/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
تاریخ خبر:۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
چاپ خبر
امام جمعه کاشان در جمع نمازگزاران مسجدالزهرا(س) راوند: ایمان، شجاعت، تواضع، اخلاص و اندیشه و اخلاق اسلامی از خصوصیات بارز شهید سردار زاهدی بود حجت الاسلام سید سعید حسینی در مراسم بزرگداشت شهادت سردار زاهدی و همراهان ایشان بعد از نماز مغربین در جمع مردم ولایت مدار راوند ضمن تشکر از مردم اظهار داشت: ایمان، شجاعت، تواضع، اخلاص و اندیشه و اخلاق اسلامی از خصوصیات بارز شهید سردار زاهدی بود .

حجت الاسلام سید سعید حسینی در مراسم بزرگداشت شهادت سردار زاهدی و همراهان ایشان بعد از نماز مغربین در جمع مردم ولایت مدار راوند ضمن تشکر از مردم اظهار داشت  : خداوند در ایه 20 سوره توبه می فرماید  « الَّذِينَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ ۚ وَأُولَٰئِكَ هُمُ الْفَائِزُونَ » کسانی که ایمان آورده و مهاجرت نمودند ، و در راه خدا با مال و جان خود جهاد کردند ، اجر انها نزد خداوند اعطم است و رستگار هستند . علامه در المیزان جلد 9  ذیل این آیه می فرماید  : عبارت « وَأُولَٰئِكَ هُمُ الْفَائِزُونَ » به جهت ضمیر منفصل « هُمُ » و « أُولَٰئِكَ » اسمیه است ، پس دلالت دارد 1 _ انحصار رستگاری مربوط به این گروه است 2 _ استقرار ، دوام و ثبات ، هم دارد . سید حسن نصرالله ، در مصاحبه خود در رابطه با ویژگی های سردار زاهدی فرمود  : سردار زاهدی به خدا ایمان داشت . فرزند ایشان در توصیف ایمان ، مصادیقی را ذکر می کنند و می گویند  : پدرم ، در غیر ماه رمضان ، روزی سه جزء قران می خواند و در ماه مبارک رمضان هر چهار روز یک ختم قران می نمود . شاید ، کسی بگوید ، مگر ایشان اشتغال و فعالیتی نداشته است ، و باید در جواب بگوئیم ،  وی فرمانده سپاه قدس در دو کشور سوریه و لبنان بود . نمازش اول وقت بود ، نماز شب ، تا انجا که می توانست ترک نمی شد . پس مصادیق ایمان بخدا « الَّذِينَ آمَنُوا » برای سردار شهید زاهدی ، اهتمام به تلاوت قران ، نماز اول وقت و نماز شب  « در حالی که کمتر از 5  ساعت می خوابید و او هم ، خواب یک جانباز که ارامش ندارد و درد دارد » است . وی گفت  : فرمانده سپاه قدس در سوریه قبل از سردار زاهدی برای من تعریف نمودند ، در یک شب بارانی در مسیری در حال عبور بودیم ، کسی کنار جاده ایستاده بود ، به من گفت ، او را سوار کنیم .  « کار خطرناکی بود ، در ان شرایط » . وقتی او را سوار کردیم ، سوال کرد شما فرمانده سپاه ایران هستی ، گفتم چطور ؟ گفت شنیده ام که فرمانده سپاه ایران هر وقت فرصت پیدا کند ، قران می خواند . « قران رو پای من باز بود » و این برای ما افتخار است که فرماندهان ما را با قران می شناسند . این برای جوانان دختر و پسر ما درس و الگو و افتخار است نه دختر خانمی که وسط زمین فوتبال بیاید و خودش را به بازیکنی برساند  2 _ مهاجر بود . او دوستان ، خانواده  و والدین خودش را بخاطر خدا و جهاد فی سبیل الله ترک کرد  و به جبهه مقاومت رفته است و به تعبیر مقام معظم رهبری ، شهادت ، اجر ، جهاد چهل ساله او بود .

