/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
تاریخ خبر:۱۴۰۱ جمعه ۲۶ اسفند
چاپ خبر
حجت الاسلام سید سعید حسینی در مراسم سالگرد حاج عزیزالله لطفی: سه مراقبت برای استفاده بهتر از ماه شعبان حجت الاسلام سید سعید حسینی در مراسم سالگرد حاج عزیزالله لطفی ضمن عرض تسلیت به وابستگان اظهار داشت: خوش اخلاقی و حضور در دفاع مقدس دو ویژگی بارز مرحوم عزیزالله لطفی بود.

حجت الاسلام سید سعید حسینی در مراسم سالگرد حاج عزیزالله لطفی ضمن عرض تسلیت به وابستگان اظهار داشت : در روزهای پایانی ماه شعبان هستیم و انشاء الله که بتوانیم از برکات این ماه بهره بیشتری ببریم،  امام صادق ع می فرماید : هر کس می خواهد در روز قیامت بیشتر از شفاعت پیامبر ص بهره مند شود، در ماه شعبان بیشتر از ماه های دیگر بر محمد و آل محمد صلوات بفرستد. شفاعت پیامبر ص فقط برای ورود به بهشت نیست، بلکه برای رسیدن به درجات بالاتر در بهشت است. حاج قاسم سلیمانی در آخرین یاداشت خود می نویسد، خداوند، مرا پاکیزه بپذیر

امام جمعه کاشان گفت : خداوند در قران می فرماید : کسانی که ظالم باشند یک گونه قبض روح می شوند و اهل تقوا به گونه دیگر، اهل تقوا به این گونه است که ( الَّذِينَ تَتَوَفَّاهُمُ الْمَلائِكَةُ طَيِّبِينَ يَقُولُونَ سَلامٌ عَلَيْكُمْ ادْخُلُوا الْجَنَّةَ بِما كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ ) آنان كه از آلودگى‌هاى شرك و گناه پاك هستند ، فرشتگانى كه جانشان را مى‌ستانند، مى‌گويند: سلام عليكم. به پاداشِ آنچه انجام داده‌ايد، به بهشت داخل شويد. این همان خواسته حاج قاسم است. این وصف متقین است. روایت داریم،. هیچ پیامبر و فرشته ای نیست جز انکه به شفاعت محمد و ال محمد نیاز دارد. ضمنا، صلوات زوال ظهر ماه شعبان را هم مداومت کنید. یکی از درخواست هایی که در این صلوات داریم این است که می گوئیم خدایا : روزیم کن که مواسات کنم با کسانی که رزقشان را تنگ نمودى به وسعتى که از فضل و کرمت در رزق من ایجاد نمودی ( وَ ارْزُقْنِی مُوَاسَاةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیهِ مِنْ رِزْقِک بِمَا وَسَّعْتَ عَلَی مِنْ فَضْلِک‌)

وی در ادامه گفت :امام صادق ع به  ابان ابن تغلب می فرماید : اگر کسی شش کار انجام بدهد در قیامت از نظر قرب معنوی مانند کسی است که روبروی خدا قرار گرفته است. یکی از ان کارها این است که، 1_  هر انچه برای عزیزترین عزیزانت دوست داری برای برادر دینی خودت هم دوست داشته باش، 2 _ و هر چه برای او نمی پسندی، برای او هم نپسند. 3 _ در دوستی با برادر دینی خودت خالص باش. یعنی، اگر در دل خودت مطلبی از خوبی از او داری با زبان بگو، و عرض تسلیت و حضور در این جلسه سالگرد مصداقی از خلوص در دوستی است. در شادی ها هم ابراز محبت خود را بیان کنیم.

