/
صفحه اصلی
/
خبرخوان
/
ارتباط با ما
/
¤ ۱۴۰۳ جمعه ۲۲ تير
تاریخ خبر:۱۴۰۲ سه شنبه ۱۶ خرداد
چاپ خبر
در جمع زائران و مردم سوگوار زیارت آقا علی عباس - بادرود - به مناسبت بزرگداشت 15 خرداد امام جمعه کاشان : دستاورد قیام 15 خرداد، پیروزی انقلاب در 22 بهمن 57 بود. / تلاش دشمن این است که نگذارد مردم پیشرفت های نظام اسلامی را درک کنند مستر همفر جاسوس انگلیس در کشورهای اسلامی، جهت تضعیف و تجزیه عثمانی، چندین سال در کشورهای اسلامی تحقیق نمود و کتابی تالیف نمود بنام خاطران همفر : او می گوید اگر بخواهیم اسلام را از بین ببریم ( نمی گوید شیعه یا اهل سنت می گوید اسلام ) باید 23 نقطه قوت انها را بگیریم او نقاط قوت را نام می برد و می گوید

امام جمعه کاشان : دستاورد قیام 15 خرداد، پیروزی انقلاب در 22 بهمن 57 بود. / تلاش دشمن این است که نگذارد مردم پیشرفت های نظام اسلامی را درک کنند

نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در مراسم بزرگداشت پانزده خرداد در جمع مردم و زائران امام زاده آقا علی عباس در بادرود در رابطه با تاثیر امام زادگان در تقویت مبانی اعتقادی و نقشه های دشمنان اظهار داشت : امام جمعه کاشان خاطرنشان نمود : مستر همفر جاسوس انگلیس در کشورهای اسلامی، جهت تضعیف و تجزیه عثمانی، چندین سال در کشورهای اسلامی تحقیق نمود و کتابی تالیف نمود بنام خاطران همفر : او می گوید اگر بخواهیم اسلام را از بین ببریم ( نمی گوید شیعه یا اهل سنت می گوید اسلام ) باید 23 نقطه قوت انها را بگیریم او نقاط قوت را نام می برد و می گوید برای از بین بردن انها این کارها را باید انجام داد 1_ مشروب بین مسلمین حرام است پس باید مصرف مشروبات الکی را بین انها رواج دهیم، 2_  گوشت خوک حرام است، ترویج مصرف گوشت خوک جهت بی غیرتی 3_ کنار گذاشتن حجاب توسط خانم ها، و برای این راهکار می دهد و می گوید یهود و مسیحیت باید در خیابان ها بدون حجاب راه بروند تا قبح حجاب شکسته شود 4_ امام زاده ها کانون تقویت ایمانی مسلمانان است لذا باید امام زاده ها را با خاک یکسان نمائیم و این کار را در بقیع انجام دادند و گنبد چهار امام را در بقیع تخریب نمودند. می گویند امام زاده ها چه مستقیم و چه غیر مستقیم به پیامبر ص وصل هستند و مورد احترام مردم هستند.  5_ پیوند مردم با علما دین را باید شکست و نباید جوان با عالم دین خودش مرتبط باشد و دین از جایگاه اصلی خود به جوانان نمی رسد لذا ایمان ها سست می شود 6_ امر به معروف و نهی از منکر باید از مسلمین بگیریم و برای این کار باید دو جمله را بین انها رواج بدهیم _ هر کس را داخل قبر خودش می گذارند و _ عیسی به دین خود و موسی به دین خود.

حجت الاسلام حسینی در رابطه با قیام 15 خرداد گفت : شصت سال از قیام 15 خرداد می گذرد. چه اتفاقی در 15 خرداد افتاد. امریکا در مهرماه 1341 دستور اجرای اصلاحات امریکایی در ایران را به شاه صادر کردند. که یکی از اصلاحات حذف سوگند به قران توسط نمایندگان مجلس بود. 28 مهرماه حضرت امام ره در برابر اصلاحات امریکایی و لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی، نامه ای را به اسدالله علم نخست وزیر شاه نوشتند و فرمودند این لایحه خلاف و ضد اسلام است. مگر امکان دارد در کشور اسلامی اجازه بدهند به غیر کتاب اسمانی سوگند یاد کنند. امام با فراست و زیرکی که داشت، همانگونه که در بیان پیامبر ص امده  « اِتَّقُوا فِرَاسَةَ اَلْمُؤْمِنِ فَإِنَّهُ يَنْظُرُ بِنُورِ اَللَّهِ» اگر کسی تقوای الهی داشته باشد از او بترسید و خداوند کسی را که تقوا داشته باشد راه تشخیص حق از باطل را به او می دهد  « إِن تَتَّقُوا اللَّهَ يَجعَل لَكُم فُرقانًا » امام با تقوایی که داشت تشخیص داد شاه، با اجرای این اصلاحات، تضعیف و انهدام اسلام را قرار داده است.