حجت الاسلام حسینی گفت  : ویژگی سوم سردار شهید زاهدی از قول سردار صفوی 3 _ از نظر تفکر و اندیشه ، عملکرد و اخلاق ، یک انسان مطلوب اسلام بود . من قبل از جنگ در نا ارامی های کردستان ، هشت سال دفاع مقدس و در سپاه قدس با ایشان بودم . سید حسن نصرالله هم می فرماید  : اخلاق او با فرماندهان ، سربازان و زیر مجموعه ، بسیار متواضعانه بود . این درس است . اگر تواضع کسی برای خدا باشد ، خداوند او را بالا می برد و عزت می دهد  4 _ ویژگی چهارم او ، شجاعت ، اخلاص و نظم بود . در قلب او چیزی به نام ترس از دشمن وجود نداشت . این ها شاگردان مکتب امام ره هستند . علی ع می فرمایند  : کسی که خدا در وجودش بزرگ جلوه کند ، سایرین  « امریکا ، اسرائیل ، استکبار و ... » کسی و چیزی نیستند . ترسی ندارند . وی از قول سردار نائینی مسئول ، حفظ آثار دفاع مقدس در رابطه با اخلاص ایشان گفت ،  وظیفه من ثبت آثار و خاطرات این مجاهدین است ، چند بار به ایشان گفتم اما حاضر نمی شد ، تا این که روزی که جمعی از سرداران حضور داشتند ، در جمع اعلام نمودم ، که ایشان قبول نمی کند ، ایشان گفت ،. شما باید از شهدا بنویسید نه از ما ، به او گفتم ، شما بیا و از شهدا بگو ، و سردار زاهدی بعد از تاملی گفت ، اگر بخواهم از شهدا بگویم ، ناخودگاه ، اسم خودم مطرح می شود . فوق العاده از مطرح شدن ، فراری بود .

 وی در بیان یک نکته اخلاقی گفت : در ایام تبلیغات خبرگان ، حدود چهل دیدار مردمی داشتم ، در حوزه علمیه اصفهان محضر حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان رسیدم ، ایشان گفتند ، من مصاحبه ای را با حاج اقا مرتضی طهرانی دارم ، ایشان در سال 1330 ، قبل از قیام امام ،  وقتی امام در تابستان به تهران به امام زاده قاسم می رفتند حاج اقا مرتضی با امام ره همراه بود ، هر چه به او گفتم ، از حالات حضرت امام مطلبی بگوید ، اشاره ای نداشت .

سید اصغر خادم, [14.04.24 07:11]
شاید امام ایشان را نهی کرده بود . به ایشان گفتم ، مطلبی از مقام معظم رهبری بگوید ، در رابطه با نماز حضرت اقا گفتند ، هر نمازی که ایشان می خوانند من می بینم ، اخلاص ایشان نسبت به نماز قبلی بیشتر است ، در جه اخلاص ببشتر است ، بعد ، خودشان می گویند ، شاید کسی سوال کند ، از کجا می دانی ، شما از صدا و سیما می بینی ، می فرماید ، با همان چشمی که خدا به من داده است . حاج اقا مرتضی طهرانی می گوید ، سفارش می کنم ، برای نورانیت قلب خودتان ، هر موقع سخنرانی، اسم خدا را اورد ، شما در درون خودت بگوئید ، جَلّ و جَلاله ، هر موقع نام یکی از چهارده معصوم را اورد ، بگو ، علیه السلام و هر موقع یکی از ظالمان به ائمه را گفتند ، در درون خودتان انها را در حد لعن زیارت عاشورا لعن کنید ، نه لعنی شبیه شیعیان لندنی .