وی گفت : در حدیث دیگری از امام صادق ع امده است :  ابن ابی یعفور با امام صادق ع در حال طواف بود، یک نفر او را صدا زد و با او کار داشت، او اعتنا نکرد، در دور دوم،. باز او را صدا نمود، امام متوجه شد و سوال نمود موضوع را، امام فرمودند کیست، گفتم از اصحاب است و شیعه است،. امام فرمودند،. طواف را رها کن و برو، گفتم، حتی اگر طواف واجب باشد، فرمودند بله. بیرون امدم، کار را انجام دادم و نزد امام امدم و سوال نمودم، حق مومن چیست؟ گفت سوال نکن. می ترسم ن توانی عمل کنی، اص ار کردم،. حضرت فرمود : اموالت را با او بصورت مساوی تفسیم کنی ، مگر در قران این ایه را نخوانده ای، «یُوثِرونَ عَلی اَنفُسِهِم وَ لَو کانَ بِهِم خَصاصَه» حضرت فرمود اگر مال خود را نصف کنی، ایثار نیست، اگر از نصف سهم خودت کمک کردی، ایثار نموده ای. امام صادق ع  به یکی از اصحابش می فرماید : اگر به این رشد نرسیده اید که اگر کسی نیازی داشت، در جیب شما دست کند و به اندازه نیازش بردارد از شیعه بودن دور هستید و فاصله زیاد دارید. ولی حاج قاسم و ازادگان ما نمونه ای از این حدیث هستند. ازادگان عزیز، وقتی در زندان های عراق به دستور مسئول زندان مجبور می شدند که به دیگری شلاق بزنند، این کار را نمی کردند، به همدیگر تعارف می کردند که تو مرا بزن، اما من تو را نمی زنم.
حجت الاسلام حسینی خاطرنشان نمود :  توصیه دیگر در استفاده از برکات ماه شعبان، خواندن مناجات شعبانیه است، وقتی ایت الله جوادی آملی مناجات را تحلیل می کنند می فرمایند : کسی که مناجات را می خواند در ابتدا خدا را از راه دور صدا می کند  ( وَ اسْمَعْ دُعَائِي إِذَا دَعَوْتُكَ وَ اسْمَعْ نِدَائِي إِذَا نَادَيْتُكَ ) و مقداری که جلوتر می رود، بنده با خدا نجوا می کند. ( وَ أَقْبِلْ عَلَيَّ إِذَا نَاجَيْتُكَ ) قدری به خدا نزدیک تر می شود. در اواسط مناجات شعبانیه به تعبیر ایت الله جوادی به مرحله ای بنده می رسد که برای خدا ناز می کند و به این مرحله دلال می گوئیم ( الهی إن اَخَذْتَنی بِجُرمی اَخذْتُکَ بِعَفْوِکْ) خدایا اگر مرا بخاطر جرمم مواخذه کنی من هم تو را بخاطر عفوت مواخذه می کنم. می گویم چرا مرا نمی بخشی.

 

امام جمعه کاشان در ادامه و در بیان ویژگی های اخلاقی مرحوم لطفی بیان داشت : خوش اخلاقی مهمترین ویژگی مرحوم حاج عزیزالله لطفی بود، و این صفت را مرحوم ابوی ایشان حاج رحمت و والده مرحوم حاجیه خانم باستانی دارا بودند. وی در رابطه با اثر خوش اخلاقی گفت : در آسایشگاهی که حجت الاسلام ابوترابی حضور داشت، فردی بود که نماز نمی خواند و بعضی از اسرا، به او بسیار بی اعتنایی می کردند. در اسایشگاه نماز جماعت و نماز شب ممنوع بود و هنگام اقامه نماز جماعت فردی مواظب بود که اگر زندانبان آمد اعلام کند. یکی از اسرا تعریف می کند،. یک شب دیدم اقای ابوترابی برای نماز شب بیدار شد، و کف پای فردی که نماز نمی خواند  را بوسید، روز بعد، علت را از اقای ابوترابی پرسیدم، او گفت، این پاها برای خدا به جبهه امده، و وقتی ان اسیر که نماز نمی خواند این جمله را بعدها شنید، شروع به نماز خواندن نمود، این اخلاق است، این امر به معروف است.

حجت الاسلام حسینی در دومین ویژگی مرحوم لطفی گفت : حاج عزیزالله لطفی، چهار سال حضور در جبهه در کارنامه اعمال خود ثبت نمود. در روایت داریم، یک شب نگهبانی در جبهه برای خدا از یکسال روزه مستحبی و شب زنده داری بهتر است. در یک مقطع هم پدر و دو پسر در جبهه بودند. محله علی اباد کتول،  به برکت حضور روحانیت که از اول انقلاب ایمان را در دل ها زنده نگه داشتند محله ی پرافتخاری است. خدا رحمت کند، اقای میرجمالدینی و خدا حفظ کند حجت الاسلام حسینی و دیگرانی که نگذاشتند فرزندان ما از خط اصیل ولایت فقیه منحرف شوند. من یاد دارم حاج اقای حسینی که در لشکر 25 کربلا و گردان امام باقر ع حاضر می شدند. ارزش جهاد بسیار بالاست، 45 شهید از این محل، تقدیم اسلام شده است، در حالی که از کل جهان اسلام فقط 72 نفر به فراخوان امام حسین ع لبیک گفتند. این ها دین را با خون خود حفظ نمودند