امام جمعه کاشان افزود : امام با قدرت به میدان امد، و در همان ایام، علما قم را جمع نمود و به بعضی هم نامه داد. شاه چهارم ابان 41 به قم امد، و در سخنرانی خود که جهانگیر تفضلی می گوید متن ان سخنرانی را نوشته است، شاه زشت ترین و شدید ترین الفاظ را بر علیه مرجعیت و علما بکار برد. شاه چهارم ابان 41 به قم امد، و در سخنرانی خود که جهانگیر تفضلی می گوید متن ان سخنرانی را نوشته است، شاه زشت ترین و شدید ترین الفاظ را بر علیه مرجعیت و علما بکار برد. شاه شش بهمن رفرندام انقلاب سفید خود را برگزار نمود و حضرت امام ره علیه انقلاب سفید موضع گرفت و فرمود، این انقلاب سفید هم اسلام را به خطر می اندازد. علما قم جلسه گرفتند و تصمیم گرفتند فردی را نزد شاه بفرستند تا لغو لایحه را به شاه اعلام کنند. ایت الله روح الله کمالوند از طرف مرجعیت نزد شاه رفت، وقتی درخواست را به شاه گفت : به هیچ عنوان لایحه را لغو نمی کنم و نمی توانم هم لغو کنم، زیرا اگر این کار را بکنم مرا برکنار می کنند، این اوج ذلت شاه است، یعنی این لایحه دستور امریکا است و من باید اصلاحات امریکایی اجرا کنم و اختیاری از خودم ندارم. 

وی افزود : انقلاب سفید و لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی، حضرت امام را مصمم به مبارزه نمود. دوم نوروز سال 42 مصادف با شهادت امام صادق ع بود، امام به مردم گفت، امسال عید نداریم و عزای عمومی است. ( نوروزی که ریشه در سنت های مردم دارد ان هم در زمان شاه)  این مطالب را خداوند به ذهن امام القا می کند.  مراسم روضه بخاطر شهادت امام صادق از طرف ایت الله گلپایگانی در فیضیه و مراسمی هم حضرت امام در منزل خودشان برگزار نمودند. کماندوها به فیضیه حمله نمودند. به طلّاب هتک حرمت نمودند. بعضی از انها را از طبقه دوم به پائین پرت نمودند، به قران و کتب دینی اهانت نمودند. بخشی از مدرسه فیضیه را تخریب نمودند. مردم در روزهای بعد با حضور در فیضیه جنایات شاه رامشاهده نمودند. از جمله شهید قدیرزاده از کاشان، که به قم رفت و شاهد اثار ان جنایت بود.  

حجت الاسلام حسینی خاطر نشان نمود : امام هم در مواجهه با مردم افشاگری نمود و به علما فرمود، محرم نزدیک است. امام از شبکه عظیم روحانیت برای تبلیغ بر علیه شاه استفاده نمود.  امام ظرفیت روحانیت و مداحان را در محرم بکار گرفت. امام در روز عاشورا 42، مصادف با 13 خرداد، اعلام نمود، در حرم حضرت معصومه سخنرانی می کنم و ساعت 18 سخنرانی تاریخی خود را بیان نمودند. سخنرانی امام خمینی در عاشورای سال ۱۳۴۲ هجری شمسی در مدرسه فیضیه قم علیه حکومت پهلوی بود. این سخنرانی نقطه آغاز مبارزات انقلاب اسلامی ایران و زمینه‌ساز قیام ۱۵ خرداد به شمار می‌آید. امام خمینی در این سخنرانی از وابستگی شاه به کشورهای بیگانه و ارتباطش با اسرائیل  انتقاد کرد. ( ساواک قبل از محرم به سخنرانان اعلام نموده بود حق ندارید علیه اسرائیل صحبت کنید ) امام خمینی ره با مقایسه حکومت پهلوی با حکومت بنی‌امیه، هر دو را ضد اسلام معرفی نمود، او در ادامه سخنرانی، به نقش اسرائیل در توطئه برای نابودی اسلام و قران اشاره و از رابطه شاه با آنان انتقاد نمود. و شاه را نصیحت نمود. و خطاب به او گفت :  نکند مانند پدرت بشوی. رضا خان را انگلیس ها اوردند و با ذلت او را بردند. ( موقع خروج هم 60 صندوق طلا از ایران بُرد و در وسط دریا هم به او گفتند، امنیت تو در خطر است و او را سوار کشتی جنگی نمودند و تا امروز هم مشخص نشد سرنوشت 60 صندوق طلا چی شد).