عضو خبرگان رهبری افزود  : سردار نصر اصفهانی در ویژگی چهارم شهید زاهدی می گوید 5 _ از نظر نظامی کارآزموده بود . با تجربه بود . حاج قاسم ره در اخرین سفر به سوریه ، برای خداحافظی با سید حسن نصر الله به لبنان رفت  ، تمام نیروهای خود را جمع نمود و تجربیات خودش را بیان و گفت یاداشت نمائید . وی گفت  : ثمره این خون ها چیست ؟ برای این که ثمره را بگوئیم ، جنایات اسرائیل را باید مرور کنیم . در سال 1948 ، اسرائیل ، هفتصد هزار فلسطینی « نیمی از جمعیت فلسطین » را به مصر ، اردن ، سوریه و لبنان اواره نمود. در سال 1950 ، پانصد و سی شهر و روستا را تخریب کرد تا انها به خانه های خودشان بر نگردند . در سال 1948 به روستای دیر یاسین حمله می کنند ، ابتدا با توپخانه ، بعد با دینامیت ، و بعد سراغ مردم امدند ، هر خانم بارداری که می دیدند ، برای جنین که در شکم بود شرط بندی می کردند که پسر است یا دختر ، لذا شکم زن ها را پاره می کردند . برای از بین بردن آثار جنایت برخی از اجساد را در چاهی ریختند ، و برخی را سوزاندند . در سال 1982 به دو اردوگاه صبرا و شتیلا حمله نمودند . بین 3500 تا 6000 نفر را اعلام کرده اند که کشته اند . دست خانم ها را برای دستبند طلا قطع نمودند . انچه در این شش ماه می بینید ، عصاره 75 سال جنایت است ، در این مدت  230 مسجد را تخریب کامل نمودند و حدود 300 مسجد را خسارت وارد کرده اند .

امام جمعه کاشان گفت  : انچه جبهه مقاومت با خون سردار حاج قاسم و زاهدی و حاج رحیمی ها بدست اورده این است که اهداف و راهبرد اسرائیل و استکبار را تغییر داده است ، خانم رایس ، در جنگ سی و سه روزه اهداف را اعلام نمود ، گفت ، حمله اسرائیل به لبنان برای تشکیل خاورمیانه جدید است ، اما امروز اسرائیل در باتلاق غزه دست و پا می زند . مقام عالی ارتش اسرائیل می گوید ، جبهه مقاومت ، اطراف ما را با حلقه ای از آتش محاصره نموده و هر سال شعاع این محاصره تنگ تر می شود ، این از برکت این خون ها می باشد ، حماقتی هم که اخیرا و در سیزده نوروز و روز شهادت امیر مومنان ع انجام دادند ، با دستور حضرت اقا ، تنبیه قطعی است ، قبلا هم حضرت اقا فرمودند  : اسرائیل بداند ، هر اقدامی علیه جمهوری اسلامی انجام بدهد از نظر کیفیت در همان سطح انجام می دهیم ولی از نظر کمیت ده برابر ،  خداوند انشاء الله ، همه ما را در مسیر شهدا ، پشت سر مقام معظم رهبری ، ثابت قدم بدارد و صفات این شهید را هم برای ما قرار بدهد .