وی گفت : امروز جمهوری اسلامی با قدرت در همان مسیری که شهدا ترسیم نمودند در حال حرکت است. شهدا، خون خود را هدیه نمودند که مسیر نظام اسلامی به سمت ظهور پیش برود و این اتفاق در حال وقوع است. مقام معظم رهبری در تعبیری در یک سخنرانی پس از توافق در برنامه هسته‌ای و اعلام اسرائیل که گفته بود به مدت 25 سال از برنامه هسته ای ایران راحت شدیم، فرمودند، 25 سال دیگر اسرائیل وجود ندارد. معاون سید حسن نصرالله یک روز، به دیدن ابوی که اماده بود فرمود، مدتی که حضرت اقا برای زوال اسرائیل به سید حسن نصرالله گفته، بسیار کمتر از مدتی است ( 25) که علنا فرمودند. مسئول رژیم صهیونیستی، می گوید با توجه به اوضاع، می گوید ما ده سال اینده را نخواهیم دید و این از برکت خون شهداست. مدد غیبی به نظام اسلامی و مقام معظم رهبری کمک می کند

امام جمعه کاشان با ذکر خاطره ای از مقام معظم رهبری و امدادهای غیبی از قول یکی از همراهان  گفت : زمانی که مقام معظم رهبری،. در زمان ریاست جمهوری، به سازمان ملل رفته بودند، یکی از خبرنگاران مسلط و با تجربه امریکایی که معروف هم بود، در مصاحبه از ایشان سوال کرد، اطلاعات دقیق داریم که کشتی ارج شما، خلیج فارس را مین گذاری نموده و امنیت خلیج فارس را برهم ریخته است، حضرت اقا فرمودند، دروغ است، خبر نگار گفت، فیلم انرا داریم، اقا فرمودند، نشان بدهید، و تلویزیون امریکا در حال تبلیغ برای نشان دادن مین گذاری در خلیج فارس که تا دقایق دیگر قصد داشت پخش نماید. از مصاحبه که بیرون امدیم، فرد همراه اقا، می گوید به حضرت اقا گفتم، شما خبر دارید رزمندگان چکار می کنند،. بعد از حدود دو ساعت، تلویزیون، اعلام نمود بعلت اشکال فنی در فیلم مین گذاری پخش نمی شود، خبر را به حضرت اقا گفتیم و سوال نمودم چطور با این قاطعیت گفتید. حضرت اقا فرمودند، همان لحظه که خبرنگار سوال نمود به ذهن من امد و الهام شد که این گونه جواب بدهم، این مدد الهی و غیبی است. این کمک خدا، فرشتگان و شهدا می باشد. امروز هم وجود دارد و دست غیبی پشت انقلاب و نظام اسلامی هست

امام جمعه کاشان افزود : باور کنیم شهدا برای نظام اسلامی و محله ما کار می کنند، شوهر خاله من مرحوم ابوی شهیدان محمود و داود هدایتی برای من تعریف نمود :  در خواب محمود و داود به من گفتند، ما با شهدای محله داریم برای انتخابات مجلس حاج اقای سید جواد حسینی کار می کنیم. مادر شهید زین الدین در خواب مهدی را می بیند و سوال نمود چرا کم میایی، مهدی به مادرش گفت، من مسئولیت اداره حج را بر عهده دارم و پرده را از جلو چشمان مادر کنار زد و حاجیان را به مادر نشان داد. و مهدی به مادر می گوید به حضرت اقا بگو، در کشور یادواره شهدا برگزار کند. و والدین شهید زین الدین، سفارش را محضر اقا عرض می کنند و یادواره شهدا از انزمان در کشور شروع می شود.