امام جمعه کاشان بیان داشت : شب پانزده خرداد، حضرت امام را دستگیر نمودند. مردم قم، ورامین، تبریز، مشهد و کاشان قیام نمودند. شهدای پانزده خرداد در کشور به 15 هزار نفر رسید. ارتشبد فردوست در خاطرات خود می گوید : وقتی تظارات مردم سراسری شد در 15 خرداد، به شاه گفتم ( یا مشاورین گفتند) ، هر کسی را می توانی مسلّح کن، حتی آشپز های آشپزخانه های ارتش را و مردم را به رگبار ببندید و سرکوب کنید .درود خدا بر شهید قدیرزاده، شهید پانزده خرداد. همسر شهید قدیرزاده در دیداری که با او داشتم برای من گفت، همسرم به قم رفت و جنایات شاه را در فیضیه دید، و در کاشان در تظاهرات ضد شاه شرکت نمود، موقع خروج از منزل به خانمش گفته بود شاید همدیگر را نبینیم. خانم، به او می گوید، اقای قدیرزاده پنج فرزند داری، و شهید می گوید، مگر حضرت زینب س و امام حسین ع فرزند نداشتند. و در راهپیمایی 15 خرداد هدف اصابت تیر مستقیم کماندوها قرار می گیرد و شهید می شود.

وی در ادامه گفت : مردم برای لغو احکام اسلام توسط شاه قیام نمودند. درست است که قیام 15دخرداد را سرکوب نمودند اما حضرت امام فرمودند، لکّه ننگی است برای حکومت شاه و ضمنا دستاورد قیام 15 خرداد، پیروزی انقلاب در 22 بهمن 57 بود. و امروز بعد از شصت سال، ما در کنار این امام زاده از کسانی که ان قیام را انجام دادند تجلیل می کنیم. واقعا انسان های شجاعی بودند. تمام قدرت در اختیار شاه بود. ان خون ها هدر نرفت، نتیجه ان خون ها انقلاب اسلامی شد و با اطمینان به شما می گویم ثمره ان خون ها موجب بیداری اسلامی. حضرت اقا دیروز فرمودند : زمانی چالش ما با دنیای غرب و امریکا این بود که ما می گفتیم، اسم سفارت خانه را فلسطین بگذاریم و انها می گفتند اسرائیل،. اما امروز بیداری اسلامی به گونه ای شده که یک ترور در فلسطین انجام می شود، در اقصی نقاط جهان اسلام بر علیه اسرائیل تظاهرات می کنند. جهاد اسلامی، اسرائیل را موشک باران می کند و اسرائیل تسلیم می شود. این بیداری مسلمانان است 

امام جمعه کاشان گفت : بیداری عدالت طلبان هم امروز صورت گرفته است. امام انروز فرمود قیام من سه مرحله دارد و مرحله سوم ان بیداری عدالت طلبان در دنیا می باشد با هر دین و مذهبی . وی با بیان خاطره ای گفت : یکسال در دهه فجر، برای سخنرانی در مسجدی در قم که اقامه نماز می نمودم از یک روحانی که برای تبلیغ به خارج از کشور رفته بود دعوت نمودم. ایشان گفت در تایلند با تاکسی برای سخنرانی در مکانی حرکت کردیم، به مترجم گفتم از راننده تاکسی سوال کند این لباس را می شناسد، و اگر می شناسد خوب است یا بد؟ راننده تاکسی گفت می شناسم و چون لباس امام خمینی است لباس خوبی است. گفتم چرا لباس امام خمینی خوب است؟ گفت چون تو دهان امریکا زده است. وی گفت زیر آئینه ماشین عروسک قورباغه ای اویزان بود که خدای راننده تاکسی بود و قورباغه می پرستید و مشروب خوار هم بود. این یعنی بیداری عدالت طلبان، همه از ظلم خسته شده اند. 

