلیغ غدیر بزرگترین امر به معروف می باشد علاوه بر تبلیغ لسانی، مردم را با غیر زبان به کار خیر دعوت کنیم خدمت به زائران امام حسین توفیق الهی است بازدید حضرت آیت الله سلیمانی، نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان از بخش های مرکز آموزشی و درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان نقش رسانه در پیشرفت و تحول جامعه نماینده مقام معظم رهبری درگذشت حجت‌الاسلام روح‌ الله حسینیان را تسلیت گفت. انتصاب نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان چشم‌انداز فرهنگی ۲۰ ساله کاشان توسط مسئولان شهر ارائه شود برخی‌ها تعیین قیمت سبد کالای منزل مردم را به انتخابات آمریکا گره زدند
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.