برچسب ها
نظر خود را ارسال نمایید.
دنبال کنید...
آخــرین خبــرها
امام جمعه کاشان :اولین مخلوق در جهان آفرینش و جهان ماده / هدف علمی و عملی آفرینش امام جمعه کاشان : خداوند به کار با اخلاص برکت می دهد امام جمعه کاشان : سعی کنیم قدرت تفکر را در فرزندانمان ایجاد و تقویت کنیم امام جمعه کاشان : تا می توانید برای مردم گره گشایی کنید ، مشکل مردم را حل کنید امام جمعه کاشان : پیری جمعیت و کم شدن نرخ موالید خطر بسیار بزرگ برای جامعه ما می باشد امام جمعه کاشان : برای بهره مندی از مدد ویژه الهی ، در کنار اموزش ، معنویت را قرار دهید
گزارش تصویری
تصاویر : مراسم شهادت ریس جمهور و همراهان - یزدل -
تصاویر : مراسم شهادت ریس جمهور و همراهان - یزدل -
گزارش_تصویری  آئین گرامی‌داشت شهدای خدمت حضرت آیت‌الله رئیسی و جمعی از همراهان از طرف نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در مصلای بقیة الله الاعظم (عج) کاشان برگزار شد.
گزارش_تصویری آئین گرامی‌داشت شهدای خدمت حضرت آیت‌الله رئیسی و جمعی از همراهان از طرف نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در مصلای بقیة الله الاعظم (عج) کاشان برگزار شد.
اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی منطقه کاشان و آران و بیدگل «به همراه بزرگداشت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت »
اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی منطقه کاشان و آران و بیدگل «به همراه بزرگداشت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت »
تصاویر : بازدید سرزده از بیمارستان شهید بهشتی ره - گفتگو با همراهان بیماران ، کادر پرستاری ، و بازدید از مراحل پخت غذا
تصاویر : بازدید سرزده از بیمارستان شهید بهشتی ره - گفتگو با همراهان بیماران ، کادر پرستاری ، و بازدید از مراحل پخت غذا
 افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری
افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری
مراسم سوگواری شهادت رییس جمهور در حسینیه حضرت علی اکبر علیه السلام
مراسم سوگواری شهادت رییس جمهور در حسینیه حضرت علی اکبر علیه السلام
تضویر حضور در قبور شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تضویر حضور در قبور شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تصاویر : جلسه شرح خطبه اول نهج البلاغه و مراسم پاس داشت آیت الله شهید رئیسی - دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تصاویر : جلسه شرح خطبه اول نهج البلاغه و مراسم پاس داشت آیت الله شهید رئیسی - دانشگاه علوم پزشکی - 31 / 2 / 1403
تصاویر : زیارت مرقد مطهر امام زاده قاسم ابن علی النقی ع - آران و بیدگل
تصاویر : زیارت مرقد مطهر امام زاده قاسم ابن علی النقی ع - آران و بیدگل
آیین تکریم ۵٠ دختر نخبه کاشانی :
آیین تکریم ۵٠ دختر نخبه کاشانی :
نماز بر پیکر مادر شهید سردار علی رحمانی قهرودی رحمه الله علیه
نماز بر پیکر مادر شهید سردار علی رحمانی قهرودی رحمه الله علیه
گزارش تصویری : تجلیل نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان از جناب دکتر نیازی استاد سرآمد کشور ـ یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳-
گزارش تصویری : تجلیل نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان از جناب دکتر نیازی استاد سرآمد کشور ـ یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳-
زیارت حضرت حیقوق نبی - تویسرکان همدان
زیارت حضرت حیقوق نبی - تویسرکان همدان
جشن بزرگ دختران حورا در سفیدشهر - به مناسبت تولد حضرت معصومه س و روز دختر
جشن بزرگ دختران حورا در سفیدشهر - به مناسبت تولد حضرت معصومه س و روز دختر
پربازدیدترین خبرها
«خبر خوب» رویکرد امیدآفرینی است که خبرگزاری فارس آغاز کرده است حرکت در مسیر ولایت الهیه و تبلیغ غدیر بزرگترین امر به معروف می باشد علاوه بر تبلیغ لسانی، مردم را با غیر زبان به کار خیر دعوت کنیم خدمت به زائران امام حسین توفیق الهی است بازدید حضرت آیت الله سلیمانی، نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان از بخش های مرکز آموزشی و درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان نقش رسانه در پیشرفت و تحول جامعه نماینده مقام معظم رهبری درگذشت حجت‌الاسلام روح‌ الله حسینیان را تسلیت گفت. انتصاب نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان چشم‌انداز فرهنگی ۲۰ ساله کاشان توسط مسئولان شهر ارائه شود برخی‌ها تعیین قیمت سبد کالای منزل مردم را به انتخابات آمریکا گره زدند
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.