وی در بیان خاطره دیگری از بیداری عدالت طلبان دنیا افزود : سردار چهارباغی، برای من تعریف نمود، ماموریتی داشتیم به مسکو، از مسکو با چند پرواز نزدیک مرز چین رفتیم. حدود چهارده هزار کیلومتر پرواز داشتیم. در انجا پای یکی از همراهان درد گرفت، برای خرید پُماد به داروخانه ای رفتیم، چهارده هزار کیلومتر دورتر از مسکو در ان داروخانه عکس سردار سلیمانی روی دیوار بود، از متصدی داروخانه سوال کردیم، عکس کیست؟ گفت، این ژنرال ایرانی است، تصویر قهرمان مبارزه با امریکا می باشد. کسی که توی دهان امریکا زد. این جمله یعنی بیداری عدالت طلبان. و انقلاب اسلامی در همان مسیر امام، توسط خلفِ صالح و شایسته حضرت امام، مقام معظم رهبری هدایت می شود. انشاء الله با استقامت، پشت سر رهبری، راه را ادامه می دهیم تا پرچم را به صاحب اصلی امام زمان ع تقدیم کنیم.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت : حضرت اقا دیروز در مراسم سالگرد حضرت امام ره فرمودند : نرم افزار امام برای بوجود آوردن انقلاب اسلامی و ادامه ان دو چیز بود، ایمان بخدا و امید. با هر وسیله ای که می دانید تلاش کنید ایمان بخدا و ایمان به وعده های خدا راسخ شود. اگر خدا به مادر موسی فرمود،  فرزندت را در داخل صندوقچه بگذار و به رود نیل بیانداز و من انرا به تو بر می گردانم  « خِفْتِ عَلَيْهِ فَأَلْقِيهِ فِي الْيَمِّ وَلَا تَخَافِي وَلَا تَحْزَنِي ۖ إِنَّا رَادُّوهُ إِلَيْكِ» خداوند انرا بر گرداند. وقتی کنیزان فرعون بچه را گرفتند و به فرعون دادند و شرایط به گونه ای رقم خورد که مادر حضرت موسی شیردهی موسی را در کاخ فرعون انجام می داد. این وعده خدا بود. اعتماد کنیم به وعده خداوند 

وی گفت : خداوند در قران وعده داده است  « كَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَ رُسُلِي إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ» خداوند حكم كرده است كه همانا من و پيامبرانم، کسانی که راه من را بروند (بر كافران و منافقان) چيره خواهند شد. همانا خداوند قدرتمند شكست‌ناپذير است. سنّت خداوند پيروزى حق بر باطل است. این که امام ره می فرمایند : من با اطمینان می گویم اسلام تمام ابرقدرت ها را زیر پا می گذارد این وعده خداوند است، اعتماد کنیم به قران، و ضمنا، امید را در نوجوانان و جوانان زنده نگه داریم. یکی از راه های امیدآفرینی نشان دادن پیشرفت های نظام جمهوری اسلامی است. من دیدم یک مجموعه انقلابی بنام « مقر کتاب» نمایشگاهی از دستاورده های نظام اسلامیدر قم برپا نمود و روایت گری انرا هم نوجوانان و جوانان بعهده داشتند و در کشور نیز ان نمایشگاه را گسترش دادند . در این نمایشگاه توانمندی های نظام اسلامی در بخش های نظامی، کشاورزی، علمی و تجهیزات پزشکی بصورت مستند و آمار متقن با توضیحات دانش آموزان دبیرستانی نمایش داده داده شده است. در این نمایشگاه بخوبی سیر تحولات و پیشرفت های نظام در بخش های مختلف همانند ساخت ناو، ناوچه و موشک، قایق هی تندرو، نقش انرژی هسته ای در توسعه کشاورزی و پزشکی و همچنین نقش پالایشگاه خلیج فارس که قدرت ما را در صادرات افزایش داده است بخوبی نشان داده شده است. ضمنا نکته ای که علاوه بر این پیشرفت ها انسان را خوشحال می کند توضیحات و تسلط کامل دانش آموزان دبیرستانی است. تلاش دشمن این است که نگذارد مردم پیشرفت های نظام اسلامی را درک کنند