برچسب ها
نظر خود را ارسال نمایید.
دنبال کنید...
آخــرین خبــرها
امام جمعه کاشان :اولین مخلوق در جهان آفرینش و جهان ماده / هدف علمی و عملی آفرینش امام جمعه کاشان : خداوند به کار با اخلاص برکت می دهد امام جمعه کاشان : سعی کنیم قدرت تفکر را در فرزندانمان ایجاد و تقویت کنیم امام جمعه کاشان : تا می توانید برای مردم گره گشایی کنید ، مشکل مردم را حل کنید امام جمعه کاشان : پیری جمعیت و کم شدن نرخ موالید خطر بسیار بزرگ برای جامعه ما می باشد امام جمعه کاشان : برای بهره مندی از مدد ویژه الهی ، در کنار اموزش ، معنویت را قرار دهید
گزارش تصویری
تصاویر : مراسم شهادت ریس جمهور و همراهان - یزدل -
تصاویر : مراسم شهادت ریس جمهور و همراهان - یزدل -
گزارش_تصویری  آئین گرامی‌داشت شهدای خدمت حضرت آیت‌الله رئیسی و جمعی از همراهان از طرف نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در مصلای بقیة الله الاعظم (عج) کاشان برگزار شد.
گزارش_تصویری آئین گرامی‌داشت شهدای خدمت حضرت آیت‌الله رئیسی و جمعی از همراهان از طرف نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در مصلای بقیة الله الاعظم (عج) کاشان برگزار شد.
اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی منطقه کاشان و آران و بیدگل «به همراه بزرگداشت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت »
اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی منطقه کاشان و آران و بیدگل «به همراه بزرگداشت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت »
تصاویر : بازدید سرزده از بیمارستان شهید بهشتی ره - گفتگو با همراهان بیماران ، کادر پرستاری ، و بازدید از مراحل پخت غذا
تصاویر : بازدید سرزده از بیمارستان شهید بهشتی ره - گفتگو با همراهان بیماران ، کادر پرستاری ، و بازدید از مراحل پخت غذا
 افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری
افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری
مراسم سوگواری شهادت رییس جمهور در حسینیه حضرت علی اکبر علیه السلام
مراسم سوگواری شهادت رییس جمهور در حسینیه حضرت علی اکبر علیه السلام
تضویر حضور در قبور شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تضویر حضور در قبور شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تصاویر : جلسه شرح خطبه اول نهج البلاغه و مراسم پاس داشت آیت الله شهید رئیسی - دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تصاویر : جلسه شرح خطبه اول نهج البلاغه و مراسم پاس داشت آیت الله شهید رئیسی - دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تصاویر : زیارت مرقد مطهر امام زاده قاسم ابن علی النقی ع - آران و بیدگل
تصاویر : زیارت مرقد مطهر امام زاده قاسم ابن علی النقی ع - آران و بیدگل
آیین تکریم ۵٠ دختر نخبه کاشانی :
آیین تکریم ۵٠ دختر نخبه کاشانی :
نماز بر پیکر مادر شهید سردار علی رحمانی قهرودی رحمه الله علیه
نماز بر پیکر مادر شهید سردار علی رحمانی قهرودی رحمه الله علیه
گزارش تصویری : تجلیل نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان از جناب دکتر نیازی استاد سرآمد کشور ـ یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳-
گزارش تصویری : تجلیل نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان از جناب دکتر نیازی استاد سرآمد کشور ـ یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳-
زیارت حضرت حیقوق نبی - تویسرکان همدان
زیارت حضرت حیقوق نبی - تویسرکان همدان
جشن بزرگ دختران حورا در سفیدشهر - به مناسبت تولد حضرت معصومه س و روز دختر
جشن بزرگ دختران حورا در سفیدشهر - به مناسبت تولد حضرت معصومه س و روز دختر
پربازدیدترین خبرها
«خبر خوب» رویکرد امیدآفرینی است که خبرگزاری فارس آغاز کرده است حرکت در مسیر ولایت الهیه و تبلیغ غدیر بزرگترین امر به معروف می باشد علاوه بر تبلیغ لسانی، مردم را با غیر زبان به کار خیر دعوت کنیم خدمت به زائران امام حسین توفیق الهی است بازدید حضرت آیت الله سلیمانی، نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان از بخش های مرکز آموزشی و درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان نقش رسانه در پیشرفت و تحول جامعه نماینده مقام معظم رهبری درگذشت حجت‌الاسلام روح‌ الله حسینیان را تسلیت گفت. انتصاب نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان چشم‌انداز فرهنگی ۲۰ ساله کاشان توسط مسئولان شهر ارائه شود برخی‌ها تعیین قیمت سبد کالای منزل مردم را به انتخابات آمریکا گره زدند
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.