برچسب ها
نظر خود را ارسال نمایید.
دنبال کنید...
آخــرین خبــرها
امام جمعه کاشان : کربلا قتلگاه عاشقان خدا می باشد / هیچ یک از شهدای قبل و شهدای آینده ، مقام این هفتاد دو شهید را ندارند . امام جمعه کاشان : نام ایت الله رئیسی با توجه به رضایت مقام معظم رهبری ماندگار خواهد ماند امام جمعه کاشان : دوست داشتنى ترينِ دوستان ، كسى است كه عيب ها را به خود شخص هديه دهد امام جمعه کاشان : باور کنید ائمه کشتی نجات هستند ، امام جمعه کاشان : اگر لعن و برائت در زندگی ما نسبت به راس و هرم طاغوت وجود نداشته باشد ، به تدریج به نفاق می رسیم امام جمعه کاشان : جنایات منافقین را برای نسل جدید بازگو نمائید
گزارش تصویری
تصاویر : دیدار نماینده ولی فقیه  در منطقه و امام جمعه کاشان با  جناب سردار فدا و مسول نهاد نمایندگی رهبر معظم دام ظله - - 19 / 4 / 1403
تصاویر : دیدار نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان با جناب سردار فدا و مسول نهاد نمایندگی رهبر معظم دام ظله - - 19 / 4 / 1403
تصاویر : دیدار  نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان با آیت الله  طباطبائی  نماینده رهبر معظم در استان شهید پرور اصفهان -   19 / 4 / 1403
تصاویر : دیدار نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان با آیت الله طباطبائی نماینده رهبر معظم در استان شهید پرور اصفهان - 19 / 4 / 1403
حضور امام جمعه کاشان در گلزار شهدا و امام زاده سید صالح روستای صالح آباد نطنز
حضور امام جمعه کاشان در گلزار شهدا و امام زاده سید صالح روستای صالح آباد نطنز
دیدار با خانواده شهید مدافع حرم یدالله قاسم زاده در بیت شهید
دیدار با خانواده شهید مدافع حرم یدالله قاسم زاده در بیت شهید
حضور امام جمعه کاشان در ایستگاه صلواتی میدان افوشته نطنز
حضور امام جمعه کاشان در ایستگاه صلواتی میدان افوشته نطنز
 دیدار گروه موعود کاشان با نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان
دیدار گروه موعود کاشان با نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان
آیین قرارداد اجرای فیبر نوری شهر کاشان با حضور نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان
آیین قرارداد اجرای فیبر نوری شهر کاشان با حضور نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان
حضور نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان در جمع عزاداران روستای ویدوج
حضور نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان در جمع عزاداران روستای ویدوج
دیدار نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان با مادر طلبه شهید ابراهیم زاده
دیدار نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان با مادر طلبه شهید ابراهیم زاده
سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در حسینه مرکزی شهر نطنز جایگاه هیت حضرت ابوالفضل (ع)
سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در حسینه مرکزی شهر نطنز جایگاه هیت حضرت ابوالفضل (ع)
سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سعید حسینی نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در حسینه ارشاد علیا جایگاه هیت حضرت ابوالفضل العباس(ع)
سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سعید حسینی نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در حسینه ارشاد علیا جایگاه هیت حضرت ابوالفضل العباس(ع)
بازدید نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان از بیمارستان کارگر نژاد
بازدید نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان از بیمارستان کارگر نژاد
حضور نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان در جمع عزاداران هيئت حسینی نوش آباد
حضور نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان در جمع عزاداران هيئت حسینی نوش آباد
حضور نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان در جمع عزاداران هيئت حضرت علی اكبر عليه السلام نوش آباد
حضور نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان در جمع عزاداران هيئت حضرت علی اكبر عليه السلام نوش آباد
پربازدیدترین خبرها
«خبر خوب» رویکرد امیدآفرینی است که خبرگزاری فارس آغاز کرده است حرکت در مسیر ولایت الهیه و تبلیغ غدیر بزرگترین امر به معروف می باشد علاوه بر تبلیغ لسانی، مردم را با غیر زبان به کار خیر دعوت کنیم خدمت به زائران امام حسین توفیق الهی است بازدید حضرت آیت الله سلیمانی، نماینده مقام معظم رهبری در منطقه و امام جمعه کاشان از بخش های مرکز آموزشی و درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان نقش رسانه در پیشرفت و تحول جامعه انتصاب نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان نماینده مقام معظم رهبری درگذشت حجت‌الاسلام روح‌ الله حسینیان را تسلیت گفت. چشم‌انداز فرهنگی ۲۰ ساله کاشان توسط مسئولان شهر ارائه شود برخی‌ها تعیین قیمت سبد کالای منزل مردم را به انتخابات آمریکا گره زدند
کاشان - خیابان شهید بهشتی - کوچه جمال آباد - دفتر نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه کاشان - کدپستی: ۸۷۱۴۶۷۸۳۸۹
تلفن: ۵۵۷۸۱۸۱ - ۵۵۷۸۸۸۸ - ۵۵۷۲۲۴۴ (۰۳۱)
نمابر: ۵۵۷۸۱۸۲ (۰۳۱)
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.